2018рік

Водогосподарськими організаціями області з метою підвищення екологічної свідомості і обізнаності громадян щодо проблем пов’язаних з водним фактором, організовано низку заходів шляхом проведення конференцій, відкритих тематичних уроків в навчальних закладах області, виступів перед громадами сіл, публікацій у засобах масової інформації та виступів на радіо.

ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ВОДИ

Бердичівське МУВГ http://bmuvg.gov.ua/water_resources/waterdays.html

Ємільчинське УВГ http://emuvg.gov.ua/page25.html

Житомирське МУВГ http://www.zmuvg.gov.ua/noviny_zmuvg.html

Коростенське МУВГ http://www.kmuvg.gov.ua/dovkillia.php

Новоград-Волинське http://www.nvmuvg.gov.ua/novynu_nvmuvg.html

Овруцьке МУВГ http://www.ovrmuvg.gov.ua/deni_vodu_ovrmuvg.html

Олевське УВГ http://www.ouvg.gov.ua/news.html

Радомишльське МУВГ http://rmuvg.gov.ua/dovkilia_rmuvg.html

Пулинське МУВГ http://chmuvg.gov.ua/noviny_zmuvg.html

2017 рік

Обласне управління водних ресурсів та його підвідомчі організації продовжують виконання заходів з проведення щорічної акції «За чисте довкілля».

12 квітня колектив управління та його водогосподарські організації долучилися до Загальнообласної толоки із очищення узбіч дороги Київ-Чоп.

Разом із управлінням екології та природних ресурсів Житомирської ОДА зібрано та вивезено з узбіччя дороги від повороту на село Новоселиця (озеро «Мельком») до повороту на с. Кам'янка 6 машин сміття, до прибирання долучилися 20 водогосподарників області.

Закликаємо до поваги тих людей, які сьогодні навели чистоту на узбіччі дороги, яка є обличчям нашої області.

7 квітня 2017 року працівники Житомирського обласного управління водних ресурсів та водогосподарських організацій долучились до щорічної акції-День довкілля (День благоустрою).

Приведено до належного естетичного та санітарного стану прибережну смугу річки Кам’янка у межах м.Житомира, яка є притокою р. Тетерів. З берегів річки вивезено багато різного побутового сміття від пластикових пляшок і поліетиленової плівки, до битого скла і шиферу. Одночасно зібрано сухе гілля та рослинність, опале листя.

Очищений берег річки Кам’янки знову став охайним і гарним місцем для відпочинку жителів обласного центру.

Збереження водних ресурсів є важливою проблемою сучасності, тому закликаємо усіх мешканців Житомирщини до раціонального їх використання, охороняти водні ресурси від забруднення та засмічення.

Окрім цього, колективом облводресурсів та підвідомчими організаціями приведені до належного естетичного стану адміністративні будівлі, виробничі бази та їх території.

Водогосподарськими організаціями області проведені заходи з нагоди відзначення Всесвітнього дня води з метою привернення уваги громадськості до питань раціонального використання, охорони та відтворення водних ресурсів, популяризації вітчизняного та міжнародного досвіду щодо управління водними ресурсами серед молодого покоління. Зокрема, проведені круглі столи, зустрічі з громадськістю, конференції, тематичні уроки у загальноосвітніх та вищих учбових закладах, публікації у пресі тощо.

ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ВОДИ

Новоград–Волинське МУВГ http://www.nvmuvg.gov.ua/novynu_nvmuvg.html

Овруцьке МУВГ http://www.ovrmuvg.gov.ua/noviny_ovrmuvg.html

Радомишльське МУВГ http://rmuvg.gov.ua/novynu_rmuvg.html

Пулинське МУВГ http://chmuvg.gov.ua/noviny_zmuvg.html

Коростеньке МУВГ http://www.kmuvg.gov.ua/dovkillia.php

Враховуючи актуальні питання щодо захисту, збереження та економії водних ресурсів та з метою підвищення екологічної свідомості 24.03.17р. в актовому залі школи №16 м.Житомира для учнів 5-х, 6-х класів інженер -гідротехнік відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Тарадайник Л.Г. прочитала лекцію «Вода - джерело життя». Також було продемонстровано фільм «Вода».

Основну увагу школярів було звернуто на дбайливе ставлення до води, її збереження та економне використання.

Учням було запропоновано підготувати матеріали до участі у щорічному Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел», обговорено дії та кроки, які кожен має зробити в напрямі збереження та відновлення довкілля.

Оголошено конкурс твору та малюнка «Свій голос віддаю на захист довкілля».

23 березня 2017 року під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко за підтримки Представництва ПРООН в Україні та компанії «Кока-Кола Україна» проведено круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню води.

У заході взяли участь представники Держводагентства, Представництва ПРООН в Україні, компанії «Кока-Кола Україна», водогосподарських організацій, місцевих органів виконавчої влади, науковці, учнівська та студентська молодь, громадськість, засоби масової інформації та інші.

Участь у засіданні круглого столу прийняли представники Житомирського обласного управління водних ресурсів. Заступник начальника Олег Микитин у своїй доповіді інформував присутніх про використання водних ресурсів на осушувально-меліоративних системах на території Житомирської області та виконані заходів щодо відновлення гідрологічного режиму на торфо-болотних угіддях.

https://www.facebook.com/scwm.gov.ua/posts/1893353164235386

22 березня 2017 року - ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО- ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ВОДА – НАЙБІЛЬША ЦІННІСТЬ НА ПЛАНЕТІ"

22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води. Хоча це і не державне свято, але цей день для нас має важливе значення. Є чергова можливість привернути увагу суспільства, усіх людей до водних ресурсів, до води яку ми щоденно споживаємо, води від якості якої залежить здоров'я людини, тривалість нашого життя, збереження нації на майбутнє.

22 березня 2017 року за участі фахівців Житомирського обласного управління водних ресурсів, викладачів та студентів Житомирського агротехнічного коледжу, Житомирського національного агроекологічного університету та державного технологічного університету, представників громадських екологічних організацій в Житомирському агротехнічному коледжі відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Вода – найбільша цінність на планеті". Головна мета цього заходу поширити інформацію про важливість охорони водних ресурсів та їх збереження для підтримки життя на Землі, привернути суспільну увагу до проблем пов?язаних з водними ресурсами, закликати до охорони вод та раціонального їх використання як передумови продуктивної економіки та соціального добробуту людей.

У роботі конференції взяли участь більше ніж 200 студентів і вчителів та заслухано 10 доповідей.

Щодо стану водних ресурсів Житомирської області та тенденції його змін виступила начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Житомирського обласного управління водних ресурсів М.Шкльода, яка наголосила, що за запасами місцевих водних ресурсів область, у порівнянні з іншими областями України, належить до регіону з низькою водозабезпеченістю, а саме у 2016 році в умовах низької водності цей показник становив 0,9 тисяч кубічних метрів на одну людину, а це недостатньо, адже за міжнародною класифікацією до середньозабезпечених регіонів належать такі, де на жителя припадає 6,19 тисяч кубічних метрів води. Хоча наявні водні ресурси в області повністю забезпечують потребу населення та виробництва у воді, але все ж посушливі 2015-2016 роки показали можливу недостатність водних ресурсів. Так минулорічна засуха призвела до значного зниження оптимальних рівнів грунтових вод на сільськогосподарських землях до 1,5 метра і нижче при необхідному рівні 0,5 -0,8 метра.

Відчувалася недостатня кількість води при ліквідації пожеж на торфовищах, напування худоби на випасах. Тому, щоб створювати необхідні запаси води і забезпечувати потреби населення і галузей економіки області водними ресурсами в області побудовано 54 водосховища та 1826 ставків із сумарним запасом води 326,4 млн. кубічних метрів та водогосподарниками області надаються послуги сільгоспвиробникам щодо проведення зволоження меліорованих сільськогосподарських угідь шляхом двобічного регулювання водного режиму на площі 43,0 тисячі гектарів, а також подачі води з магістральних каналів для поливу овочевих культур, картоплі, крапельного поливу саду, ягідних насаджень на площі 3340 гектар.

І лише безперебійна й ефективна робота водогосподарників області через регулювання стоку і перерозподілу його упродовж року дозволили забезпечити потреби населення та галузей економіки водою у повному обсязі.

Також М.Шкльода інформувала про зміни у законодавстві щодо удосконалення управління водними ресурсами, впровадження інтегрованого управління водними ресурсами яке сприятиме реалізації державної водної політики щодо подальшого збереження і відтворення водних ресурсів та дозволить створити в нашій країні європейську модель комплексного управління водними ресурсами в межах районів річкових басейнів.

До уваги присутніх представлені цікаві та змістовні виступи студентів та викладачів екологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського агротехнічного коледжу, де були підняті проблеми забезпечення населення доброякісною питною водою, а також так як цьогорічна тематика відзначення Всесвітнього дня води «Стічні води» багато уваги було прикуто до стану роботи очисних споруд каналізації м.Житомира та області і ефективності їх очистки.

На конференції були представлені стенди оформлені студентами агроколеджу, на яких висвітлені цікаві факти про воду, матеріали з питань збереження водних ресурсів.

За результатами проведеної конференції буде видано збірник з публікаціями тез доповідей.

22 березня 2017 року в гуманітарній гімназії № 1 м. Житомира відбувся екологічний урок з учнями 8-А класу (класний керівник Виноградова Зоя Ярославівна) та 8-Б класу (класний керівник Співак Тетяна Йосипівна) присвячений Всесвітньому Дню води.

Заступник начальника відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Маргарита Дзігель ознайомила учнів з історією Всесвітнього дня водних ресурсів та представила презентацію «Водні ресурси Житомирської області».

Після виступу відбулась дискусія з учнями про роль води в житті людей, тварин та рослин.

Основну увагу учнів було звернуто на дбайливе ставлення до води як природного ресурсу, її збереження та економного використання у побуті та охорони навколишнього природного середовища загалом.

20.03.2017р. в 1-а класі школи №15 м.Житомира інженером- гідротехніком відділу водних об'єктів та техногенно-екологічної безпеки Тарадайник Л.Г. з нагоди відзначення Всесвітнього дня води проведено екологічний урок «Вода це життя» та проведено конкурс малюнка «Природа очима дітей».

Мета заходу - прищеплення у дітей дбайливого ставлення до природних ресурсів.

21 березня 2017 року з метою підвищення екологічних знань, свідомості учнів та вчителів щодо раціонального використання, охорони та збереження водних ресурсів провідними інженерами з використання водних ресурсів Тетяною Корчемлюк та Наталією Мацієвською проведені екологічні уроки в Житомирській міській гуманітарній гімназії №23.

До Всесвітнього дня води фахівцями облводресурсів було підготовлено відеоролик з цікавими фактами про воду та загадки.

Учні 1-Б та 1-Д класів поставили безліч запитань про воду на що отримали вичерпні професійні відповіді, активно обговорювали питання бережного ставлення до водних ресурсів, про цінність води від якої залежить життя на Землі і спільно із своїми класними керівниками Наталією Новик та Ліною Кошарською виявили бажання долучитися до участі в екологічних природоохоронних акціях.

22 березня 2017 року світова спільнота відзначатиме Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов'язаних з водним фактором.

Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Стічні води», а компанія, що проходитиме під гаслом «Навіщо втрачати воду?», присв'ячена скороченню обсягів використання свіжої води і повторному використанню стічних вод.

В рамках підготовки до відзначення Всесвітнього дня води -2017 подана заявка до Житомирського агротехнічного коледжу щодо участі у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Вода-найбільша цінність на планеті», яка відбудеться 22 березня 2017 року, а також досягнуто домовленість про проведення відкритих уроків в Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №15 та №28 та подальшу співпрацю у справі привертання уваги учнів до водних ресурсів, до води яку ми щоденно споживаємо, води від якості якої залежить здоров'я людини, тривалість нашого життя, збереження нації на майбутнє.

Зазначені заходи будуть проведенні і підвідомчими організаціями області.

На головну сторінку