Транскордонне співробітництво

2017 рік

На виконання плану роботи Робочої групи з охорони та контролю якості вод, яка діє у рамках виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод та згідно з планом-графіком проведення спільних відборів проб та міжлабораторних порівняльних аналізів на транскордонних ділянках водних об'єктів Республіки Білорусь та України на 2017 рік 25 липня 2017 року проведено спільний відбір проб за вмістом радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 на р. Словечна (басейн р. Прип'ять) на території Республіки Білорусь, пункт спостережень 0,5 км вище населеного пункту Скородне.

2016 рік

17‑18 березня 2016 року у Рівненському облводресурсів проведена спільна нарада українсько-білоруської Робочої групи, яка відбулась відповідно до затвердженого Плану-графіка міжнародної діяльності Держводагентства на 2016 рік та Плану роботи українсько-білоруської Робочої групи на 2016 рік щодо спільного використання водних ресурсів і експлуатації водогосподарських об'єктів.

В нараді прийняли участь: начальник Рівненського облводресурсів Васильєв С.В., начальник Волинського облводресурсів Кравчук Р.С., в.о. начальника Житомирського облводресурсів Азима В.І., генеральний директор державного об’єднання «Брестмеліоводгосп» Климович М.О.

Учасниками наради було констатовано стан водогосподарської та кліматичної ситуації останніх років на прикордонних територіях та обговорено шляхи міждержавного співробітництва в галузі водного господарства в прикордонних районах Брестської області (Республіка Білорусь) та Волинської, Рівненської і Житомирської областей (Україна).

В ході обговорення відмічено, що в 2015 році ДП «Рівнедіпроводгосп» розроблений проект будівництва регулюючої споруди на Орєховському каналі в Ратнівському районі Волинської області, яка розташована на кордоні з Кобринським районом Брестської області. Волинським облводресурсів розроблено інвестиційний проект, який передбачає будівництво згаданої споруди.

Учасники наради дійшли згоди, що в умовах які склалися, ситуація потребує взаємної злагодженості в діях і оперативного інформування, особливо в період проходження високих повеневих вод по транскордонних водотоках.

Учасники міжнародної зустрічі вирішили вивчити можливості спільної участі в рамках програми територіального співробітництва “Білорусь-Україна”, яка фінансується з ЄС.

В ході спільної наради було розроблено та погоджено «План співробітництва між водогосподарськими організаціями прикордонних територій України (Волинська, Житомирська, Рівненська області) і Республіки Білорусь (Брестська область)».

З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій на транскордонних водних об'єктах між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь укладена Угода про спільне використання і охорону транскордонних вод. Для виконання цієї Угоди створені і працюють змішані робочі групи.

Міжнародна діяльність облводресурсів направлена на виконання зобов'язань України щодо управління транскордонними водними ресурсами, контролю їх якості і здійснення заходів по відтворенню і охороні транскордонних водних об'єктів басейну р.Дніпра на території Житомирської області.

На території області протікає 12 транскордонних річок, які беруть початок в області і переходять на територію Республіки Білорусь.

Згідно Плану роботи українсько-білоруської Робочої групи спільного використання водних ресурсів, проектування, будівництва і експлуатації водогосподарських об’єктів 24-25 листопада 2015 року у м.Ковель Волинської області відбулася зустріч Робочої групи, в якій прийняв участь в.о.начальника Житомирського облводресурсів Азима Василь Іванович.

Після обговорення керівники делегацій прийняли наступний порядок денний:

1. Обмін інформацією про проведення проектування і будівництва водогосподарських об’єктів в басейнах транскордонних водотоків.

2. Розгляд проектів будівництва (реконструкції), при їх наявності, які впливають на стан транскордонних водних ресурсів.

3. Відвідання водогосподарських об’єктів.

4. Про проведення нарад по погодженню порядку пропуску весняної повені і паводків у 2016 році по водотоках, що протікають на територіях прикордонних областей України і Республіки Білорусь.

По кожному з пунктів порядку денного керівники делегацій прийняли відповідне рішення.

Після обговорення пропозицій до Плану роботи Робочої групи сторони прийняли рішення погодити План та надати його на затвердження на нараді Уповноважених Урядів.

На території Житомирської області налічуються 12 транскордонних річок, які беруть початок в області і далі протікають на територію Республіки Білорусь.

З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій на них між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь укладена Угода про спільне використання і охорону транскордонних вод.

Міжнародна діяльність Житомирського обласного управління водних ресурсів направлена на виконання зобов'язань України щодо управління транскордонними водними ресурсами, контролю їх якості і здійснення заходів по відтворенню і охороні транскордонних водних об'єктів басейну р.Дніпра на території Житомирської області.

Для виконання Угоди про спільне використання і охорону транскордонних водних об'єктів створені і працюють змішані робочі групи.

Овруцьке міжрайонне управління водного господарства підтримує зв'язок з Наровлянською та Єльською районними радами Республіки Білорусь та водогосподарськими організаціями цих районів, Олевське управління водного господарства – з Лельчицьким районом Гомельської області республіки Білорусь.