Наради, семінари

19 лютого 2018 року у приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів відбулася нарада , яку проводив начальник управління Василь Азима по підсумках колегії Держводагенства, що відбулася у м.Дніпро 15 лютого 2018року.

У роботі наради прийняли участь заступник начальника, начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства та гідрогеолого - меліоративної експедиції.

24 січня 2018 року у приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів відбулася нарада, яку проводив начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів Василь Азима.

У роботі наради прийняли участь заступник начальника, начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства та гідрогеолого - меліоративної експедиції.

На нараді розглядались питання: - про оптимізацію структури управлінь водного господарства; - розгляд та удосконалення штатних розписів управлінь водного господарства, а також визначення обсягів видатків з Державного бюджету на 2018 рік.

18 жовтня 2017 року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, під час якого розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за 9 місяців 2017 року, стан підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років і заходи щодо забезпечення сталого функціонування підвідомчих організацій облводресурсів у IУ кварталі 2017 року.

У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства і гідрогеолого - меліоративної експедиції.

У своїй доповіді начальник обласного управління водних ресурсів Василь Азима підвів підсумки роботи підвідомчих організацій за 9 місяців 2017 року щодо управління водними ресурсами, експлуатації водогосподарських об’єктів та зупинився на першочергових завданнях облводресурсів у ІУ кварталі 2017 року, а саме: завершенні виконання основних завдань доведених наказом Держводагентства України від 10.01.2017 року №2, стан підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період завдання з управління водними ресурсами, проведенні своєчасного ремонту спостережувальної мережі на меліоративних системах, ефективному використанні бюджетних коштів, транспортних засобів та інше.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

04 жовтня 2017 року на базі Черняхівської експлуатаційної дільниці та Житомирського міжрайонного управління водного господарства під головуванням начальника Житомирського облводресурсів В.Азима відбулася нарада-семінар головних інженерів, начальників та спеціалістів експлуатаційних дільниць управлінь водного господарства Житомирсього облводресурсів на тему: « Виконання заходів з підготовки експлуатаційних дільниць управлінь водного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років та основні завдання з підготовки меліоративних систем до роботи у 2018 році».

Під час зазначеної наради – семінару розглядалися питання:

- завершення підготовки експлуатаційних дільниць управлінь водного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2017 -2018 років;

- основні завдання підвідомчих організацій Житомирського облводресурсів з підготовки меліоративних систем до роботи у 2018 році;

- заходи щодо виконання основних завдань експлуатаційними дільницями управлінь водного господарства на ІУ квартал 2017 року.

21-22 вересня 2017 року в м. Хмельницький під егідою Держводагентства відбувся семінар фахівців обліково-економічних служб на тему: «Планування, облік та аналіз використання бюджетних коштів і державного майна та шляхи їх вдосконалення в умовах реформування водогосподарського комплексу». Від Житомирського обласного управління водних ресурсів в семінарі взяли участь головний бухгалтер В.Берестівська та начальник відділу економіки М.Рибакова.

В доповідях керівників структурних підрозділів апарату Держводагентства та в виступах керівників фінансово-економічних служб було закцентовано увагу на наступних питаннях:

- перехід до середньострокового планування видатків державного бюджету та шляхи зміцнення фінансового стану організацій в умовах діючої нормативно-правової бази;

- нове в нормативно-правовій базі з бухгалтерського обліку;

- основні проблемні питання, які виникають у процесі перевірок органами Державної аудиторської служби;

- робота щодо вдосконалення форм оплати праці в умовах проведення соціальних реформ;

- актуальні питання фінансово-економічної роботи в системі управління водогосподарськими організаціями, та багато інших питань.

Також відбувся обмін досвідом спеціалістів фінансово-економічних служб.

12 вересня 2017 року в 11-00 годин у приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів під головуванням начальника обласного управління водних ресурсів В.Азими проведена нарада за участю начальників відділів облводресурсів та начальників управлінь водного господарства та гідрогеолого-меліоративної експедиції.

На нараді розглянуто виконання заходів з підготовки водогосподарських організацій, об’єктів виробничого призначення і соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, визначені основні завдання з підготовки меліоративних систем до роботи у 2018 році та ряд інших питань.

13 липня 2017 року року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, під час якого розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за I півріччя 2017 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у III кварталі 2017 року.

У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства і гідрогеолого - меліоративної експедиції.

У своїй доповіді начальник обласного управління водних ресурсів Василь Азима підвів підсумки роботи підвідомчих організацій за І півріччя 2017 року щодо експлуатації водогосподарських об’єктів та зупинився на першочергових завданнях облводресурсів у ІІІ кварталі 2017 року, а саме: пріоритетних напрямках роботи обласного управління, зокрема управління водними ресурсами та експлуатації державного водогосподарсько-меліоративного комплексу області, виконанні основних завдань доведених наказом Держводагентства України від 02.02.2016 року №10, залученні коштів землекористувачів для виконання робіт на внутрішньогосподарських об'єктах, на проведенні своєчасного ремонту спостережувальної мережі на меліоративних системах, активізації роботи з органами місцевого самоврядування щодо виконання природоохоронних заходів на водних об'єктах за рахунок екологічного фонду, ефективному використанні бюджетних коштів, транспортних засобів та інше.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

04 травня 2017 року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, під час якого розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за І квартал 2017 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІІ кварталі 2017 року.

У зазначеному засіданні прийняли участь заступник та начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства і гідрогеолого - меліоративної експедиції.

У своїй промові начальник обласного управління водних ресурсів Василь Азима проінформував про загальний стан підготовки водогосподарських систем до роботи у 2017 році, підвів підсумки роботи підвідомчих організацій за І квартал 2017 року щодо експлуатації водогосподарських об’єктів та зупинився на першочергових завданнях облводресурсів, а саме: завершення в повному обсязі підготовчих робіт на меліоративних системах, укладанню договорів щодо надання платних послуг землекористувачам по зволоженню меліорованих сільськогосподарських угідь, залучення коштів землекористувачів для виконання робіт на внутрішньогосподарських об'єктах, активізації роботи з органами місцевого самоврядування щодо виконання природоохоронних заходів на водних об'єктах за рахунок екологічного фонду, використання біомеліорації для покращення екологічного стану водних об'єктів.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

05 квітня 2017 року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, під час якого розглядалися питання про підготовку меліоративних систем та об’єктів водогосподарського комплексу до роботи у 2017 році, а також пріоритетні завдання щодо експлуатації водогосподарських систем у 2017 році.

У зазначеному засіданні прийняли участь заступник та начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства і гідрогеолого - меліоративної експедиції.

Начальник обласного управління водних ресурсів Василь Азима у своєму виступі звернув увагу на першочергові завдання облводресурсів, а саме: завершення в повному обсязі підготовчих робіт на меліоративних системах, укладанню договорів щодо надання платних послуг землекористувачам по зволоженню меліорованих сільськогосподарських угідь, залучення коштів землекористувачів для виконання робіт на внутрішньогосподарських об'єктах, активізації роботи з органами місцевого самоврядування щодо виконання природоохоронних заходів на водних об'єктах за рахунок екологічного фонду, використання біомеліорації для покращення екологічного стану водних об'єктів, які розміщені на меліорованих землях та використання водних ресурсів на осушених торфовищах Олевського та Ємільчинського районів.

Також розглядалось питання про необхідність впровадження заходів щодо залучення інвестицій.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

09 лютого 2017 року під головуванням в.о. начальника управління Василя Азими відбулася нарада Житомирського обласного управління водних ресурсів. В нараді взяли участь начальники відділів обласного управління водних ресурсів та начальники підвідомчих організацій.

На нараді були розглянуті питання:

- про підсумки роботи за 2016 рік та заходи щодо забезпечення сталого функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області у 1 кварталі 2017 року;

- про підготовку водогосподарських організацій до пропуску льодоходу, повені, паводків у 2017 році;

- про оптимізацію структури управлінь водного господарства;

- розгляд звітів по виконанню умов укладених контрактів за 2016 рік начальниками підвідомчих організацій.

27 грудня 2016 р в Житомирському облводресурсів відбулася нарада про концепцію реформування організаційної структури управління, яку проводив виконувач обов’язків начальника управління Василь Азима.

У роботі наради взяли участь начальники та спеціалісти відділів обласного управління та начальники підвідомчих організацій.

26 жовтня 2016 року у приміщенні Житомирського міжрайонного управління водного господарства відбулася нарада, яку проводив виконувач обов’язків начальника управління Василь Азима.

У роботі наради взяли участь начальники та спеціалісти відділів обласного управління та начальники міжрайонних та районних управлінь водного господарства.

На нараді розглядались питання:

- про підсумки діяльності водогосподарсько - меліоративного комплексу Житомирського облводресурсів за 9 місяців 2016 року та заходи щодо забезпечення сталого функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу області у ІV кварталі 2016 року;

- про оптимізацію структури управлінь водного господарства;

- про завершення виконання наказу облводресурсів від 01.07.2016 року № 51 « Про забезпечення підготовки підвідомчих організацій Житомирського облводресурсів до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2016-2017 років».

Для забезпечення працездатності меліоративних фондів області у весняний період 2016 року було відведено біля 160 млн. м3 надлишкової води з меліорованих земель.

Станом на 1 червня 2016 року забезпечена підготовка 354,4 тис. га меліорованих земель.

На протязі 9 місяців 2016 року виконувались ремонтно-експлуатаційні та доглядові роботи, покращено технічних стан систем.

Виконано очищення відкритої міжгосподарської мережі в обсязі 44,7 тис. метрів кубічних.

На суму 655,5 тис. грн. проведено поточний ремонт на міжгосподарських меліоративних системах, при цьому 87% цих робіт виконано за рахунок коштів спецфонду.

Поточний ремонт на внутрішньогосподарських меліоративних системах виконано на суму 181,7 тис. грн. Доглядові роботи виконані на суму 6608,0 тис. грн.

Відремонтовано 844 гідротехнічних споруд на міжгосподарській мережі. Також виконано ремонт 46 гідротехнічних споруд на внутрішньогосподарській меліоративній мережі.

Обкошування міжгосподарських меліоративних каналів виконано на площі 6167,2 га.

Проведено видалення чагарнику на міжгосподарських меліоративних каналах на площі 1680,6 га.

У 2016 році заключено 95 договорів із землекористувачами на водовідведення та двобічне регулювання водно-повітряного режиму на площі 43,0 тис. га меліорованих сільськогосподарських угідь.

Продовжується робота з сільськими, селищними радами та землекористувачами щодо виділення коштів на утримання та експлуатацію внутрішньогосподарських меліоративних фондів.

У рамках ведення моніторингу меліоративних земель за 9 місяців 2016 року гідрогеолого-меліоративною експедицією обстежено 135 тис. га меліорованих сільськогосподарських угідь, виконано 58,8 тисяч замірів рівнів ґрунтових вод на режимно - спостережувальній мережі області.

У цілому гідрогеолого-меліоративна обстановка на меліорованих і прилеглих землях оцінюється як стабільна.

Водогосподарські організації області забезпечили безпечні умови праці та не допустили випадків виробничого травматизму, пожеж та дорожньо-транспортних пригод.

Ведеться поновлення інформаційних знаків, стел, альтанок на меліорованих землях області. Також проводиться приведення баз управлінь та дільниць до естетичного вигляду.

За 9 місяців 2016 року від оренди водних об’єктів до місцевих бюджетів надійшло 273,6 тис. грн. Встановлено 997 режимів роботи водогосподарських систем, ставків і водосховищ.

На виконання наказу Держводагентства України від 30.06.2016 року № 84 «Про забезпечення підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2016-2017 років» в підвідомчих організаціях облводресурсів проведено підготовку усіх водогосподарських об’єктів виробничого призначення та соціальної сфери.

4 жовтня 2016 року на базі Овруцького МУВГ з метою вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням ефективного та раціонального використання бюджетних коштів Житомирським обласним управлінням водних ресурсів під головуванням в.о. начальника Азими В.І. за участі головних бухгалтерів і головних економістів підвідомчих організацій проведено нараду-семінар на тему: «Планування, облік та аналіз використання бюджетних коштів і державного майна галузі в умовах реформування державного сектору економіки». Доповіді керівників структурних підрозділів обласного управління стосувалися актуальних питань фінансово-економічної роботи, було закцентовано увагу на таких аспектах: нове в нормативній базі з бухгалтерського обліку в державному секторі і щодо виконання державного бюджету, окреслено завдання бухгалтерсько-економічних служб в умовах реформування, проведено аналіз їх роботи. Крім цього, учасниками під час проведення наради-семінару було обговорено ряд інших питань, зокрема, щодо: казначейського обслуговування бюджетних організацій, вимог до реєстрації державних зобов’язань; оподаткування в бюджетних установах; нарахування заробітної плати ; дотримання бюджетного законодавства при поданні до органів ДКСУ карток зі зразками підписів; обліку основних засобів в бюджетних установах; законодавчої бази для надання платних послуг; умов оплати праці; складання та виконання кошторису спеціального фонду; питань удосконалення структури управлінь як складової заходів з підвищення ефективності діяльності управління; формування потреби у коштах на 2017 рік; нормативно- правової бази формування штатного розпису; забезпечення укладання та виконання колективного договору.

27-28 вересня 2016 року у м. Чернігів в рамках проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» відбувся четвертий семінар в секторі управління водними ресурсами з імплементації Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС для північних регіонів України, а саме Київської, Житомирської, Черкаської, Чернігівської та Сумської областей.

Серед учасників семінару - представники Державного агентства водних ресурсів України, Міністерства екології та природних ресурсів, фахівці водогосподарських організацій північного регіону України обласного (басейнового) рівня, фахівці гідрометеослужби та Державної служби з надзвичайних ситуацій, науковці та міжнародні експерти. Від Житомирського обласного управління водних ресурсів участь у семінарі приймали начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод М.Шкльода і провідний інженер-гідротехнік відділу водних об'єктів та техногенно-екологічної безпеки О.Большая.

Метою зазначеного заходу є ознайомлення учасників семінару з процесом імплементації національного водного законодавства до Європейських вимог та практичне відпрацювання конкретних положень Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС.

Під час семінару проведено 4 тренувальні сесії за такими темами: «Визначення меж районів річкових басейнів», «Ідентифікація (виділення) та типологія поверхневих водних масивів (тіл)», «Визначення істотно змінених та штучних водних масивів (тіл)» та «Попередня оцінка ризику паводків». Крім того, проводились практичні заняття в групах.

Міжнародні експерти поділились з досвідом країн ЄС та фахівці Басейнового управління водних ресурсів р.Тиси привели конкретні приклади країн дунайського басейну щодо визначення попередньої оцінки ризику затоплення.

• Матеріали виступів розміщені на сайті APENA

http://www.env-approx.org/index.php/ua/pereklady.html

21 вересня 2016 року на базі Чуднівської експлуатаційної дільниці Житомирського міжрайонного управління водного господарства під головуванням в.о.начальника Житомирського облводресурсів В.Азима відбулася нарада-семінар начальників та спеціалістів експлуатаційних дільниць управлінь водного господарства Житомирського облводресурсів на тему: « Виконання основних завдань з експлуатації меліоративних систем у ІІІ кварталі 2016 року та завдання на ІV квартал 2016 року. Підготовка експлуатаційних дільниць до роботи в осінньо-зимовий період 2016 – 2017 років».

Під час зазначеної наради–семінару розглядалися питання стосовно підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2016 - 2017 років, заходи щодо виконання основних завдань доведених підвідомчим організаціям на ІІІ квартал 2016 рік та основні завдання з підготовки меліоративних систем до роботи у 2017 році.

В ході проведення наради–семінару відбувся виїзд учасників даної наради на водогосподарські об’єкти Дубищанської та В.Тетерівської осушувальної системи, а також на ділянку гончарного дренажу с.Коротченки. Учасники наради-семінару ознайомились з проведенням доглядових робіт на даних об’єктах та упорядкуванням джерела с.Бейзимівка Чуднівського району.

15-16 вересня 2016 року під головуванням начальника упрексплуатації Держводресурсів України Вячеслава Розгона, за участю спеціалістів Житомирського облводресурсів, на базі Якимівського та Мелітопольського МУВГ Запоріжського облводресурсів відбулася нарада – семінар на тему: «Актуальні питання підвищення технічного рівня експлуатації водогосподарських систем, впровадження енергозберігаючих технологій та удосконалення водообліку».

Під час зазначеної наради - семінару розглядалися питання :

- організація контролю технічного стану обладнання за допомогою сучасних приладів та застосування обстежень при впровадженні енергозберігаючих технологій;

- застосування полімерних матеріалів при нанесенні внутрішньої полімер-цементної ізоляції мобільним комплексом МКІ-140;

- робота водовимірювальної лабораторії, проведення енергоаудиту на насосних станціях;

- ремонт насосно- силового обладнання з використанням спеціальних приладів.

         06 вересня 2016 року    в 11-00 годин   у приміщенні   Житомирського обласного  управління  водних ресурсів  під головуванням виконувача обов’язків начальника обласного управління водних ресурсів В. Азими проведена нарада начальників управлінь водного господарства та гідрогеолого-меліоративної експедиції.

            На нараді   розглядались питання:

          1. Про підготовку  водогосподарських  організацій до роботи в осінньо-зимовий  період  2016-2017 років.

          2. Заходи щодо виконання  основних завдань доведених  підвідомчим  організаціям на ІІІ квартал 2016 року.

           3.     Основні  завдання  з підготовки меліоративних систем до роботи  у 2017 році.

             По вищезгаданих  питаннях доповідали:

-         начальник відділу експлуатації водогосподарських систем О.Мозговенко;

-        начальник  відділу  ВО та ТЕБ Г.Куц;

-       начальник  відділу економіки М.Рибакова;

-        начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності В.Берестівська .  

Виступили:

З.Шиш, А.Беляк, В.Кучер, П.Іщук, Р.Іллющенко, М.Шваб, І.Бонковський, В.Наумчук, І.Данилко.

За результатами   наради  в.о. начальника  управління  Василь Азима  поставив  завдання:

-  про  вчасне завершення підготовки всіх виробничих  об’єктів  та  механізмів  для  безаварійної роботи у осінньо-зимовий період 2016-2017 років;

- завершення  виконання  всіх  основних завдань   доведених на ІІІ квартал 2016 року   та завдання  на ІV квартал 2016 року;

- основні завдання з підготовки меліоративних систем до роботи в 2017 році.

14 липня 2016 року у приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів відбулася нарада, яку проводив виконувач обов’язків начальника управління Василь Азима.                                                                                                                                                     У роботі наради  взяли участь начальники та спеціалісти відділів обласного управління та начальники міжрайонних та районних управлінь водного господарства .

На нараді розглядались питання стосовно підсумків діяльності водогосподарсько - меліоративного комплексу Житомирського облводресурсів за І півріччя 2016 року та заходи щодо управління водними ресурсами та сталого функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу області у ІІІ кварталі 2016 року.

         Облводресурсів у І півріччі 2016 року спрямувало свою діяльність на забезпечення потреб населення та галузей економіки області у водних ресурсах і раціональне їх використання, забезпечення працездатності міжгосподарської меліоративної мережі.

        Станом на 1 липня 2016 року виконано 33,4 тис. м3 очистки міжгосподарської меліоративної мережі, що складає 83% до річного плану. Проведено ремонт 612 гідротехнічних споруд ( при плані 550 штук – 111% до плану). Також проведено ремонт 58 водомірних постів.

        Виконано очистку внутрішньогосподарських каналів 6,6 тис.м3, проведено ремонт 42 внутрішньогосподарських гідротехнічних споруд.

        Ведеться регулювання об'ємів води в каналах та водоймах на осушених землях. Затримано 31 млн. м3 води, при розрахунковому об'ємі 41 млн. м3.

        Відновлення та виконання ремонтних робіт на гідропостах та проведення замірів рівнів грунтових вод на спостережувальних свердловин  дає можливість оперативно і своєчасно проводити двобічне регулювання на системах, поліпшити контроль за меліоративним станом водогосподарських об'єктів.

       На даний час заключено 95 договорів на площі 43,0 тис.га на суму 187,9 тис.грн. з сільгоспвиробниками про надання послуг із зволоження меліорованих земель, отримано коштів в сумі 148, 9 тис.грн.

       За І півріччя 2016 року виконано поточного ремонту на суму 386,4 тис.грн, який в основному виконано за рахунок коштів спеціального фонду.

На виконання наказу Держводагентства України від 30.06.2016року №84 «Про забезпечення підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2016-2017 років» у водогосподарських організаціях проводиться підготовка водогосподарських об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років.

 У всіх підвідомчих організаціях проводиться робота щодо покращення соціально - побутових умов для працюючих, виконуються ремонти виробничих приміщень, покращення естетичного стану баз, проводяться поновлювальні роботи інформаційних знаків та стел .

      Для забезпечення населення та галузей економіки водою у повному обсязі питні водосховища заповнені до проектних позначок і працювали протягом ІІ кварталу 2016 року у режимі використання.

Забезпечено проведення моніторингу якості поверхневих вод 7-и водозаборів питного водопостачання та 3-х водних об'єктів рибогосподарського призначення ІІ категорії.

Всього від початку року відібрано 40 проб та виконано 1120 вимірювань показників гідрохімічного складу поверхневих вод згідно Програми моніторингу поверхневих вод.

З метою здійснення контролю за якісним станом поверхневих вод річок Хомора та Случ від кордону Хмельницької області до м.Новоград-Волинський  облводресурсів у  ІІ кварталі 2016 року проведено додатковий моніторинг на 6-ти створах, всього відібрано 28  проб та виконано 674 вимірювання показників гідрохімічного складу поверхневих вод.

Протягом І півріччя 2016 року розглянуто 102 матеріали та надані проекти висновків щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування, 9 пропозицій щодо погодження технологічних нормативів використання питної води підприємствам житлово-комунального господарства, розглянуто 30 попередніх матеріалів щодо укладання договорів оренди водних об’єктів, з них по 7 надано висновки щодо можливості погодження.

Підготовлені матеріали до Національної доповіді про якість питної води та стан питного водопостачання в Україні  та Екологічного паспорту про стан навколишнього природного середовища за 2015 рік та за даними  державного водообліку по формі 2ТП-водгосп (річна).

Облводресурсів проведено ряд заходів щодо інформування населення про діяльність водогосподарсько-меліоративного комплексу області, дотримання водоохоронного законодавства шляхом проведення круглих столів, нарад, конференцій, публікацій у засобах масової інформації та виступів на радіо,зустрічах у трудових колективах, сільських і селищних радах, школах та навчальних закладах.

         За  І півріччя 2016 року надруковано 54 статті в обласній та районних газетах, здійснено 7 виступів по радіо, проведено 4 науково-практичних конференцій та прийнято  участь у 443  нарадах обласної та районних держадміністрацій, міських та районних  радах, засіданнях комісій з ТЕБ та НС та прочитано 52 доповіді в навчальних закладах області та перед громадами сіл.

За І півріччя 2016 року відновлено 21 джерело, за аналогічний період минулого 17 джерел.

 За 6 місяців поточного року надійшло коштів до місцевих та обласного бюджетів від оренди водних об’єктів 186,8 тис.грн, а за цей же період минулого року – 175,8 тис.грн, що на 11 тис.грн більше.

        На виконання водоохоронних заходів по області за рахунок усіх джерел фінансування використано 21,68 млн.грн. За аналогічний період минулого року — 21,58 млн.грн.

        На нараді була звернута увага на маркування водойм, які знаходяться на балансі управлінь, а також на встановлення на водоймах водоохоронних знаків. Дана проблема виникає особливо з настанням купального сезону.

Окремо розглянуто питання протипожежного захисту осушених торфовищ на меліоративних системах , яких в області нараховується 9764 га. На даних ділянках підготовлено та відремонтовано 81 регулююча гідротехнічна споруда для можливості акумулювання води.

 Розроблені режими роботи водосховищ, ставків та підтримується рівень води в їх руслах в пожежонебезпечний період. На міжгосподарських меліоративних каналах заакумульовано  635 тис.м3 води, яка може бути використана для гасіння в разі виникнення пожеж на торфовищах.

 Постійно підтримуються в робочому стані 6 мотопомп. Для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій в управліннях створено 10 аварійних бригад та проведено навчання працівників.

Спільним наказом №105/18 від 21.03.2016 року встановлено та затверджено «Порядок взаємодії Управління ДСНС України у Житомирській області та Житомирського обласного управління водних ресурсів у разі виникнення пожеж та їх гасіння на осушених торфовищах меліоративних систем».

В управліннях проведено перевірку засобів пожежогасіння, підготовлено інвентар та автомобільну техніку. Забезпечено безперешкодний доступ води з акумуляційних ємностей та водойм для подальшого транспортування і можливості застосування її для пожежогасіння.

 Спеціалісти управлінь спільно з органами місцевого самоврядування проводять роз'яснювальну роботу з населенням, щодо заборони створення штучних загат, недопущення засмічення та захаращення каналів та річок.           На виконання наказу Держводагентства України від 29.02. 2016 року № 22 проводяться заходи з попередження випадків виробничого травматизму у 2016 році, продовжується навчання працівників з питань охорони праці згідно затверджених програм і графіків. За звітний період проведено навчання 350 працівників підвідомчих організацій.

У І півріччі 2016 року проведено заходи з нагоди Дня охорони праці в Україні під девізом “Стрес на робочому місці: колективний виклик”.

Загальні витрати за І півріччя на заходи з охорони праці склали 62949 грн. або 82 грн. на одного працюючого.

Надходження коштів від надання платних послуг машинами та механізмами склало 845 тис.грн., що майже на 20% більше відповідного періоду минулого року.

З метою покращення умов праці та підвищення її ефективності продовжується робота з впровадження раціоналізаторських пропозицій.

29 лютого 2016 року у приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів відбулася нарада, яку проводив виконуючий обов’язки начальника управління Василь Азима.

У роботі наради взяли участь заступник начальника та начальники відділів обласного управління, начальники підвідомчих організацій Житомирського обласного управління водних ресурсів.

На нараді розглядались питання стосовно підсумків діяльності водогосподарсько - меліоративного комплексу Житомирського облводресурсів за 2015 рік та заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у І кварталі 2016 року.

В 2015 році збільшено обсяги ремонтно - експлуатаційних, доглядових робіт, покращено технічний стан систем.

Поновлено інформаційно-маркерне забезпечення на всіх гідротехнічних об’єктах та спорудах, виконано ремонт 963 гідротехнічних споруд.

Поточний ремонт на міжгосподарській меліоративній мережі виконано на суму 924,7 тис.грн, при цьому 90% цих робіт виконано за рахунок коштів спецфонду.

В рамках ведення моніторингу меліорованих земель гідрогеолого-меліоративною експедицією обстежено 135 тис.га меліорованих сільгоспугідь.

У цілому гідрогеолого - меліоративна обстановка на меліорованих і прилеглих землях оцінюється як стабільна.

У 2015 році укладено 95 договорів по наданню послуг щодо двобічного регулювання водного режиму меліорованих земель на площі 42,0 тис.га.

На виконання наказу Держводагентства України від 24.06.2015року №61 «Про забезпечення підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2015-2016 років» у водогосподарських організаціях області вчасно виконані всі заходи щодо підготовки водогосподарських об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років.

У всіх підвідомчих організаціях проводилась робота щодо покращення соціально - побутових умов для працюючих, виконувались ремонти виробничих приміщень, покращення естетичного стану баз, проводились поновлювальні роботи інформаційних знаків та стел .

Протягом минулого року здійснювався контроль за відтворенням, охороною та недопущення забруднення водних ресурсів, забезпечення їх раціонального використання.

Для забезпечення працездатності меліоративних фондів області з 1 жовтня 2015 року розпочато підготовку меліоративних систем до роботи у 2016 році.

На даний момент основна увага водогосподарських організацій області спрямована на виконання наказу Держводагентства від 23.12.2015 року №160 « Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2016 році». Встановлено порядок взаємодії з підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Житомирській області, службами автомобільних доріг області.

Встановлено порядок взаємодії з підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Житомирській області, службами автомобільних доріг області. Налагоджено постійний зв'язок з сусідніми областями та Республікою Білорусь.

Гідротехнічні споруди, які знаходяться на балансі облводресурсів готові до пропуску весняної повені. Спільно з представниками служб Державної служби з надзвичайних ситуацій, райдержадміністрацій обстежуються водойми інших водокористувачів.

Робота водогосподарських організацій у поточному році спрямована на виконання завдань доведених наказом Держводагентства України від 02.02.2016 року № 10 « Про основні напрямки роботи та завдання з експлуатації водогосподарсько –меліоративного комплексу у 2016 році».

11 лютого 2016 року у приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів відбулася нарада, яку проводив в.о. начальника обласного управління водних ресурсів Василь Азима.

У нараді прийняли участь заступник на чальника, начальники та провідні спеціалісти облводресурсів, начальники підвідомчих організацій.

На нараді розглянуті питання:

1. Запобігання та виявлення корупції щодо дотримання Закону України «Про запобігання корупції».

Керівників підвідомчих організацій ознайомлено з Законом України “Про запобігання корупції” від 14.10.2014 року № 1700-VII та зобов'язано підписувати попередження про обмеження, встановлені даним Законом.

Зобов’язано начальників підвідомчих організацій щомісячно інформувати облводресурсів про проведену роботу щодо запобігання корупції та неухильно дотримуватись виконання наказу облводресурсів від 07.04.2015 № 30 “Про затвердження плану заходів”.

Списання основних фондів здійснювати відповідно до «Порядку списання об’єктів державної власності, бюджетних установ, організацій, підприємств, які належать до сфери управління Держводагентства України», затвердженого наказом Держводагентства України від 26.06.2012 року №255.

2. Основні завдання водогосподарських організацій Житомирської області по забезпеченню роботи у І півріччі 2016 року.

Довести підвідомчим організаціям основні завдання на 2016 рік згідно з наказом Держводагентства України від 02.02.2016 року № 10 «Про основні напрямки роботи та завдання з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2016 році».

Забезпечити виконання завдань з ремонту та підготовки державних меліоративних фондів у терміни та обсягах, встановлених в наказі Держводагентства України від 02.02.2016 року №10 «Про основні напрямки роботи та завдання з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2016 році».

Продовжити роботу щодо інформаційно-маркерного забезпечення гідротехнічних об’єктів та споруд згідно ВНД 33-3.3-07-2002 та змін №1 до ТУ У 33-0133603-001-2000.

Продовжити скид води з меліоративних каналів та водойм для проведення безаварійного пропуску повені та паводків у зимово-весняний період.

Забезпечити постійний моніторинг якості води, включаючи питні водозабори, згідно із затвердженим режимом спостережень.

Здійснювати аналіз державного обліку водокористування та надавати інформацію заінтересованим органам.

 

На головну сторінку