Новини

4 квітня 2018 року в облдержадміністрації відбулась нарада з питань забезпечення процесу демаркації українсько-білоруського державного кордону на території Житомирської області. У роботі наради прийняв участь заступник начальника управління Олег Микитин.

30 березня 2018 року начальник управління Василь Азима прийняв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій розглядались питання безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році.

Обласним управлінням водних ресурсів, спільно із викладачами та студентами Житомирського агротехнічного коледжу, Житомирського національного агроекологічного університету, Київського національного університету будівництва та архітектури, представниками громадських екологічних організацій з метою актуалізації та привернення уваги спільноти до проблем охорони вод, раціонального використання водних ресурсів, як передумови продуктивної економіки та соціального добробуту людей, з нагоди відзначення Всесвітнього дня води проведена ІІІ Всеукраїнська науково-теоретична конференція «Вода – неоціненний скарб».

До уваги присутніх були представлені цікаві та змістовні виступи студентів та викладачів, де були підняті проблеми забезпечення населення доброякісною питною водою. Так як цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Природа для води», багато уваги було прикуто до теми, яка досліджує як ми можемо використовувати природу для подолання водних проблем ХХІ століття.

Облводресурсів інформувало про стан водних ресурсів Житомирської області та тенденції щодо його змін, а також наголошувалось, що залежність суспільства від водних ресурсів не зменшується, а лише зростає, підвищуються вимоги до якості води.

Дефіцит водних ресурсів або незадовільна їх якість становить загрозу розвитку суспільства. Всесвітній День Води має привернути увагу до необхідності покращення якості води, підтримання здорових екосистем, підвищення екологічної свідомості і культури громадян.

За результатами проведеної конференції буде видано збірник з публікаціями тез доповідей, який буде рекомендовано педагогічним колективам для використання під час проведення навчально-виховного процесу в навчальних закладах.

У Всесвітній день води проведено екологічний урок «Природа для води» в Житомирській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 20 для учнів 5-Г та 5-В класів та в школі с. Дубрівка Баранівського району.

Під час відкритого діалогу школярів ознайомлено з унікальними фактами про воду та здійснено мандрівку українськими річками за допомогою сучасного відеоролику «Річки України»

21 березня 2018 року з нагоди відзначення Всесвітнього дня води з метою інформування учнів та вчителів про необхідність шанобливого ставлення до води, раціонального використання, охорони та збереження водних ресурсів фахівцями облводресурсів, проведено екологічний урок в Житомирській міській гуманітарній гімназії № 23.

До уваги учнів 2-Б та 2-Д було представлено презентацію з цікавими фактами про воду, а саме: історія походження, роль води в природі, запаси води на планеті та приклади щоденної економії води в побуті.

Також для інформування школярів про унікальні українські річки, продемонстровано відеоролик «Річки України».

21 березня 2018 року у Житомирській гуманітарній гімназії № 1 з учнями 6-А класу (класний керівник Іван Мухортов) фахівцями Житомирського обласного управління водних ресурсів проведено екологічний урок присвячений Всесвітньому Дню води.

Учнів ознайомлено з історією Всесвітнього дня води та продемонстровано відеоролик «Річки України», в якому відображається інформація про основні річки України в розрізі річкових басейнів. Також учнів проінформовано про водні ресурси Житомирської області.

Після виступу відбулась дискусія про роль води в житті людей, тварин та рослин.

Основну увагу учнів було звернуто на дбайливе ставлення до води, як природного ресурсу, її збереження та економного використання у побуті.

16 березня 2018 року начальник управління В. Азима прийняв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якого розглядались питання про ускладнення погодних умов на території України 17-19 березня 2018 року, заходи центральних і місцевих органів влади щодо протидії загрозам під час ускладнених погодних умов та підготовку водогосподарських систем до пропуску повені та паводку.

16 березня 2018 року під головуванням начальника облводресурсів В.Азими відбулося засідання аналітично-диспетчерського центру Житомирського облводресурсів на якому узгодили план організаційних і практичних заходів щодо дій під час пропуску льодоходу, повені та паводків.

15 березня 2018 року в рамках відзначення Всесвітнього дня води в другому класі школи №15 м. Житомир проведено екологічний урок «Природа для води».

Під час відкритого діалогу діти мали можливість дізнатися про малі річки Житомирщини, почути цікаві факти про воду. Було оголошено конкурс малюнка «За чисте довкілля».

Гідрометеорологічні характеристики весняного водопілля 2018 року

Виходячи з гідрометеорологічної ситуації, що склалася у басейнах річок упродовж осінньо-зимового періоду 2017-2018 років та за нормального розвитку гідрометпроцесів у березні – травні, можна очікувати, що весняне водопілля 2018 року буде переважно близьке і нижче за минулорічне.

Загальна амплітуда підвищення рівнів води над поточними відмітками може становити : на Ужі, Тетереві -0,5-0,9 м; на Прип`яті та її притоках - 0,5-1,5м.

Річка Пункт Інтервал очікуваних значень Рівень води у 2017 році, см
1 Случ Громада 150-230 193
2 Новоград-Волинський 230-310 230
3 Сарни 400-480 394
4 Уборть Рудня Іванівська 260-320 256
5 Перга 260-320 231
6 Уж Коростень 200-250 182
7 Тетерів Житомир 120-200 135
8 Ірша Україна 110-170 132

Весняне водопілля може розпочатися у другій половині березня.

Проходження водопілля та руйнування льодового покрову весною може супроводжуватись виходом води на заплаву та утримання води на ній, що є природнім процесом. Найбільш ймовірно це відмічатиметься на Ужі в межах Житомирської області.

Руйнування льодового покрову на річках і водосховищах весною 2018 року очікується в другій половині березня в строки близькі до середніх багаторічних значень.

Овруцьке міжрайонне управління водного господарства, згідно заключеного договору по наданню платних послуг з відділом житлово-комунального господарства та благоустрою Овруцької міської ради, проводить роботи по розчистці доріг від снігу у місті Овручі.

19 лютого 2018 року у приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів відбулася нарада , яку проводив начальник управління Василь Азима по підсумках колегії Держводагенства, що відбулася у м.Дніпро 15 лютого 2018року.

У роботі наради прийняли участь заступник начальника, начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства та гідрогеолого - меліоративної експедиції.

15 лютого 2018 року у м. Дніпро відбулося засідання колегії Держводагентства про підсумки діяльності за 2017 рік.

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко розглянула пріоритетні напрями роботи галузі та спрямовувала керівників водогосподарських організацій на спільну роботу для досягнення головної мети: доброго стану вод України.

Ірина Овчаренко зазначила: «Кожен річковий басейн індивідуальний і по-своєму особливий. Специфіка управління водними ресурсами на території Карпатського регіону та південного степу істотно різняться. Тільки достеменно розуміючи особливості річкового басейну можна приймати ефективні управлінські рішення. Загальні результати з реалізації басейнового принципу управління водними ресурсами України залежать від відповідального ставлення кожного працівника до виконуваної ним роботи».

Професор Національного університету імені Тараса Шевченка, Василь Гребінь наголосив щодо необхідності профільної освіти майбутніх фахівців водогосподарників.

Голова громадської ради Лілія Гричулевич звернула увагу присутніх на екологічних заходах.

Після засідання колегії водогосподарники вшанували пам'ять загиблих на Алеї пам'яті воїнів АТО.

У засіданні колегії взяв участь начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів В.Азима.

Обласним управлінням водних ресурсів узагальнені та систематизовані дані державного водообліку за формою № 2ТП-водгосп (річна) за 2017 рік про забір та використання вод, скидання зворотних вод та забруднюючих речовин, наявність систем оборотного водопостачання, про діючі системи очищення стічних вод та їх ефективність у межах Житомирської області.

За 2017 рік з водних об"єктів області всього було забрано 110,2 млн.м3, із них з поверхневих джерел – 89,09 млн.м3 (81%) , підземних 21,11 млн.м3 (19%) , що на 5,6 млн.м3 (або 5,3%) більше ніж за 2016 рік (104,6 млн.м3).

Щодо галузевої структури водокористування, то на промисловість області приходиться 17,0 відсотків забраної води (18,62 млн.м3), комунальне господарство – 39,0 відсотків (43,34 млн.м3), сільське і рибне господарство – 43,0 відсотка (47,29 млн.м3).

Протягом 2017 року 137 суб'єктів господарювання здійснювали скиди зворотних вод у поверхневі водні об'єкти, загалом відведено 72,01 млн.м3 стічних вод.

Внаслідок скиду зворотних вод з порушенням встановлених нормативів гранично-допустимого скиду 24 підприємства допустили забруднення поверхневих вод (2016 рік- 23 підприємства). Обсяг забруднених зворотних (стічних) вод становить 1,994 млн.м3, що на 0,39 млн.м3 (16,4 %) менше порівняно з 2016 роком.

7 лютого 2018 року начальник облводресурсів Василь Азима зустрівся з керівництвом Овруцького району, Овруцької об’єднаної територіальної громади та вирішено ряд питань. Відбулася зустріч з колективом Овруцького міжрайонного управління водного господарства. На зустрічі було розглянуто проведення оптимізації структури управління, підсумки роботи за 2017 рік та заходи щодо ефективного функціонування управління у І кварталі 2018 року.

На замовлення Ємільчинської об’єднаної територіальної громади виконуються земляні роботи екскаватором ЕО-2621 Ємільчинського управління водного господарства при проведенні ремонтних робіт в смт Ємільчине.

У лютому місяці 2018 року на каналі К -2 Теньківської осушувальної системи ремонтувальником русловим Войтенком Г.П. Пулинського міжрайонного управління водного господарства проводяться доглядові роботи по підготовці меліоративної мережі до пропуску весняної повені.

01 лютого 2018 року начальник облводресурсів Василь Азима зустрівся з колективом Новоград-Волинського міжрайонного управління водного господарства. Під час зустрічі підведені підсумки роботи управління за 2017 рік, розглянуті питання з оптимізації структури управління та намічені заходи щодо ефективного функціонування управління у І кварталі 2018 року.

31 січня 2018 року начальник облводресурсів Василь Азима відвідав Ємільчинське управління водного господарства, де відбулася зустріч з колективом управління. На зустрічі було розглянуто питання оптимізації управління, підсумки роботи за 2017 рік та заходи щодо ефективного функціонування управління у І кварталі 2018 року.

26 січня 2018 року начальник управління Василь Азима відвідав Коростенське міжрайонне управління водного господарства. В ході поїздки було розглянуто нову структуру управління та вирішено ряд інших виробничих питань.

24 січня 2018 року у приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів відбулася нарада, яку проводив начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів Василь Азима.

У роботі наради прийняли участь заступник начальника, начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства та гідрогеолого - меліоративної експедиції.

На нараді розглядались питання: - про оптимізацію структури управлінь водного господарства; - розгляд та удосконалення штатних розписів управлінь водного господарства, а також визначення обсягів видатків з Державного бюджету на 2018 рік.

24 січня 2018 року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, на якому розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за 2017 рік та заходи щодо забезпечення сталого функціонування підвідомчих організацій облводресурсів у I кварталі 2018 року.

У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства і гідрогеолого - меліоративної експедиції.

У своїй доповіді начальник обласного управління водних ресурсів Василь Азима підвів підсумки роботи підвідомчих організацій за 2017 рік щодо управління водними ресурсами, експлуатації водогосподарських об’єктів та зупинився на першочергових завданнях облводресурсів у І кварталі 2018 року, а саме: стан підготовки меліоративних систем до роботи у 2018 році, ефективному використанні бюджетних коштів, транспортних засобів та інше.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

На замовлення КП «Водоканал» Ємільчинської селищної ради екскаватор ЕО -2621 Ємільчинського управління водного господарства працює на погрузці пісково-соляної суміші для посипання доріг в смт Ємільчине.

Держводагентство оголошує конкурс на кращий дизайн поштової марки з нагоди Всесвітнього дня води (22 березня)

Відзначення Всесвітнього дня води було започатковано у 1993 році за рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Офіційна тема відзначення Всесвітнього дня води у 2018 році – Природа для води.

Всесвітній день води зосереджує увагу на важливості загального доступу до чистої води та питаннях збалансованого управління водними ресурсами.

Прийом робіт на конкурс триватиме з 5 січня до 2 лютого 2018 року.

Роботу переможця буде використано для виготовлення марки у ПАТ «Укрпошта» за проектом «Власна марка».

Ескізи відправляти на електронну скриньку: scwm@scwm.gov.ua

Для отримання додаткової інформації можна звертатися до контактної особи: Сімкова Євгенія Євгенівна, головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськістю та документообігу, тел.246-71-40.

ДО УВАГИ ВОДОКОРИСТУВАЧІВ !!!

З метою систематизації даних про водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов'язану із забором та використанням води, скиданням зворотних вод та забруднюючих речовин у період з 2 січня до 1 лютого 2018 року Обласне управління водних ресурсів буде приймати ЗВІТ ПРО ВИКОРИСТАННЯ ВОДИ ЗА ФОРМОЮ № 2ТП-ВОДГОСП (РІЧНА), затвердженою наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 року №78 за 2017 рік.

Бланк звітності Ви можете завантажити в зручному форматі:

blank2tp.pdf 2tp_14.pdf 2tp_23.pdf blank2TP.doc

Консультації за телефоном (0412) 36 13 63.

21 грудня 2017 року у Держводагентстві відбулася презентація геопорталу «Водні ресурси України» ("Державний водний кадастр: Облік поверхневих водних об"єктів") http://map.davr.gov.ua:4448

В презентації взяли участь заступник міністра екології та природних ресурсів Микола Кузьо, Голова Держводагентства України Ірина Овчаренко, перший заступник Голови Держводагентства Михайло Хорєв, інститути громадського суспільства, науковці, представники органів влади, керівники басейнових управлінь, обласних управлінь водними ресурсами, управлінь каналів.

Геопортал «Водні ресурси України»- це сучасна геоінформаційна система, яка відкриває шлях до оновленої інформації про річки та інші водні об’єкти та відіграє важливу роль при розробці ефективних планів управління річковими басейнами, стратегічною екологічною ціллю якого є досягнення/підтримання «доброго» екологічного стану масивів поверхневих та підземних вод, а також «доброго» екологічного потенціалу штучних або істотно змінених масивів поверхневих вод для всіх районів річкових басейнів.

Функціонування геопорталу в тестовому режимі є першим вагомим кроком для впровадження багатофункціональної геоінформаційної системи про водні ресурси України.

Інформаційна система поки що працює у тестовому режимі. Тому небайдужа громадськість, науковці можуть впевнено долучатися до її активного тестування. Адже геопортал в першу чергу розрахований на користування широкого кола громадськості.

Від Житомирського обласного управління водних ресурсів участь у презентації геопорталу «Водні ресурси України» прийняв начальник управління Василь Азима.

14 грудня 2017 року постійна комісія з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів Житомирської обласної ради розглянула та підтримала проект «Обласної програми охорони навколишнього природного середовища в Житомирській області на 2018-2021 роки».

Програма спрямована на реалізацію державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних та економічних особливостей регіону. У розділ «Охорона та раціональне використання водних ресурсів» увійшли показники які враховують виконання вимог положень Закону України від 24 травня 2012 року №4836-VI “Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну р. Дніпро на період до 2021 року”.

Джерелом фінансування заходів Програми є обласний фонд охорони навколишнього природного середовища.

У роботі комісії взяв участь заступник начальника обласного управління водних ресурсів Олег Микитин.

12 грудня 2017 року фахівці басейнових управлінь, обласних управлінь водними ресурсами, які безпосередньо здійснюють державний водооблік та підтримку його програмного забезпечення взяли участь у семінарі Держводагентства на тему: «Ведення державного обліку водокористування».

Із вступним словом виступив перший заступник Голови Агентства Михайло Хорєв, який поінформував присутніх про прийняття Верховною Радою України Закону від 04.10.2016 № 1641-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом» та розробку низки нормативно-правових актів протягом 2017 року, які впроваджують нові підходи в управлінні водними ресурсами та напрацювання спільно з Мінприроди роботи з удосконалення системи моніторингу вод, зокрема, щодо розроблення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та інших нормативно-правових актів.

На семінарі розглянуті питання удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування, внесення змін до порядку ведення державного обліку водокористування та приймання звітності про використання водних ресурсів за 2017 рік.

З учасниками проведене практичне заняття з питань застосування програмного забезпечення ведення державного обліку водокористування.

Від Житомирського облводресурсів у роботі семінару прийняла участь начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод М.Шкльода.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 579-р. затверджено план заходів з проведення Всеукраїнського тижня права. В Житомирському обласному управлінні водних ресурсів проведено навчання працівників згідно з затвердженим графіком на 2017-2018 роки, на тему: «Всеукраїнський тиждень права» .

У четверту суботу листопада Україна вшановує день пам'яті жертв Голодомору. Працівники облводресурсів взяли участь у покладанні квітів, колосків та запаленні лампадок біля пам’ятного знаку «Сумуючий Янгол», у Житомирі на майдані Путятинському.

Начальник управління Василь Азима прийняв участь у VІІІ нараді Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь, яка відбулась у рамках виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод з 22 по 24 листопада 2017 року у м. Мозир (Республіка Білорусь).

Під час зустрічі Сторонами проінформовано про стан виконання рішень Протоколу VІІ наради заступників Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь.

Результатом роботи української та білоруської делегацій стало підписання Протоколу про спільне використання та охорону транскордонних вод. Протокол підписано Михайлом Хорєвим – Уповноваженим Кабінету Міністрів України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод, та Олександром Корбутом – заступником Міністра природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь, що є одним із важливих кроків на шляху спільної діяльності України та Республіки Білорусь у співпраці щодо управління прикордонними водами, охорони прикордонних вод від забруднення природного та техногенного характеру, протипаводкового захисту, регулювання та меліорації на прикордонних ділянках, попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій, а також у сфері обміну гідрометеорологічними та гідрогеологічними даними.

Затверджено регламенти і плани роботи робочих груп на 2018 рік та їх склад.

Прийнято важливий указ Президента України щодо розвитку водного господарства.

21 листопада Президентом України П.Порошенко підписано Указ Президента України №381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду».

З метою забезпечення сталого водокористування Кабінету Міністрів України доручено в термін до 1 грудня 2017 року розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти щодо удосконалення системи фінансування та розвитку водного господарства, зокрема, шляхом створення фонду розвитку водного господарства, визначивши джерела його наповнення та напрями спрямування коштів, у тому числі передбачивши можливість зарахування до такого фонду відповідно рентної плати за спеціальне використання води.

У рамках виконання «Програми державного моніторингу довкілля в частині здійснення Держводагентством контролю за якістю поверхневих вод» лабораторією моніторингу вод та грунтів Житомирської ГГМЕ у листопаді місяці відібрано 10 проб поверхневої води, із них 7- на водосховищах, які є джерелами питного водопостачання і 3-х об'єктах рибогосподарського призначення та проводяться лабораторні визначення вимірювань показників складу та властивостей вод за гідрохімічними показниками.

На ділянці гончарного дренажу с.Красилівка Нов.-Волинського району Житомирської області робітниками Новоград - Волинського міжрайонного управління водного господарства проведені роботи щодо консервації гідротехнічних споруд на зимовий період 2017 – 2018 років.

До Дня пам’яті жертв Голодомору, яке щорічно відзначається в нашій державі в четверту суботу листопада, працівники Житомирського облводресурсів ознайомлені з періодом Голодомору 1932—1933 рр. в Україні, його причинами та наслідками, на навчанні, яке проводиться щопонеділка.

На замовлення ТОВ « Арабсько – Української Торгової Компанії» Радомишльське міжрайонне управління водного господарства екскаватором ЄТ – 1630 виконує роботи по облаштуванню накопичувальної водойми для поливу сільгоспкультур біля с.Ставище Брусилівського району Житомирської області.

15 листопада 2017 року фахівці Ємільчинського управління водного господарства прийняли участь у презентації книги «Тихоплинна Уборть» автора Петра Володимировича Скиби, в яку було зібрано, узагальнено найкращі авторські твори і видано поетичну збірку віршів і пісень про річку Уборть, у тому числі і інформація щодо участі Ємільчинського управління у відродженні річок в цілому та зокрема у впорядкуванні витоку річки Уборть. Крім цього у виданий збірник увійшли інформаційні матеріали щодо наявності водних ресурсів Житомирщини.

Підготовлену і видану поетичну збірку планується рекомендувати педагогічним колективам для використання під час проведення навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах.

Овруцьким міжрайонним управлінням водного господарства проведені роботи по відновленню та благоустрою природного джерела в с.Велика Хайча Овруцького району.

Ємільчинським управлінням водного господарства Житомирського облводресурсів у жовтні -листопаді 2017 року проведені роботи з очищення каналу К – 6 від мулу Середньо-Убортянської осушувальної системи Ємільчинського району Житомирської області.

13 листопада 2017 року начальник управління Василь Азима прийняв участь у засіданні комісії облдержадміністрації по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об'єктів.

Членами комісії розглянуто 34 звернення щодо надання в користування земельних ділянок. За результатами роботи комісії прийнято 31 позитивне рішення, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

07 листопада 2017 року фахівці Житомирського обласного управління водних ресурсів на чолі з начальником управління Василем Азимою відвідали Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE – 2017», який упродовж 13 років проводиться з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України.

На офіційному відкритті ХУ Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE-2017» голова Держводагентства Ірина Овчаренко наголосила на важливості раціонального використання водних ресурсів, так як не одна галузь економіки та жодна людина не може обійтися без води.

Учасники форуму мали змогу ознайомитися з експозиціями виставки «AQUA UKRAINE-2017» та оглянути її експонати, а також прийняти участь у науково-практичній конференції «Вода та довкілля» під час якої висвітлювали актуальні питання пов'язані з водним фактором, а саме очищення стічних вод, стратегія розвитку водного господарства України, автоматизовані системи управління водним господарством, охорона водних ресурсів, управління паводками та адаптація до змін клімату, нормативно-правова база та гармонізація українського водного законодавства з європейськими директивами, реформування житлово-комунального господарства.

З метою належної презентації діяльності водогосподарських організацій Житомирської області облводресурсів також були підготовлені та представлені інформаційні матеріали. Фахівці облводресурсів обмінювались набутим досвідом з колегами інших регіонів України щодо управління, охорони і відтворення водних ресурсів та впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.

1 листопада 2017 року в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Рось (м. Біла Церква) відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р. Рось.

Під час засідання були розглянуті питання щодо аналізу водогосподарської обстановки в басейні річки Рось протягом весняно-літнього періоду 2017 року; пропозиції щодо режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем в басейні р. Рось на осінньо-зимовий період 2017-2018 років; пропозиції щодо осінньої промивки водосховищ питного водопостачання, розташованих на річці Рось.

26 жовтня 2017 року відбулось засідання Постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів Житомирської обласної ради, де одним із питань було розглянуто роботу очисних споруд ТОВ «Комплекс екологічних споруд» м. Бердичева та звернення голови ГО «Правозахисна організація «Джерело довіри» Козловського О.М. щодо екологічного забруднення каналізаційними стоками р. Гнилоп'ять від м. Бердичева до м.Житомира.

На засіданні комісії було заслухано активістів, екологів та фахівців обласного управління водних ресурсів, які вказали на порушення природоохоронного законодавства внаслідок скиду стічних вод ТОВ «Комплекс екологічних споруд» та Райківською виправною колонією.

Заступник начальника обласного управління водних ресурсів Олег Микитин у своєму виступі акцентував увагу, що ТОВ «Комплекс екологічних споруд» дійсно порушує умови спеціального водокористування та охорони вод, а саме здійснює скид стічних вод з перевищенням нормативів гранично-допустимого скиду, а також у 2016 році мало місце відведення стічних вод від каналізаційних насосних станцій в р. Гнилоп'ять та стр. Грабарка взагалі без очистки. Разом з тим наголосив, що альтернативного приймача стічних вод у м.Бердичеві не має, що вирішення порушеного питання можливе при умові завершення будівництва очисних споруд каналізації МКП «Бердичівводоканал» та проведення реконструкції очисних споруд ДП «Підприємство Райківської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області №73».

Шановні автомобілісти водогосподарського комплексу Житомирщини!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня автомобіліста. Щиро бажаю Вам щастя, добробуту, нових трудових здобутків і зеленої вулиці на життєвих і автомобільних шляхах!

Начальник управління                            В.Азима

Овруцьким міжрайонним управлінням водного господарства завершений поточний ремонт шахтного водоскиду ставка розташованого на р. Звонка в с. Оленичі Хлуплянської сільської ради Овруцького району за кошти місцевого бюджету та спецфонду управління.

Щопонеділка з 09.10.2017 року проводиться навчання з працівниками Житомирського обласного управління водних ресурсів згідно затвердженого графіка на 2017-2018 роки.

18 жовтня 2017 року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, під час якого розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за 9 місяців 2017 року, стан підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років і заходи щодо забезпечення сталого функціонування підвідомчих організацій облводресурсів у IУ кварталі 2017 року.

У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства і гідрогеолого - меліоративної експедиції.

У своїй доповіді начальник обласного управління водних ресурсів Василь Азима підвів підсумки роботи підвідомчих організацій за 9 місяців 2017 року щодо управління водними ресурсами, експлуатації водогосподарських об’єктів та зупинився на першочергових завданнях облводресурсів у ІУ кварталі 2017 року, а саме: завершенні виконання основних завдань доведених наказом Держводагентства України від 10.01.2017 року №2, стан підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період завдання з управління водними ресурсами, проведенні своєчасного ремонту спостережувальної мережі на меліоративних системах, ефективному використанні бюджетних коштів, транспортних засобів та інше.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

В Житомирському обласному управлінні водних ресурсів відзначили державне свято – День захисника України. Колектив вшанував мужність та героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України.

Зі святом Днем захисника України працівників управління привітав начальник управління В.Азима

Шановні чоловіки!

Від імені колективу Житомирського обласного управління водних ресурсів та себе особисто щиро вітаю Вас з Днем захисника України та Днем українського козацтва, бажаю Вам та членам Ваших родин міцного здоров'я, великого людського щастя, достатку, наснаги у відродженні найкращих національних традицій, плідної праці на благо народу, задля слави нашої рідної України! Мирного неба Вам та Вашим родинам!


Начальник управління

В.Азима

04 жовтня 2017 року на базі Черняхівської експлуатаційної дільниці та Житомирського міжрайонного управління водного господарства під головуванням начальника Житомирського облводресурсів В.Азима відбулася нарада-семінар головних інженерів, начальників та спеціалістів експлуатаційних дільниць управлінь водного господарства Житомирсього облводресурсів на тему: « Виконання заходів з підготовки експлуатаційних дільниць управлінь водного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років та основні завдання з підготовки меліоративних систем до роботи у 2018 році».

Під час зазначеної наради – семінару розглядалися питання:

- завершення підготовки експлуатаційних дільниць управлінь водного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2017 -2018 років;

- основні завдання підвідомчих організацій Житомирського облводресурсів з підготовки меліоративних систем до роботи у 2018 році;

- заходи щодо виконання основних завдань експлуатаційними дільницями управлінь водного господарства на ІУ квартал 2017 року.

29 вересня 2017 року начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів Василь Азима привітав ветеранів управління з Міжнародним днем людей похилого віку.

У своєму привітанні Василь Азима наголосив, що піклування про людей похилого віку – справа усього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути достойними своєї держави, галузі та висловив слова глибокої вдячності за все, що зроблено заради водогосподарсько-меліоративного комплексу області та нашого майбутнього.

У свою чергу ветерани поділились спогадами про свою трудову діяльність, розбудову водогосподарсько-меліоративного комплексу області, забезпечення водопостачання населених пунктів в північних районах області, у зоні де люди постраждали від Чорнобильської катастрофи, про заходи які спрямовувались на захист територій та населених пунктів від підтоплення паводковими водами та ін.

21-22 вересня 2017 року в м. Хмельницький під егідою Держводагентства відбувся семінар фахівців обліково-економічних служб на тему: «Планування, облік та аналіз використання бюджетних коштів і державного майна та шляхи їх вдосконалення в умовах реформування водогосподарського комплексу». Від Житомирського обласного управління водних ресурсів в семінарі взяли участь головний бухгалтер В.Берестівська та начальник відділу економіки М.Рибакова.

В доповідях керівників структурних підрозділів апарату Держводагентства та в виступах керівників фінансово-економічних служб було закцентовано увагу на наступних питаннях:

- перехід до середньострокового планування видатків державного бюджету та шляхи зміцнення фінансового стану організацій в умовах діючої нормативно-правової бази;

- нове в нормативно-правовій базі з бухгалтерського обліку;

- основні проблемні питання, які виникають у процесі перевірок органами Державної аудиторської служби;

- робота щодо вдосконалення форм оплати праці в умовах проведення соціальних реформ;

- актуальні питання фінансово-економічної роботи в системі управління водогосподарськими організаціями, та багато інших питань.

Також відбувся обмін досвідом спеціалістів фінансово-економічних служб.

Овруцьким міжрайонним управлінням водного господарства проводиться поточний ремонт шахтного водоскиду ставка розташованого на р. Звонка в с. Оленичі Хлуплянської сільської ради Овруцького району за кошти місцевого бюджету та спецфонду управління.

Силами комплексної бригади створеної з робітників управління виконувалися згідно встановленого графіку роботи з влаштування деформаційного та температурно-осадочного швів, ремонту діафрагми галереї, влаштовується захисний з/б шар по зовнішньому периметру шахти, виконуються роботи з ремонту службового містка та ін.

16 вересня 2017 року День винахідника і раціоналізатра.

Неможливо навіть уявити собі наш світ без винаходів. Саме завдяки кращим ідеям відбуваються великі звершення і зміни в нашому житті. Винахідники і раціоналізатори працюють на благо кращого, більш гармонійного життя для всіх нас.

В цей День вітаю із святом винахідників і раціоналізаторів Житомирського облводресурсів, які своїми винаходами та рацпропозиціями дають можливість покращувати умови праці та ефективне використання робочого часу.

Начальник управління                                      В.Азима

15 вересня 2017 року начальник управління Василь Азима прийняв участь у засіданні комісії облдержадміністрації по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об'єктів.

Щодо надання в користування водних об'єктів було розглянуто 15 питань. За результатами роботи комісії прийнято 6 позитивних рішень, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

З питань надання в користування земельних ділянок винесено на розгляд 45 звернень, із них 37 отримали позитивні рішення, 8 відхилено на доопрацювання.

У місті Баранівка Житомирської області на річці Случ відкрили малу гідроелектростанцію із застосуванням європейського обладнання.

Мала гідроелектростанція має встановлену потужність 382 кВт, а прогнозована величина виробництва відпуску електричної енергії становить – 1 713 400 кВт/год на рік.

Проект реалізувала компанія «Сайенс Інновейшн Продакшн». Будівельні роботи були розпочаті у липні 2015 року, а завершені у липні 2017 року. Загальні інвестиції ТОВ «Сайенс Інновейшн Продакшн» в будівництво МГЕС на річці Случ становлять близько 21 млн грн.

На початку серпня 2017 року управління ДАБІ в Житомирській області зареєструвало документи про готовність до експлуатації міні-гідроелектростанції . Після отримання дозвільних документів міні – гідроелектростанція на річці Случ введена в експлуатацію.

12 вересня 2017 року в 11-00 годин у приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів під головуванням начальника обласного управління водних ресурсів В.Азими проведена нарада за участю начальників відділів облводресурсів та начальників управлінь водного господарства та гідрогеолого-меліоративної експедиції.

На нараді розглянуто виконання заходів з підготовки водогосподарських організацій, об’єктів виробничого призначення і соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, визначені основні завдання з підготовки меліоративних систем до роботи у 2018 році та ряд інших питань.

06.09.2017 року начальником облводресурсів В. Азимою з групою спеціалістів облводресурсів та Бердичівського міжрайонного управління водного господарства проведено обстеження каскаду водосховищ по річці Роставиця на території Попільнянського району.

Завдяки оптимально встановленим режимам роботи водосховищ, контролю за їх виконанням усіма учасниками водогосподарського комплексу, водогосподарська обстановка в басейні р. Роставиця покращилась.

Станом на 07.09.2017 року витрати води в річці становлять 1,3 м3/сек., що у 4 рази більше встановлених екологічних витрат.

Водогосподарська обстановка в басейні р. Роставиця щоденно відслідковується.

22 серпня 2017 року відбулося чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

у засідання прийняв участь в.о. начальника обласного управління водних ресурсів О.Микитин.

Шановні колеги!

Від імені колективу Житомирського

обласного управління

водних ресурсів та себе особисто щиро вітаю

Вас з річницею Незалежності Української

держави.

Доброго Вам здоров'я, благополуччя,

добробуту, миру, натхнення та успіхів у

справі служіння на благо нашої рідної

України.

Начальник управління                      В.Азима

Представники Житомирського облводресурсів прийняли участь у круглому столі який відбувся 18 серпня 2017 року у м. Житомирі та був присвячений темі «Використання біоенергетичних технологій у тепло- та гарячому водопостачанні в Житомирській області: перешкоди та перспективи розвитку», організатором якого виступили Всеукраїнська екологічна ліга та Програма розвитку ООН в Україні.

Під час круглого столу відбулось активне обговорення реальних можливостей використання біоенергетичних технологій у Житомирській області, учасники круглого столу мали змогу ознайомитись з перспективами та перевагами вирощування енергетичних культур (тополі, верби, міскантуса) та можливими проблемами збуту цієї продукції.

В результаті обговорення проблемних питань всі погодились, що питання екологічної безпеки у Житомирській області мають стати ключовими у всіх програмних документах. Запропоновано внести зміни і доповнення до Стратегії розвитку області до 2020 року. Зокрема, це окремий розділ "Стратегічна ціль 4. Екологічна безпека та охорона довкілля".

16 серпня 2017 року відбулось засідання обласної комісії по розгляду зверненнь підприємств, організацій, установ і громадян що до надання в користування водних об'єктів, де було розглянуто 14 питань.

За результатами роботи комісії прийнято 11 позитивних рішень, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

11 серпня 2017 року відбулося планове засідання колегії Держводагентства під головуванням голови Агентства Ірини Овчаренко. На засіданні колегії Держводагентства були підведені підсумки діяльності водогосподарської галузі за І півріччя 2017 року та визначені основні напрямки діяльності у найближчій перспективі.

Участь у засіданні взяли члени колегії Держводагентства, зокрема, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Сергій Дехтяренко, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо, керівник Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України при Президентові України Володимир Кладієв, представник Профспілки працівників агропромислового комплексу України, керівники та фахівці апарату Агентства, представники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів.

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко поінформувала присутніх про виконання першочергових завдань водогосподарської галузі, а саме створенні нормативної та методологічної бази для впровадження інтегрованого управління водними ресурсами та необхідності подальшого впровадження реформ галузі для досягнення європейських стандартів у питаннях водних ресурсів.

Ірина Овчаренко спрямувала керівників водогосподарських організацій прийняти участь у розробці геопорталу «Водні ресурси України».

Також розглянуто питання видачі дозволів на спецводокористування та повідомлено про початок робіт з розробки інформаційно-аналітичної системи моніторингу оцінки якості водних ресурсів країни.

Михайло Хорєв, перший заступник Голови Агентства, зупинився на основних напрямках експлуатаційної діяльності водогосподарських організацій, впровадженню енергосервісних договорів, електронного документообігу у водогосподарських організаціях, ефективному використанню техніки та економії енергоресурсів тощо.

Під час засідання розглядались проблемні питання, пов’язані з розчисткою та регулюванням русел річок.

У засіданні взяв участь начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів В.Азима.

У травні-червні поточного року в процесі реалізації першого етапу робіт в рамках Комплексної програми ліквідації наслідків підтоплення територій міста Бердичева на період 2016-2020 роки водогосподарниками виконано роботи по розчистці річок Грабарка та Гнилопять загальною довжиною 1,45 км і освоєно 117,4 тис.грн. В результаті збільшено проточність водотоків, поліпшено санітарний стан річок, а також реалізована можливість щодо запобігання виникненню шкідливої дії вод, підтоплення присадибних ділянок мешканців м. Бердичева.

До кінця року роботи по очистці р. Грабарка будуть продовжені на ділянці довжиною 0,8 км орієнтовною вартістю робіт 170 тис.грн які будуть виділені з міського бюджету м. Бердичева.

На території Новоборівської об'єднаної територіальної громади відновлено природне джерело. Були проведені роботи по очищенню джерела та оздоблювальні роботи.

Ємільчинським управлінням водного господарства Житомирського облводресурсів на Середньо-Убортянській осушувальній системі проводиться очищення каналів К-4-1 та К-6 від мулу та наносів.

За 7 місяців поточного року Ємільчинське управління водного господарства виконало річний план по очищенню міжгосподарських меліоративних каналів від мулу та наносів на 149%.

На виконання доручення начальника облводресурсів В.Азими з метою вжиття заходів щодо ощадливого використання та забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами в літній період в умовах маловоддя, зважаючи на складну гідрологічну ситуацію в басейні р. Рось із водозабезпеченням міст, спеціалістами Житомирського обласного управління водних ресурсів та Беричівського МУВГ 26.07.2017 року проведено обстеження дотримання режимів роботи водосховищ в басейні р. Роставиця на території Попільнянського району.

В результаті встановлено, що витрати води на границі Житомирської та Київської областей відповідають екологічним витратам затвердженим Держводагентством та узгоджених Міжвідомчою комісією по встановленню режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем в басейні р. Рось на весняно-літній період 2017 року. Питання забезпечення дотримання екологічних витрат по басейнах річок перебуває на щоденному контролі.

25 липня 2017 року на виконання плану роботи Робочої групи з охорони та контролю якості вод, яка діє у рамках виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод, згідно з планом-графіком проведення спільних відборів проб та міжлабораторних порівняльних аналізів на транскордонних ділянках водних об'єктів Республіки Білорусь та України на 2017 рік лабораторією моніторингу вод та грунтів Житомирського облводресурсів і Державною установою «Державний центр по гідрометеорології, контролю радіоактивного забруднення і моніторингу навколишнього середовища» республіки Білорусь проведено спільний відбір проб за вмістом радіонуклідів цезію-137 і стронцію-90 на р. Словечна, басейн р. Прип'ять на території Республіки Білорусь, пункт спостережень 0,5 км вище населеного пункту Скородне.

Відібрані проби буде доставлено в лабораторію Дніпровського басейнового управління водних ресурсів для визначення вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90.

Інформація про результати міжлабораторних порівняльних аналізів буде оприлюднена додатково.

Доглядові роботи в Радомишльському міжрайонному управлінні водного господарства

На  виконання  наказу  Держводагентства  України  від 10.01.2017 року № 2 « Про основні напрямки роботи та завдання з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу в 2017 році» в Радомишльському міжрайонному управлінні водного господарства проводяться доглядові роботи з обкошування міжгосподарських каналів на Чайківській осушувальній системі Радомишльського району.

Про екологічний стан річок Хомора та Случ за результатами аналізів лабораторії моніторингу вод та грунтів облводресурсів відібраних 11.07.2017 року

З метою подальшого контролю за якістю води річок Случ і Хомора 11.07.2017 року лабораторією моніторингу вод та грунтів облводресурсів додатково відібрано та досліджено 5 проб води та виконано 115 вимірювань складу та властивостей води за гідрохімічними показниками від кордону Хмельницької і Житомирської областей до м.Новоград-Волинський.

За результатами проведених досліджень на кордоні Хмельницької та Житомирської областей і надалі фіксується порушення кисневого режиму р. Хомора, який при нормі не нижче 4,0 мгО2/дм3 становить 2,8 мгО2/дм3. Порівняно з попереднім дослідженням (07.06.2017) якість води в річках Хомора та Случ покращилась за показниками: запах, прозорість, завислі речовини, хімічне та біохімічне споживання кисню, залізо загальне та марганець.

Разом з тим, і надалі у воді річки Хомора продовжує спостерігатися високе органічне забруднення, про що свідчать показники хімічне споживанню кисню (36,74-39,03мгО/дм3) та біохімічне споживання кисню (4,08-4,16 мгО2/дм3), підвищений вміст марганцю (0,072 мг/дм3) і заліза загального (0,44-0,484 мг/м3). Максимальні значення цих показників визначались на кордоні Хмельницької та Житомирської областей.

Вміст розчиненого у воді кисню в р.Случ знаходився на рівні 6,56-8,56 мгО2/дм3. На відміну від попереднього дослідження (07.06.2017) відмічається зменшення органічного забруднення води - ХСК з 31,47-34,43 до 27,55-29,85 мгО/дм3, вмісту заліза з 0,393-0,417 до 0,264-0,33 мг/дм3, що є характерним для середньо статичних літніх значень якісного стану вод.

Водопостачання населення та підприємств міста Новоград-Волинський здійснюється у звичайному режимі.

14 липня 2017 року начальник облводресурсів Василь Азима прийняв участь у засіданні комісії по розгляду звернень підприємств, організацій установ і громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об'єктів.

13 липня 2017 року року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, під час якого розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за I півріччя 2017 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у III кварталі 2017 року.

У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства і гідрогеолого - меліоративної експедиції.

У своїй доповіді начальник обласного управління водних ресурсів Василь Азима підвів підсумки роботи підвідомчих організацій за І півріччя 2017 року щодо експлуатації водогосподарських об’єктів та зупинився на першочергових завданнях облводресурсів у ІІІ кварталі 2017 року, а саме: пріоритетних напрямках роботи обласного управління, зокрема управління водними ресурсами та експлуатації державного водогосподарсько-меліоративного комплексу області, виконанні основних завдань доведених наказом Держводагентства України від 02.02.2016 року №10, залученні коштів землекористувачів для виконання робіт на внутрішньогосподарських об'єктах, на проведенні своєчасного ремонту спостережувальної мережі на меліоративних системах, активізації роботи з органами місцевого самоврядування щодо виконання природоохоронних заходів на водних об'єктах за рахунок екологічного фонду, ефективному використанні бюджетних коштів, транспортних засобів та інше.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

4 липня 2017 року начальник облводресурсів Василь Азима прийняв участь у засідання робочої групи облдержадміністрації з питань збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

28 червня 2017 року працівники Житомирського обласного управління водних ресурсів прийняли участь у покладанні квітів до пам’ятників та меморіальних дошок у центрі Житомира з нагоди відзначення Дня Конституції України.

Шановні колеги!

Від імені колективу Житомирського обласного управління

водних ресурсів та себе особисто щиро вітаю Вас зі святом –

Днем Конституції України!

Бажаю успіхів і плідної праці на благо українського народу.

Нехай це свято додасть Вам наснаги і творчих здобутків в ім’я

процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Від усієї душі зичу Вам міцного здоров’я, довгих років життя,

миру та благополуччя, звершення усіх планів

заради світлого майбуття рідної України!

Начальник управління                       В.Азима

22 червня 2017 року начальник управління Василь Азима прийняв участь у засіданні комісії облдержадміністрації по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об'єктів.

Щодо надання в користування водних об'єктів було розглянуто 11 питань. За результатами роботи комісії прийнято 7 позитивних рішень, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

З питань надання в користування земельних ділянок винесено на розгляд 40 звернень, із них 15 отримали позитивні рішення, 25 відхилено на доопрацювання.

20 червня 2017 року в Олевському управлінні водного господарства відбулася зустріч начальника обласного управління водних ресурсів В.Азими з представниками програми розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні по проекту Європейського Союзу "Clima East". Під час зустрічі розглядалися питання щодо збереження та сталого використання торфовищ на Замисловицькій осушувальній системі Олевського району.

13-14 червня 2017 року працівники Житомирського обласного управління водних ресурсів взяли участь у семінарі-тренінгу «Імплементація вимог Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС» , який відбувся в м. Вінниця. На семінарі розглядалися питання транспозиції вимог Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС у законодавство України, реформування моніторингу поверхневих вод та гідроморфологічний моніторинг поверхневих вод. Під час семінару проводились тренувальні сесії.

9 червня 2017 року під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва відбулася нарада за участю територіальних органів та водогосподарських організацій Держводагентства.

Основною темою заходу було обговорення нормативно-правової бази щодо забезпечення видачі, анулювання, та переоформлення дозволів на спеціальне водокористування.

З 4 червня 2017 року Держводагентство відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру», Водного кодексу України, Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» розпочало видачу дозволів на спеціальне водокористування.

Тепер для водокористувачів визначено єдиний перелік документів, необхідний для отримання дозволу. Так водокористувачі, що використовують менше 5 куб. м на добу і не здійснюють скид стічних вод у водні об'єкти, не потребують отримання дозволу.

Повну відповідальність за розробку нормативів ГДС покладено на розробників (від сьогодні нормативи ГДС не потребують затвердження), а достовірність за всі подані матеріали, включаючи і нормативи ГДС, на водокористувача.

Для водокористувачів міста Києва, Київської області, зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи видача дозволу здійснюється Держводагентством. Для інших водокористувачів територіальними органами Держводагентства.

Докладніше

Про екологічний стан річок Хомора та Случ за результатами
аналізів лабораторії моніторингу вод та грунтів облводресурсів
відібраних 07.06.2017 року

З метою подальшого контролю за якістю води річок Случ і Хомора 07.06.2017 року лабораторією моніторингу вод та грунтів облводресурсів додатково відібрано та досліджено проби води від кордону Хмельницької і Житомирської областей до м.Новоград-Волинський.

Всього відібрано 5 проб та виконано 115 вимірювань показників гідрохімічного складу поверхневих вод.

Стабільний ріст температурного фону повітря відбувся лише з ІІІ декади травня, як наслідок підвищилась температура води в річці Хомора з 14 до 220С. Враховуючи цей факт на кордоні Хмельницької та Житомирської областей вміст розчиненого у воді кисню порівняно з 12.05.2017 р. знизився з 3,04 до 2,8 мгО2/дм3, при нормі не нижче 4,0 мгО2/дм3, що свідчить про порушення кисневого режиму водного об'єкта у даному створі. При цьому запах води змінився від «річкового» з інтенсивністю 2 бали до «хімічного» з інтенсивністю 3 бали.

ХСК (хімічне споживання кисню) в р. Хомора перевищує гранично-допустиму концентрацію в 2,6-2,9 раза (38,74-43,04 мгО/дм3), БСК5 (біохімічне споживання кисню) в 2,2-2,5 раза (5,04-5,6 мгО2/дм3), заліза загального в 2,0 раза (0,593-0,609 мг/дм3), марганцю в 11,1-11,6 раза (0,111-0,116 мг/дм3). Максимальні значення визначались на кордоні Хмельницької та Житомирської областей, що свідчить про забруднення річки з боку водокористувачів, які здійснюють спеціальне водокористування на території Хмельницької області.

Вміст розчиненого у воді кисню в р.Случ знаходився на рівні 7,02-9,92 мгО2/дм3, що у межах норми. У зв'язку із ростом температури повітря, а як наслідок і води з 13 до 240С гідрохімічний стан р.Случ поступово змінювався, приймаючи значення якісних показників, які характерні для середньо-статистичних літніх значень, а саме показник ХСК зріс до 31,47-34,43 мгО/дм3, що вище ГДК в 2,1-2,3 раза, БСК5 до 3,28-4,12 мгО/дм3, що вище норми в 1,5-1,8 раза, заліза до 0,393-0,417 мг/дм3, що вище ГДК в 1,3-1,4 раза.

Прозорість поверхневої води в р.Случ підвищилась до 19-25 см при нормі більше 20 см, вміст марганцю знизився до нормативних значень.

Водопостачання населення та підприємств міста Новоград-Волинський здійснюється у звичайному режимі.

9 червня 2017 року у м. Полонне Хмельницької області з метою вжиття належних заходів, спрямованих на запобігання забрудненню річок Хомора та Случ на території Баранівського району Житомирської області та Полонського району Хмельницької області відбулося спільне засідання Хмельницької та Житомирської регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Окрім голів Житомирської та Хмельницької обласних державних адміністрацій у засіданні брали участь представники профільних обласних організацій, профільних міністерств та відомств, зокрема заступник Міністра екології та природних ресурсів Віктор Вакараш, в.о. Голови Держекоінспекції України Ігор Яковлєв, заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Павло Гвозденко, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Едуард Кругляк.

Від обласного управління водних ресурсів у засіданні комісії прийняв участь начальник управління Василь Азима.

Всього у засіданні взяло участь понад ста людей з двох областей, стурбованих екологічним станом річок Случ і Хомора.

Головним питанням на порядку денному було негайне вжиття невідкладних заходів спрямованих на запобігання забрудненню річок Хомора та Случ, які більше року забруднюються стоками зі сторони Хмельницької області.

За результатами засідання учасники прийняли рішення про спільне виділення коштів Хмельницькою та Житомирськими радами на виготовлення проекту з очищення русел річок Случ і Хомора. В той же час з представниками ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика», яка є найбільшим підприємством-забруднювачем домовилися, що ними буде здійснено своїм обладнанням очищення річки. Роботи по очищенню запланували розпочати після виготовлення проекту і проходження ним екологічної експертизи.

Комісією були оглянуті очисні споруди ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика», після яких зворотні води відводяться в р. Хомора.

Під час наради вирішили, що органам Державної екологічної інспекції необхідно провести перевірки підприємств, які здійснюють скиди зворотних вод в річку Хомора вище по руслу на предмет дотримання водоохоронного законодавства та продовжувати здійснювати кризовий моніторинг стану річки Хомора.

З метою здійснення контролю за якісним станом поверхневих вод та можливим загостренням санітарно-епідемічної ситуації в басейні р.Случ та питному водозаборі м.Новоград-Волинський обласне управління водних ресурсів продовжує додатковий моніторинг якості поверхневих вод річок Хомора та Случ від кордону Хмельницької області до м.Новоград-Волинський Житомирської області.

За 5 місяців поточного року водогосподарськими організаціями області відновлено 10 природних джерел, роботи по їх відновленню продовжуються.

Освячення кринички с.Піщів,
Піщівська с/р, Новоград-Волинський р-н

Джерело в поймі р.Кропивня,
с.Голубіївка, Коростиш. р-ну

2 червня 2017 року відбулися урочисті заходи з нагоди професійного свята – Дня працівників водного господарства. Були оголошені вітання від Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем'єр – міністра України Володимира Гройсмана, Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерак та Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко. З привітальним словом виступив начальник управління Василь Азима та вручив нагороди працівникам галузі за значний особистий внесок у розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу області, сумлінну працю та високий професіоналізм.

1 червня 2017 року водогосподарники України відзначали своє професійне свято - День працівників водного господарства.

З цієї нагоди у м.Києві, у Бортницькому міжрайонному управлінні водного господарства ім. Гаркуші М.А., пройшли урочисті заходи.

Серед запрошених були народні депутати, представники Координаційного центру при Президентові України, Кабінету Міністрів України, Мінприроди. Вони відзначали важливу роль водного господарства у житті українського суспільства, акцентуючи увагу на беззаперечній важливості води у житті всього живого на планеті.

З вітальним словом виступила Голова Держводагентства Ірина Овчаренко, яка подякувала водогосподарникам за їхню добросовісну працю та привітала з наступаючим святом.

Кращим працівникам галузі за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток галузі водного господарства були вручені нагороди.

1 червня поточного року начальник ВВО та ТЕБ облводресурсів Куц Г.П. в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади прийняв участь у тематичній зустрічі з слухачами-землевпорядниками сільських та селищних рад на тему "Дотримання водного законодавства"

29 травня 2017 року відбулось засідання комісії облдержадміністрації по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об'єктів.

Щодо надання в користування водних об'єктів було розглянуто 7 питань. За результатами роботи комісії прийнято 3 позитивних рішення, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

З питань надання в користування земельних ділянок винесено на розгляд 47 звернень, із них 17 отримали позитивні рішення, 30 відхилено на доопрацювання.

18 травня 2017 року колектив облводресурсів, вшановуючи українські традиції, долучився до всеукраїнського святкування Дня вишиванки.

Разом із сотнею житомирян, представниками влади та громадськості водогосподарники області у вишиванках та з національною символікою пройшли «Вишиваною ходою» від майдану Соборного по вулиці Великій Бердичівській до вулиці Михайлівської, де їх зустрічав оркестр «Сурми Полісся».

17 травня 2017 року начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки облводресурсів Куц Г.П. у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій прийняв участь у тематичній зустрічі ”Дотримання водного законодавства”, де слухачами були голови сільських та селищних рад області.

Про екологічний стан річок Хомора та Случ
станом на 12.05.2017 року

12.05.2017 року з метою контролю за якістю води річок Случ і Хомора лабораторією моніторингу вод та грунтів Облводресурсів додатково відібрано та досліджено проби води від кордону Хмельницької і Житомирської областей до м.Новоград-Волинський.

Всього відібрано 6 проб та станом на 15.05.2017 року виконано 60 вимірювань показників гідрохімічного складу поверхневих вод.

Вміст розчиненого у воді кисню в річці Хомора становив від 3,04 до 6,08 мгО2/дм3, при нормі не нижче 4,0 мгО2/дм3, мінімальне значення визначалось на межі Житомирської та Хмельницької областей, що свідчить про порушення кисневого режиму водного об'єкта у даному створі. Відповідно фіксується максимальне органічне забруднення р. Хомора у даному створі, про що характеризує показник ХСК (хімічне споживання кисню) який становить 51,07 мгО/дм3, що перевищує гранично-допустиму концентрацію в 3,4 раза, марганцю у 8,0 раз (0,8 мг/дм3) та заліза загального в 2,1 раза (0,616 мг/дм3).

Вміст розчиненого у воді кисню в р.Случ знаходиться від 7,52-12,96 мгО2/дм3, що у межах норми. Показник ХСК перевищує граничну допустиму концентрацію в р. Случ в 1,9-2,1 раза і становить 27,66-31,92 мгО/дм3, що знаходиться у межах середньорічних значень.

Порівняно з квітнем у питному водозаборі м.Новоград-Волинський на р.Случ вміст марганцю зріс з 0,12 до 0,224 мг/дм3, решта гідрохімічних показників стабільні.

СТВОР 1. р.ХОМОРА, 7 км від гирла,
межа Житомирської і Хмельницької областей

СТВОР 2.р.ХОМОРА,4км від гирла,
смт.Першотравенськ

Шановні колеги!

Від щирого сердця вітаємо Вас та Ваш колектив

З днем пам’яті та примирення і з Днем Перемоги!

Бажаємо Вам, членам Ваших родин міцного здоров’я,

Великого людського счастя, приємного весняного настрою,

Сімейного затишку, бадьорості духу, достатку й

благополуччя на довгі літа!

Мирного неба Вам та Вашим родинам!

З повагою,

Начальник Житомирського обласного управління

водних ресурсів                                                                             В.Азима

04 травня 2017 року в облдержадміністрації відбулося чергове засідання обласної комісії з питань ТЄН та НС з порядком денним "Про затвердження заходів щодо підготовки населених пунктів та об'єктів області до функціонування під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду 2017 року". Розглядались питання щодо підготовки лісогосподарських та торфопереробних підприємств до роботи в пожежонебезпечний період 2017 року та затвердження Плану залучення сил та засобів на гасіння пожеж, ліквідації аварій, катастроф, стихійних лих у Житомирській області. В засідання комісії прийняв участь начальник управління В.Азима.

04 травня 2017 року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, під час якого розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за І квартал 2017 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІІ кварталі 2017 року.

У зазначеному засіданні прийняли участь заступник та начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства і гідрогеолого - меліоративної експедиції.

У своїй промові начальник обласного управління водних ресурсів Василь Азима проінформував про загальний стан підготовки водогосподарських систем до роботи у 2017 році, підвів підсумки роботи підвідомчих організацій за І квартал 2017 року щодо експлуатації водогосподарських об’єктів та зупинився на першочергових завданнях облводресурсів, а саме: завершення в повному обсязі підготовчих робіт на меліоративних системах, укладанню договорів щодо надання платних послуг землекористувачам по зволоженню меліорованих сільськогосподарських угідь, залучення коштів землекористувачів для виконання робіт на внутрішньогосподарських об'єктах, активізації роботи з органами місцевого самоврядування щодо виконання природоохоронних заходів на водних об'єктах за рахунок екологічного фонду, використання біомеліорації для покращення екологічного стану водних об'єктів.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

28 квітня 2017 року начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів взяв участь у засіданні науково-технічної ради Держводагенства України.

Учасниками засідання були науковці водогосподарського спрямування, представники проектних організацій, керівники водогосподарських організацій та інші.

На засіданні даної ради було презентовано автоматизовану інформаційно-вимірювальну систему «Прикарпаття».

Разом з тим, науково-технічною радою Держводагентства розглядалися й інші актуальні питання щодо будівництва магістрального водопроводу та реконструкції очисних споруд Іванівського групового водопроводу що на Херсонщині, щодо функціонування в сучасних умовах Кілійського та Татарбунарського групових водопроводів в Одеській області, покращення екологічного стану річки Сіверський Донець в Харківській, Донецькій та Луганській областях та інші.

27 квітня 2017 року відбулося планове засідання колегії Держводагентства під головуванням Голови Агентства Ірини Овчаренко. Зазначене засідання було присвячене підведенню підсумків діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І квартал 2017 року і визначенню основних напрямків сталого функціонування галузі у ІІ кварталі поточного року.

Участь у зазначеному засіданні взяли члени колегії Держводагентства, керівники та фахівці центрального апарату, представники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів та технічних шкіл.

У своїй промові Голова Агентства Ірина Овчаренко зупинилася на основних аспектах діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу, зокрема закцентувала увагу на проведеній нормативно-правовій роботі апарату Агентства. Наголошувала на необхідності залучення інвестиційних коштів у розвиток галузі. Інформувала присутніх про законодавчі зміни, що стосуються питань будівництва.

Також вона наголосила на першочергових завданнях, що поставлені перед керівниками водогосподарських організацій. А саме, у зв’язку з реформуванням системи моніторингу довкілля в Україні необхідно забезпечити ефективне підвищення кваліфікації фахівців лабораторій моніторингу вод та ґрунтів. Націлювала водогосподарників долучатися до розробки геопорталу «Водні ресурси України», зокрема вносити конкретні практичні пропозиції. Окрема увага була приділена питанням охорони праці.

У засіданні взяв участь начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів В.Азима.

27 квітня 2017 року відбулось засідання обласної комісії по розгляду зверненнь підприємств, організацій, установ і громадян що до надання в користування водних об'єктів, де було розглянуто 12 питань.

За результатами роботи комісії прийнято 5 позитивних рішень, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

Обласне управління водних ресурсів та його підвідомчі організації продовжують виконання заходів з проведення щорічної акції «За чисте довкілля».

12 квітня колектив управління та його водогосподарські організації долучилися до Загальнообласної толоки із очищення узбіч дороги Київ-Чоп.

Разом із управлінням екології та природних ресурсів Житомирської ОДА зібрано та вивезено з узбіччя дороги від повороту на село Новоселиця (озеро «Мельком») до повороту на с. Кам'янка 6 машин сміття, до прибирання долучилися 20 водогосподарників області.

Закликаємо до поваги тих людей, які сьогодні навели чистоту на узбіччі дороги, яка є обличчям нашої області.

7 квітня 2017 року працівники Житомирського обласного управління водних ресурсів та водогосподарських організацій долучились до щорічної акції-День довкілля (День благоустрою).

Приведено до належного естетичного та санітарного стану прибережну смугу річки Кам’янка у межах м.Житомира, яка є притокою р. Тетерів. З берегів річки вивезено багато різного побутового сміття від пластикових пляшок і поліетиленової плівки, до битого скла і шиферу. Одночасно зібрано сухе гілля та рослинність, опале листя.

Очищений берег річки Кам’янки знову став охайним і гарним місцем для відпочинку жителів обласного центру.

Збереження водних ресурсів є важливою проблемою сучасності, тому закликаємо усіх мешканців Житомирщини до раціонального їх використання, охороняти водні ресурси від забруднення та засмічення.

Окрім цього, колективом облводресурсів та підвідомчими організаціями приведені до належного естетичного стану адміністративні будівлі, виробничі бази та їх території.

Засідання колегії Держводагентства України.

30 березня 2017 року під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко відбулося засідання колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підготовку до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році.

Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.

Голова Агентства Ірина Овчаренко у своєму виступі закцентувала увагу очільників водогосподарських організацій на першочергових завданнях галузі, а саме: завершенні у повному обсязі підготовчих робіт на меліоративних системах, забезпеченні проведення прозорої договірної кампанії з подачі води на зрошення. Звертала увагу на конструктивну роботу з аграріями щодо оплати послуг з подачі води. Разом з тим інформувала про необхідність активізації роботи з органами місцевого самоврядування щодо виконання природоохоронних заходів на водних об’єктах за рахунок екофонду.

Окремо зупинялася на питаннях необхідності провадження заходів з  залучення інвестицій. Зокрема, були розглянуті конкретні приклади з реалізації проектів, які стосуються експлуатації водогосподарських систем, за різними напрямами, зокрема: відновлення роботи зрошувальних систем на засадах державно-приватного партнерства; залучення коштів ЄС на проведення робіт на осушувальних системах; реалізації міжнародних проектів з питань гідротехнічної меліорації земель та ін.

Крім того, враховуючи проходження активної фази весняного водопілля, з метою забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами з урахуванням фактичної та прогнозованої водогосподарської обстановки звернено увагу на наповнення до проектних позначок водосховищ та ставків; своєчасне встановлення оптимальних режимів роботи основних водосховищ і водогосподарських систем; акумуляцію води на осушувальних системах для запобігання пожежам на торфовищах тощо.

У засіданні взяв участь начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів В.Азима .

Водогосподарськими організаціями області проведені заходи з нагоди відзначення Всесвітнього дня води з метою привернення уваги громадськості до питань раціонального використання, охорони та відтворення водних ресурсів, популяризації вітчизняного та міжнародного досвіду щодо управління водними ресурсами серед молодого покоління. Зокрема, проведені круглі столи, зустрічі з громадськістю, конференції, тематичні уроки у загальноосвітніх та вищих учбових закладах, публікації у пресі тощо.

ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ВОДИ

Новоград–Волинське МУВГ http://www.nvmuvg.gov.ua/novynu_nvmuvg.html

Овруцьке МУВГ http://www.ovrmuvg.gov.ua/noviny_ovrmuvg.html

Радомишльське МУВГ http://rmuvg.gov.ua/novynu_rmuvg.html

Пулинське МУВГ http://chmuvg.gov.ua/noviny_zmuvg.html

Коростеньке МУВГ http://www.kmuvg.gov.ua/dovkillia.php

Враховуючи актуальні питання щодо захисту, збереження та економії водних ресурсів та з метою підвищення екологічної свідомості 24.03.17р. в актовому залі школи №16 м.Житомира для учнів 5-х, 6-х класів інженер -гідротехнік відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Тарадайник Л.Г. прочитала лекцію «Вода - джерело життя». Також було продемонстровано фільм «Вода».

Основну увагу школярів було звернуто на дбайливе ставлення до води, її збереження та економне використання.

Учням було запропоновано підготувати матеріали до участі у щорічному Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел», обговорено дії та кроки, які кожен має зробити в напрямі збереження та відновлення довкілля.

Оголошено конкурс твору та малюнка «Свій голос віддаю на захист довкілля».

23 березня 2017 року під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко за підтримки Представництва ПРООН в Україні та компанії «Кока-Кола Україна» проведено круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню води.

У заході взяли участь представники Держводагентства, Представництва ПРООН в Україні, компанії «Кока-Кола Україна», водогосподарських організацій, місцевих органів виконавчої влади, науковці, учнівська та студентська молодь, громадськість, засоби масової інформації та інші.

Участь у засіданні круглого столу прийняли представники Житомирського обласного управління водних ресурсів. Заступник начальника Олег Микитин у своїй доповіді інформував присутніх про використання водних ресурсів на осушувально-меліоративних системах на території Житомирської області та виконані заходів щодо відновлення гідрологічного режиму на торфо-болотних угіддях.

https://www.facebook.com/scwm.gov.ua/posts/1893353164235386

22 березня 2017 року - ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО- ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ВОДА – НАЙБІЛЬША ЦІННІСТЬ НА ПЛАНЕТІ"

22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води. Хоча це і не державне свято, але цей день для нас має важливе значення. Є чергова можливість привернути увагу суспільства, усіх людей до водних ресурсів, до води яку ми щоденно споживаємо, води від якості якої залежить здоров'я людини, тривалість нашого життя, збереження нації на майбутнє.

22 березня 2017 року за участі фахівців Житомирського обласного управління водних ресурсів, викладачів та студентів Житомирського агротехнічного коледжу, Житомирського національного агроекологічного університету та державного технологічного університету, представників громадських екологічних організацій в Житомирському агротехнічному коледжі відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Вода – найбільша цінність на планеті". Головна мета цього заходу поширити інформацію про важливість охорони водних ресурсів та їх збереження для підтримки життя на Землі, привернути суспільну увагу до проблем пов?язаних з водними ресурсами, закликати до охорони вод та раціонального їх використання як передумови продуктивної економіки та соціального добробуту людей.

У роботі конференції взяли участь більше ніж 200 студентів і вчителів та заслухано 10 доповідей.

Щодо стану водних ресурсів Житомирської області та тенденції його змін виступила начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Житомирського обласного управління водних ресурсів М.Шкльода, яка наголосила, що за запасами місцевих водних ресурсів область, у порівнянні з іншими областями України, належить до регіону з низькою водозабезпеченістю, а саме у 2016 році в умовах низької водності цей показник становив 0,9 тисяч кубічних метрів на одну людину, а це недостатньо, адже за міжнародною класифікацією до середньозабезпечених регіонів належать такі, де на жителя припадає 6,19 тисяч кубічних метрів води. Хоча наявні водні ресурси в області повністю забезпечують потребу населення та виробництва у воді, але все ж посушливі 2015-2016 роки показали можливу недостатність водних ресурсів. Так минулорічна засуха призвела до значного зниження оптимальних рівнів грунтових вод на сільськогосподарських землях до 1,5 метра і нижче при необхідному рівні 0,5 -0,8 метра.

Відчувалася недостатня кількість води при ліквідації пожеж на торфовищах, напування худоби на випасах. Тому, щоб створювати необхідні запаси води і забезпечувати потреби населення і галузей економіки області водними ресурсами в області побудовано 54 водосховища та 1826 ставків із сумарним запасом води 326,4 млн. кубічних метрів та водогосподарниками області надаються послуги сільгоспвиробникам щодо проведення зволоження меліорованих сільськогосподарських угідь шляхом двобічного регулювання водного режиму на площі 43,0 тисячі гектарів, а також подачі води з магістральних каналів для поливу овочевих культур, картоплі, крапельного поливу саду, ягідних насаджень на площі 3340 гектар.

І лише безперебійна й ефективна робота водогосподарників області через регулювання стоку і перерозподілу його упродовж року дозволили забезпечити потреби населення та галузей економіки водою у повному обсязі.

Також М.Шкльода інформувала про зміни у законодавстві щодо удосконалення управління водними ресурсами, впровадження інтегрованого управління водними ресурсами яке сприятиме реалізації державної водної політики щодо подальшого збереження і відтворення водних ресурсів та дозволить створити в нашій країні європейську модель комплексного управління водними ресурсами в межах районів річкових басейнів.

До уваги присутніх представлені цікаві та змістовні виступи студентів та викладачів екологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського агротехнічного коледжу, де були підняті проблеми забезпечення населення доброякісною питною водою, а також так як цьогорічна тематика відзначення Всесвітнього дня води «Стічні води» багато уваги було прикуто до стану роботи очисних споруд каналізації м.Житомира та області і ефективності їх очистки.

На конференції були представлені стенди оформлені студентами агроколеджу, на яких висвітлені цікаві факти про воду, матеріали з питань збереження водних ресурсів.

За результатами проведеної конференції буде видано збірник з публікаціями тез доповідей.

22 березня 2017 року в гуманітарній гімназії № 1 м. Житомира відбувся екологічний урок з учнями 8-А класу (класний керівник Виноградова Зоя Ярославівна) та 8-Б класу (класний керівник Співак Тетяна Йосипівна) присвячений Всесвітньому Дню води.

Заступник начальника відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Маргарита Дзігель ознайомила учнів з історією Всесвітнього дня водних ресурсів та представила презентацію «Водні ресурси Житомирської області».

Після виступу відбулась дискусія з учнями про роль води в житті людей, тварин та рослин.

Основну увагу учнів було звернуто на дбайливе ставлення до води як природного ресурсу, її збереження та економного використання у побуті та охорони навколишнього природного середовища загалом.

21 березня 2017 року з метою підвищення екологічних знань, свідомості учнів та вчителів щодо раціонального використання, охорони та збереження водних ресурсів провідними інженерами з використання водних ресурсів Тетяною Корчемлюк та Наталією Мацієвською проведені екологічні уроки в Житомирській міській гуманітарній гімназії №23.

До Всесвітнього дня води фахівцями облводресурсів було підготовлено відеоролик з цікавими фактами про воду та загадки.

Учні 1-Б та 1-Д класів поставили безліч запитань про воду на що отримали вичерпні професійні відповіді, активно обговорювали питання бережного ставлення до водних ресурсів, про цінність води від якої залежить життя на Землі і спільно із своїми класними керівниками Наталією Новик та Ліною Кошарською виявили бажання долучитися до участі в екологічних природоохоронних акціях.

22 березня 2017 року світова спільнота відзначатиме Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов'язаних з водним фактором.

Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Стічні води», а компанія, що проходитиме під гаслом «Навіщо втрачати воду?», присв'ячена скороченню обсягів використання свіжої води і повторному використанню стічних вод.

В рамках підготовки до відзначення Всесвітнього дня води -2017 подана заявка до Житомирського агротехнічного коледжу щодо участі у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Вода-найбільша цінність на планеті», яка відбудеться 22 березня 2017 року, а також досягнуто домовленість про проведення відкритих уроків в Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №15 та №28 та подальшу співпрацю у справі привертання уваги учнів до водних ресурсів, до води яку ми щоденно споживаємо, води від якості якої залежить здоров'я людини, тривалість нашого життя, збереження нації на майбутнє.

Зазначені заходи будуть проведенні і підвідомчими організаціями області.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЖИТОМИРСЬКОГО ОБЛАСНОГО УПРАВЛІННЯ ВОДНИХ РЕСУРСІВ ЗА 2016 РІК

З метою упорядкування користування водними об’єктами на території області, забезпечення їх безаварійної експлуатації, встановлення стану гідротехнічних споруд (гребель, водопропускних, водоскидних споруд) визначення їх власників та на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24.02.2017 року №64 «Про інвентаризацію водних об’єктів (ставків) та їх гідротехнічних споруд, що знаходяться на території сільської, селищної, міської рад та за межами населених пунктів» проводиться інвентаризація водних об’єктів (ставків) та їх гідротехнічних споруд. Фахівці підвідомчих міжрайонних (районних) управлінь включені у склад інвентаризаційних комісій.

Відповідно до Плану роботи українсько-білоруської Робочої групи спільного використання водних ресурсів, проектування, будівництва і експлуатації водогосподарських об'єктів на 2017 рік 1-2 березня заплановане чергове засідання в с. Білокоровичі Олевського району по погодженню порядку пропуску весняної повені і паводкових вод по водотокам, які протікають по територіям прикордонних областей України і Республіки Білорусь у зв'язку з обставинами, що виникли у білоруської частини Робочої групи, відмінено.

23.02.2017 року в.о. начальника облводресурсів Азима В. І. провів зустрічі з керівним складом Коростенського МУВГ та Олевського УВГ, на яких було підведено підсумки роботи водогосподарських організацій за 2016 рік, стан виконання заходів щодо підготовки меліоративних об’єктів до роботи у 2017 р., здійснення державного управління водними ресурсами.

Особлива увага була приділена виконанню заходів з підготовки до пропуску льодоходу, повені і паводків у 2017 році. Перевірена готовність аварійних бригад і техніки, наявність аварійного запасу матеріалів, здійснення контролю за дотриманням встановлених режимів роботи водних об’єктів та водогосподарських систем в Олевському, Коростеньському, Лугинському та Володар-Волинському районах.

Інформація щодо водокористувачів, які допустили забруднення поверхневих вод за даними державного водообліку

За даними державного водообліку за формою №2ТП-річна (водгосп) протягом 2016 року 132 суб'єкти господарювання здійснювали скиди зворотних вод у поверхневі водні об'єкти. Всього за 2016 рік відведено 63,99 млн.м3 зворотних вод, із них категорії: "нормативно-чисті без очистки" - 23,26 млн.м3, "нормативно очищені" – 30,88 млн.м3, "недостатньо очищені" – 2,365 млн.м3 та "забруднені без очистки" – 0,019 млн.м3. Внаслідок скиду зворотних вод з порушенням встановлених нормативів гранично-допустимого скиду 23 підприємства допустили забруднення поверхневих вод.

ПЕРЕЛІК
підприємств Житомирської області, які скинули 
в поверхневі водні об'єкти зворотні води  з порушенням нормативів гранично-допустимого скиду  за  2016 рік   

з/п
Код Назва
підприємства
Кількість стічних вод,
тис.м3/рік
БО НДО
1 180495 Коростишівське міське комунальне підприємство "Водоканал"   486,5
2 180692 ТОВ "Комплекс екологічних споруд" м.Бердичів 11,5 470,3
3 180058 Будинкоуправління  №3 Житомирської квартирно-експлуатаційної частини району, смт.Озерне   382,3
4 180494 Овруцьке комунальне підприємство "Комунальник"   347,7
5 180672 Макарівська квартирно-експлуатаційна частина району   168,8
6 180698  КП "Баранівка-міськводоканал"   79,2
7 180208 ТОВ "Рихальський завод сухого молока" Ємільчинський район   53,0
8 180681 Комунальне підприємство "Пролісок" Новоівницької сільської ради,  Андрушівський район   51,9
9 180154 ДП "Коростишівський спиртовий комбінат" Дільниця №2, м.Андрушівка   48,0
10 180511 Хорошівське  житлово-комунальне
підприємство
  47,2
11 180509 Любарське комунальне підприємство "Добробут"   45,0
12 180491 Коростенське  комунальне підприємство  "Водоканал"   41,0
13 180510 Комунальне підприємство  "Водоканал"
Ємільчинської селищної ради
  31,1
14 180677 Комунальне підприємство"Іршанське комунальне підприємство" Іршанської селищної ради   27,0
15 180169 ПАТ "Пиво-безалкогольний комбінат "Радомишль" м.Радомишль   22,1
16 180701 Комунальне підприємство  "Водоканал" 
Першотравневої селищної ради,  Овруцький район
  22,4
17 180697 Комунальне підприємство  "Головино-Добробут", Черняхівський район   19,7
18 180683 Комунальне підприємство  "Джерело"
  Ігнатпільської сільської  ради 
  12,1
19 180167 ТОВ  "Бердичівський хлібозавод" 7,3  
20 180700 Макарівська КЕЧ  району (в/ч А 3258) м.Радомишль   4,5
21 180770 ТОВ "Церсаніт Інвест" с.Чижівка Новоград-Волинський район   4,2
22 180501 МКП "Водоканал" м.Радомишль   1,4
23 180490 Комунальне підприємство "Житомирводоканал" Житомирської міської ради 0,01  
    РАЗОМ ПО ОБЛАСТІ: 18,81 2365,4

22 лютого 2017 року в області відбулися спільні штабні тренування за темою "Дії органів управління і сил цивільного захисту у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій, пов'язаних з пропуском весняної повені, льодоходу та дощових паводків". Обласне управління та його підвідомчі організації взяли безпосередню участь у проведені даних спільних штабних тренувань.

21 лютого 2017 року в.о. начальника обласного управління водних ресурсів В.І.Азима прийняв участь у засіданні обласної комісії по розгляду зверненнь підприємств, організацій, установ і громадян що до надання в користування водних об'єктів, де було розглянуто 21 питання.

За результатами комісії прийнято 9 позитивних рішень, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

16.02.2017 року в.о. начальника облводресурсів Азима В. І. провів зустрічі з керівним складом Новоград-Волинського МУВГ, Ємільчинського УВГ, на яких було підведено підсумки роботи водогосподарських організацій у 2016 році, стан виконання заходів щодо підготовки меліоративних об’єктів до роботи у 2017 р., здійснення державного управління водними ресурсами.

Особлива увага була приділена виконанню заходів з підготовки до пропуску льодоходу, повені і паводків у 2017 році. Перевірена готовність аварійних бригад і техніки, наявність аварійного запасу матеріалів, здійснення контролю за дотриманням встановлених режимів роботи водних об’єктів та водогосподарських систем з виїздом на річки Тня, Случ, Уборть та Уж, а також на водойми в селі Симаківка і Кам’янка.

16 лютого 2017 року в приміщенні облдержадміністрації проведено чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В засіданні взяв участь заступник начальника управління О.Микитин.

15.02.2017 року о 10-00 годині в приміщенні облдержадміністрації відбулося засідання комісії по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування замельних ділянок та водних   об'єктів.   У   засіданні   взяв   участь   в.о.   начальника   управління В.І. Азима.

7 лютого 2017 року на засіданні Верховної Ради України, народними депутатами було підтримано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру (щодо спеціального водокористування)» (реєстраційний номер № 3323). Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме дерегуляції та розвитку підприємництва, поліпшенню умов ведення бізнесу шляхом усунення надмірного навантаження при оформленні права на здійснення спеціального водокористування та приведення процедури оформлення зазначеного права до вимог Закону України «Про адміністративні послуги». Реалізація проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення спеціального водокористування» дозволить спростити дозвільну процедуру у сфері спеціального водокористування. У засіданні Верховної Ради України,взяла участь Голова Держводагентства Ірина Овчаренко.

Житомирське обласне управління водних ресурсів відгукнулося на заклик про допомогу жителям Авдіївки. На зібрані серед працівників обласного управління кошти було закуплено продукти харчування (тушонки, крупи, олію).

Допомогу, доставлену до пункту збору Житомирської обласної державної адміністрації, буде відправлено до постраждалих мешканців Авдіївки.

ДО УВАГИ ВОДОКОРИСТУВАЧІВ !!!

З метою систематизації даних про водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов'язану із забором та використанням води, скиданням зворотних вод та забруднюючих речовин у період з 3 січня до 1 лютого 2017 року Обласне управління водних ресурсів буде приймати ЗВІТ ПРО ВИКОРИСТАННЯ ВОДИ ЗА ФОРМОЮ № 2ТП-ВОДГОСП (РІЧНА), затвердженою наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 року №78 за 2016 рік .

Бланк звітності (нового зразка) Ви можете завантажити в зручному форматі:

blank2tp.pdf 2tp_14.pdf 2tp_23.pdf blank2TP.doc

Консультації за телефоном (0412) 36 13 63.

Переможець Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел»

Житомирське обласне управління водних ресурсів зайняло перше місце у щорічному Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел», який проводився Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета» на виконання постаниви Кабінету міністрів України від 24 січня 2001р. №51, у категорії «Колективи земле- і водокористувачів». Колектив нагороджений дипломом переможця та цінним подарунком - фотоапарат, які вручено організаторами.

ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «ДО ЧИСТИХ ДЖЕРЕЛ-2016»

У 2016 році щорічний Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел» проводився Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета» на замовлення Міністерства екології та природних ресурсів України.

У конкурсі брали участь місцеві державні адміністрації, сільські, селищні та міські ради, колективні та індивідуальні земле- і водокористувачі, установи, підприємства усіх форм власності, загальноосвітні, професійно-технічні, позашкільні та вищі навчальні заклади, засоби масової інформації, громадські організації, окремі громадяни.

На конкурс було представлено 162 роботи за наступними чотирма категоріями:

1. Представник місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства.

2. Колективи земле- і водокористувачів.

3. Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх, вищих, професійно-технічних навчальних закладів та позашкільних закладів.

4. Окремі групи громадян, громадяни (індивідуальні учасники).

Житомирське облводресурсів зайняло 1 місце в категорії «Колективи земле-і водокористувачів» з роботою на тему: «Спільними зусиллями збережемо природу рідного краю».

1. Представник місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства.

І місце Створення, впорядкування і догляд зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янська Громадська організація «Сіверський Донець – відродження» 84122 Україна, Донецька обл., м. Слов'янськ, вул. Торська, 35
ІІ місце Чисте русло - чиста річка Громадська організація "Чистий Сейм" 41500, Сумська обл., Путивльський р-н, м. Путивль, вул. Соборна, 12/1
ІІІ місце Минуле та сьогодення р. Дністер та захист від підтоплення с.Спас Старосамбірського району Львівської області Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації 79026, м. Львів, вул. Стрийська, 98
ІII місце Унікальні водоспади у степах Херсонщини Козацька селищна рада Херсонська обл. Бериславський р-н, смт Козацьке, вул. Шевченко,18

2. Колективи земле - і водокористувачів.

І місце Спільними зусиллями збережемо природу рідного краю Житомирське обласне управління водних ресурсів 10001, м. Житомир, вул. Київська, 81
ІІ місце Громадська екологічна акція «День Сіверського Дінця – 2016» під гаслом «День Сіверського Дінця – 10 років спільних дій…» Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів 84122 Україна, Донецька обл., м. Слов’янськ, вул. Торська, 35
ІІІ місце Вода - безцінний дар природи НПП «Дністровський каньйон» 48601, Тернопільська обл., м. Заліщики, вул. С. Бандери 5б
ІII місце Відновлення природного джерела на території Шилової Балки Бериславського району Херсонської області Бериславське міжрайонне управління водного господарства 74300, Херсонська обл., м. Берислав, вул. Комарова, 54

3. Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх, вищих, професійно-технічних навчальних закладів та позашкільних закладів.

І місце Вода того варта, щоб її берегти Еколого-пошуковий загін "Краплинка" СЗОШ №3 ім. В.О.Нижниченко 39800, Полтавська обл., м. Горішні Плавні, вул. Добровольського, 27
ІІ місце Визначення якості води за макрофітами озера Чорне Мале Шацького району Шкільне наукове товариство «КРОКС» Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» 44700, Волинська обл., м Володимир-Волинський, вул. Берегового, 1
ІІІ місце Дослідження екологічного стану та якості питної води джерела «Польова криниця» Учнівське лісництво Любомльського Будинку школяра при Нудиженському НВК 44320, , Волинська обл., Любомльський р-н, с.Нудиже, вул. Центральна, 21, 
ІII місце Екологічний стан басейну річки Сороки Екологічний гурток «Юний дослідник» Великосевастянівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Христинівської районної ради Черкаської області 20045, , Черкаська обл., Христинівський р-н, с. Велика Севастянівка, вул. Драченка, 47

4. Окремі групи громадян, громадяни (індивідуальні учасники).

І місце Комплексна оцінка екологічного стану річок міста Володимира-Волинського Оксентюк Ілона Михайлівна 44700, Волинська обл., м. Володимир-Волинський, вул. Луцька, 101/1, кв. 81
ІІ місце Зберегти малу річку Адністратку Солоняк Ангеліна Володимирівна, учениця 8 класу Повчанської ЗОШ І – ІІІ ступенів Рівненська обл., Дубенський р-н, с. Повча
ІІІ місце Вода – сік життя на Землі Учнівський колектив 7 класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст - гімназія» №1 м. Ананьєва, Одеської області 66400,Одеська обл., м. Ананьїв, вул Пушкіна, 36
ІII місце Джерела ландшафтного парку Корсунь - Шевченківського Старенька Антоніна Олександрівна 19400, Черкаська обл., м. Корсунь-Шевченківський, вул. Кривоноса 26

Роботи, що відзначаються заохочувальним призом:

1.        Створення екологічно-громадського простору шляхом благоустрою на базі водойм: ставку «Родіна» та річки Вовчої Спажева Світлана Анатоліївна, голова Покровської селищної ради 53600, Дніпропетровська обл., Покровський р-н, смт Покровське, вул. Центральна, 20
2.        Відновлення та облаштування природного джерела «Пречисте» Камінь-Каширське управління водного господарства 44501, Волинська обл., м. Камінь-Каширський, вул. Чапаєва, 1-А
3.        Розчищення та облаштування  природного джерела «Приозерне» в басейні р.  Дрестна Корюківське  міжрайонне управління водного господарства 15300, Чернігівська обл., м. Корюківка, вул. Садова, 2а
4.        Рідна річка Свидня в недалекому минулому та ймовірному майбутньому Кролевецька районна станція юних натуралістів 41300, Сумська обл., м. Кролевець, вул. Андріївська, 71
5.        Звіт про проведену роботу в рамках Всеукраїнської акції «До чистих джерел» (без назви) Гурток "Юні акваріумісти" КПНЗ "Станція юних натуралістів Жовтневого району", м. Кривий Ріг 50029, м. Кривий Ріг, вул. Кропивницького, 9
6.        Вивчення екологічного стану ріки Вовча та практичні дії по її збереженню КПНЗ «Станція юних натуралістів» м. Павлограда Дніпропетровська обл., м. Павлоград, вул. Соборна, 15
7.        Еколого-фізіологічні аспекти "цвітіння" води річки Дніпро в околицях міста Горішні Плавні Екологічний загін "ВАРТА" Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 39800, Полтавська обл.,м. Горішні Плавні, вул. Конституції, 20
8.        Джерело МРІЙ Екологічна група "Едельвейс" ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 36010, м. Полтава, вул. Горького, 56
9.        Джерельні струни людської душі Неморозька загальноосвітня  школа І – ІІ ст. Звенигородської районної ради 20222, Черкаська обл., Звенигородський р-н, с. Неморож
10.    Джерельні водоспади селища Козацьке Козацька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Бериславської районної ради 74343, Херсонська обл., Бериславський р-н, смт Козацьке, вул. Комарова, 36

Переможці Конкурсу отримують дипломи та цінні подарунки від організаторів Конкурсу. Для 1, 2 та 3 категорії переможці отримують: за І місце – фотоапарат, за ІІ місце – мікрохвильова піч, за ІІІ місце – електрочайник. Для 4 категрії: за І місце – планшет, ІІ місце – жорсткий диск 1TB, ІІІ місце – музичний центр.

Автори кращих робіт, що не зайняли призові місця – отримують заохочувальні призи - USB флеш-носій 64 Гб.

Крім цього всі автори робіт, які не взяли призових місць та відзнак отримують пам’ятні дипломи учасників.