Новини

18 жовтня 2017 року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, під час якого розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за 9 місяців 2017 року, стан підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років і заходи щодо забезпечення сталого функціонування підвідомчих організацій облводресурсів у IУ кварталі 2017 року.

У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства і гідрогеолого - меліоративної експедиції.

У своїй доповіді начальник обласного управління водних ресурсів Василь Азима підвів підсумки роботи підвідомчих організацій за 9 місяців 2017 року щодо управління водними ресурсами, експлуатації водогосподарських об’єктів та зупинився на першочергових завданнях облводресурсів у ІУ кварталі 2017 року, а саме: завершенні виконання основних завдань доведених наказом Держводагентства України від 10.01.2017 року №2, стан підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період завдання з управління водними ресурсами, проведенні своєчасного ремонту спостережувальної мережі на меліоративних системах, ефективному використанні бюджетних коштів, транспортних засобів та інше.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

В Житомирському обласному управлінні водних ресурсів відзначили державне свято – День захисника України. Колектив вшанував мужність та героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України.

Зі святом Днем захисника України працівників управління привітав начальник управління В.Азима

Шановні чоловіки!

Від імені колективу Житомирського обласного управління водних ресурсів та себе особисто щиро вітаю Вас з Днем захисника України та Днем українського козацтва, бажаю Вам та членам Ваших родин міцного здоров'я, великого людського щастя, достатку, наснаги у відродженні найкращих національних традицій, плідної праці на благо народу, задля слави нашої рідної України! Мирного неба Вам та Вашим родинам!


Начальник управління

В.Азима

04 жовтня 2017 року на базі Черняхівської експлуатаційної дільниці та Житомирського міжрайонного управління водного господарства під головуванням начальника Житомирського облводресурсів В.Азима відбулася нарада-семінар головних інженерів, начальників та спеціалістів експлуатаційних дільниць управлінь водного господарства Житомирсього облводресурсів на тему: « Виконання заходів з підготовки експлуатаційних дільниць управлінь водного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років та основні завдання з підготовки меліоративних систем до роботи у 2018 році».

Під час зазначеної наради – семінару розглядалися питання:

- завершення підготовки експлуатаційних дільниць управлінь водного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2017 -2018 років;

- основні завдання підвідомчих організацій Житомирського облводресурсів з підготовки меліоративних систем до роботи у 2018 році;

- заходи щодо виконання основних завдань експлуатаційними дільницями управлінь водного господарства на ІУ квартал 2017 року.

29 вересня 2017 року начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів Василь Азима привітав ветеранів управління з Міжнародним днем людей похилого віку.

У своєму привітанні Василь Азима наголосив, що піклування про людей похилого віку – справа усього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути достойними своєї держави, галузі та висловив слова глибокої вдячності за все, що зроблено заради водогосподарсько-меліоративного комплексу області та нашого майбутнього.

У свою чергу ветерани поділились спогадами про свою трудову діяльність, розбудову водогосподарсько-меліоративного комплексу області, забезпечення водопостачання населених пунктів в північних районах області, у зоні де люди постраждали від Чорнобильської катастрофи, про заходи які спрямовувались на захист територій та населених пунктів від підтоплення паводковими водами та ін.

21-22 вересня 2017 року в м. Хмельницький під егідою Держводагентства відбувся семінар фахівців обліково-економічних служб на тему: «Планування, облік та аналіз використання бюджетних коштів і державного майна та шляхи їх вдосконалення в умовах реформування водогосподарського комплексу». Від Житомирського обласного управління водних ресурсів в семінарі взяли участь головний бухгалтер В.Берестівська та начальник відділу економіки М.Рибакова.

В доповідях керівників структурних підрозділів апарату Держводагентства та в виступах керівників фінансово-економічних служб було закцентовано увагу на наступних питаннях:

- перехід до середньострокового планування видатків державного бюджету та шляхи зміцнення фінансового стану організацій в умовах діючої нормативно-правової бази;

- нове в нормативно-правовій базі з бухгалтерського обліку;

- основні проблемні питання, які виникають у процесі перевірок органами Державної аудиторської служби;

- робота щодо вдосконалення форм оплати праці в умовах проведення соціальних реформ;

- актуальні питання фінансово-економічної роботи в системі управління водогосподарськими організаціями, та багато інших питань.

Також відбувся обмін досвідом спеціалістів фінансово-економічних служб.

Овруцьким міжрайонним управлінням водного господарства проводиться поточний ремонт шахтного водоскиду ставка розташованого на р. Звонка в с. Оленичі Хлуплянської сільської ради Овруцького району за кошти місцевого бюджету та спецфонду управління.

Силами комплексної бригади створеної з робітників управління виконувалися згідно встановленого графіку роботи з влаштування деформаційного та температурно-осадочного швів, ремонту діафрагми галереї, влаштовується захисний з/б шар по зовнішньому периметру шахти, виконуються роботи з ремонту службового містка та ін.

16 вересня 2017 року День винахідника і раціоналізатра.

Неможливо навіть уявити собі наш світ без винаходів. Саме завдяки кращим ідеям відбуваються великі звершення і зміни в нашому житті. Винахідники і раціоналізатори працюють на благо кращого, більш гармонійного життя для всіх нас.

В цей День вітаю із святом винахідників і раціоналізаторів Житомирського облводресурсів, які своїми винаходами та рацпропозиціями дають можливість покращувати умови праці та ефективне використання робочого часу.

Начальник управління                                      В.Азима

15 вересня 2017 року начальник управління Василь Азима прийняв участь у засіданні комісії облдержадміністрації по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об'єктів.

Щодо надання в користування водних об'єктів було розглянуто 15 питань. За результатами роботи комісії прийнято 6 позитивних рішень, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

З питань надання в користування земельних ділянок винесено на розгляд 45 звернень, із них 37 отримали позитивні рішення, 8 відхилено на доопрацювання.

У місті Баранівка Житомирської області на річці Случ відкрили малу гідроелектростанцію із застосуванням європейського обладнання.

Мала гідроелектростанція має встановлену потужність 382 кВт, а прогнозована величина виробництва відпуску електричної енергії становить – 1 713 400 кВт/год на рік.

Проект реалізувала компанія «Сайенс Інновейшн Продакшн». Будівельні роботи були розпочаті у липні 2015 року, а завершені у липні 2017 року. Загальні інвестиції ТОВ «Сайенс Інновейшн Продакшн» в будівництво МГЕС на річці Случ становлять близько 21 млн грн.

На початку серпня 2017 року управління ДАБІ в Житомирській області зареєструвало документи про готовність до експлуатації міні-гідроелектростанції . Після отримання дозвільних документів міні – гідроелектростанція на річці Случ введена в експлуатацію.

12 вересня 2017 року в 11-00 годин у приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів під головуванням начальника обласного управління водних ресурсів В.Азими проведена нарада за участю начальників відділів облводресурсів та начальників управлінь водного господарства та гідрогеолого-меліоративної експедиції.

На нараді розглянуто виконання заходів з підготовки водогосподарських організацій, об’єктів виробничого призначення і соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, визначені основні завдання з підготовки меліоративних систем до роботи у 2018 році та ряд інших питань.

06.09.2017 року начальником облводресурсів В. Азимою з групою спеціалістів облводресурсів та Бердичівського міжрайонного управління водного господарства проведено обстеження каскаду водосховищ по річці Роставиця на території Попільнянського району.

Завдяки оптимально встановленим режимам роботи водосховищ, контролю за їх виконанням усіма учасниками водогосподарського комплексу, водогосподарська обстановка в басейні р. Роставиця покращилась.

Станом на 07.09.2017 року витрати води в річці становлять 1,3 м3/сек., що у 4 рази більше встановлених екологічних витрат.

Водогосподарська обстановка в басейні р. Роставиця щоденно відслідковується.

22 серпня 2017 року відбулося чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

у засідання прийняв участь в.о. начальника обласного управління водних ресурсів О.Микитин.

Шановні колеги!

Від імені колективу Житомирського

обласного управління

водних ресурсів та себе особисто щиро вітаю

Вас з річницею Незалежності Української

держави.

Доброго Вам здоров'я, благополуччя,

добробуту, миру, натхнення та успіхів у

справі служіння на благо нашої рідної

України.

Начальник управління                      В.Азима

Представники Житомирського облводресурсів прийняли участь у круглому столі який відбувся 18 серпня 2017 року у м. Житомирі та був присвячений темі «Використання біоенергетичних технологій у тепло- та гарячому водопостачанні в Житомирській області: перешкоди та перспективи розвитку», організатором якого виступили Всеукраїнська екологічна ліга та Програма розвитку ООН в Україні.

Під час круглого столу відбулось активне обговорення реальних можливостей використання біоенергетичних технологій у Житомирській області, учасники круглого столу мали змогу ознайомитись з перспективами та перевагами вирощування енергетичних культур (тополі, верби, міскантуса) та можливими проблемами збуту цієї продукції.

В результаті обговорення проблемних питань всі погодились, що питання екологічної безпеки у Житомирській області мають стати ключовими у всіх програмних документах. Запропоновано внести зміни і доповнення до Стратегії розвитку області до 2020 року. Зокрема, це окремий розділ "Стратегічна ціль 4. Екологічна безпека та охорона довкілля".

16 серпня 2017 року відбулось засідання обласної комісії по розгляду зверненнь підприємств, організацій, установ і громадян що до надання в користування водних об'єктів, де було розглянуто 14 питань.

За результатами роботи комісії прийнято 11 позитивних рішень, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

11 серпня 2017 року відбулося планове засідання колегії Держводагентства під головуванням голови Агентства Ірини Овчаренко. На засіданні колегії Держводагентства були підведені підсумки діяльності водогосподарської галузі за І півріччя 2017 року та визначені основні напрямки діяльності у найближчій перспективі.

Участь у засіданні взяли члени колегії Держводагентства, зокрема, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Сергій Дехтяренко, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо, керівник Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України при Президентові України Володимир Кладієв, представник Профспілки працівників агропромислового комплексу України, керівники та фахівці апарату Агентства, представники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів.

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко поінформувала присутніх про виконання першочергових завдань водогосподарської галузі, а саме створенні нормативної та методологічної бази для впровадження інтегрованого управління водними ресурсами та необхідності подальшого впровадження реформ галузі для досягнення європейських стандартів у питаннях водних ресурсів.

Ірина Овчаренко спрямувала керівників водогосподарських організацій прийняти участь у розробці геопорталу «Водні ресурси України».

Також розглянуто питання видачі дозволів на спецводокористування та повідомлено про початок робіт з розробки інформаційно-аналітичної системи моніторингу оцінки якості водних ресурсів країни.

Михайло Хорєв, перший заступник Голови Агентства, зупинився на основних напрямках експлуатаційної діяльності водогосподарських організацій, впровадженню енергосервісних договорів, електронного документообігу у водогосподарських організаціях, ефективному використанню техніки та економії енергоресурсів тощо.

Під час засідання розглядались проблемні питання, пов’язані з розчисткою та регулюванням русел річок.

У засіданні взяв участь начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів В.Азима.

У травні-червні поточного року в процесі реалізації першого етапу робіт в рамках Комплексної програми ліквідації наслідків підтоплення територій міста Бердичева на період 2016-2020 роки водогосподарниками виконано роботи по розчистці річок Грабарка та Гнилопять загальною довжиною 1,45 км і освоєно 117,4 тис.грн. В результаті збільшено проточність водотоків, поліпшено санітарний стан річок, а також реалізована можливість щодо запобігання виникненню шкідливої дії вод, підтоплення присадибних ділянок мешканців м. Бердичева.

До кінця року роботи по очистці р. Грабарка будуть продовжені на ділянці довжиною 0,8 км орієнтовною вартістю робіт 170 тис.грн які будуть виділені з міського бюджету м. Бердичева.

На території Новоборівської об'єднаної територіальної громади відновлено природне джерело. Були проведені роботи по очищенню джерела та оздоблювальні роботи.

Ємільчинським управлінням водного господарства Житомирського облводресурсів на Середньо-Убортянській осушувальній системі проводиться очищення каналів К-4-1 та К-6 від мулу та наносів.

За 7 місяців поточного року Ємільчинське управління водного господарства виконало річний план по очищенню міжгосподарських меліоративних каналів від мулу та наносів на 149%.

На виконання доручення начальника облводресурсів В.Азими з метою вжиття заходів щодо ощадливого використання та забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами в літній період в умовах маловоддя, зважаючи на складну гідрологічну ситуацію в басейні р. Рось із водозабезпеченням міст, спеціалістами Житомирського обласного управління водних ресурсів та Беричівського МУВГ 26.07.2017 року проведено обстеження дотримання режимів роботи водосховищ в басейні р. Роставиця на території Попільнянського району.

В результаті встановлено, що витрати води на границі Житомирської та Київської областей відповідають екологічним витратам затвердженим Держводагентством та узгоджених Міжвідомчою комісією по встановленню режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем в басейні р. Рось на весняно-літній період 2017 року. Питання забезпечення дотримання екологічних витрат по басейнах річок перебуває на щоденному контролі.

25 липня 2017 року на виконання плану роботи Робочої групи з охорони та контролю якості вод, яка діє у рамках виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод, згідно з планом-графіком проведення спільних відборів проб та міжлабораторних порівняльних аналізів на транскордонних ділянках водних об'єктів Республіки Білорусь та України на 2017 рік лабораторією моніторингу вод та грунтів Житомирського облводресурсів і Державною установою «Державний центр по гідрометеорології, контролю радіоактивного забруднення і моніторингу навколишнього середовища» республіки Білорусь проведено спільний відбір проб за вмістом радіонуклідів цезію-137 і стронцію-90 на р. Словечна, басейн р. Прип'ять на території Республіки Білорусь, пункт спостережень 0,5 км вище населеного пункту Скородне.

Відібрані проби буде доставлено в лабораторією Дніпровського басейнового управління водних ресурсів для визначення вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90.

Інформація про результати міжлабораторних порівняльних аналізів буде оприлюднена додатково.

Доглядові роботи в Радомишльському міжрайонному управлінні водного господарства

На  виконання  наказу  Держводагентства  України  від 10.01.2017 року № 2 « Про основні напрямки роботи та завдання з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу в 2017 році» в Радомишльському міжрайонному управлінні водного господарства проводяться доглядові роботи з обкошування міжгосподарських каналів на Чайківській осушувальній системі Радомишльського району.

Про екологічний стан річок Хомора та Случ за результатами аналізів лабораторії моніторингу вод та грунтів облводресурсів відібраних 11.07.2017 року

З метою подальшого контролю за якістю води річок Случ і Хомора 11.07.2017 року лабораторією моніторингу вод та грунтів облводресурсів додатково відібрано та досліджено 5 проб води та виконано 115 вимірювань складу та властивостей води за гідрохімічними показниками від кордону Хмельницької і Житомирської областей до м.Новоград-Волинський.

За результатами проведених досліджень на кордоні Хмельницької та Житомирської областей і надалі фіксується порушення кисневого режиму р. Хомора, який при нормі не нижче 4,0 мгО2/дм3 становить 2,8 мгО2/дм3. Порівняно з попереднім дослідженням (07.06.2017) якість води в річках Хомора та Случ покращилась за показниками: запах, прозорість, завислі речовини, хімічне та біохімічне споживання кисню, залізо загальне та марганець.

Разом з тим, і надалі у воді річки Хомора продовжує спостерігатися високе органічне забруднення, про що свідчать показники хімічне споживанню кисню (36,74-39,03мгО/дм3) та біохімічне споживання кисню (4,08-4,16 мгО2/дм3), підвищений вміст марганцю (0,072 мг/дм3) і заліза загального (0,44-0,484 мг/м3). Максимальні значення цих показників визначались на кордоні Хмельницької та Житомирської областей.

Вміст розчиненого у воді кисню в р.Случ знаходився на рівні 6,56-8,56 мгО2/дм3. На відміну від попереднього дослідження (07.06.2017) відмічається зменшення органічного забруднення води - ХСК з 31,47-34,43 до 27,55-29,85 мгО/дм3, вмісту заліза з 0,393-0,417 до 0,264-0,33 мг/дм3, що є характерним для середньо статичних літніх значень якісного стану вод.

Водопостачання населення та підприємств міста Новоград-Волинський здійснюється у звичайному режимі.

14 липня 2017 року начальник облводресурсів Василь Азима прийняв участь у засіданні комісії по розгляду звернень підприємств, організацій установ і громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об'єктів.

13 липня 2017 року року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, під час якого розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за I півріччя 2017 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у III кварталі 2017 року.

У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства і гідрогеолого - меліоративної експедиції.

У своїй доповіді начальник обласного управління водних ресурсів Василь Азима підвів підсумки роботи підвідомчих організацій за І півріччя 2017 року щодо експлуатації водогосподарських об’єктів та зупинився на першочергових завданнях облводресурсів у ІІІ кварталі 2017 року, а саме: пріоритетних напрямках роботи обласного управління, зокрема управління водними ресурсами та експлуатації державного водогосподарсько-меліоративного комплексу області, виконанні основних завдань доведених наказом Держводагентства України від 02.02.2016 року №10, залученні коштів землекористувачів для виконання робіт на внутрішньогосподарських об'єктах, на проведенні своєчасного ремонту спостережувальної мережі на меліоративних системах, активізації роботи з органами місцевого самоврядування щодо виконання природоохоронних заходів на водних об'єктах за рахунок екологічного фонду, ефективному використанні бюджетних коштів, транспортних засобів та інше.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

4 липня 2017 року начальник облводресурсів Василь Азима прийняв участь у засідання робочої групи облдержадміністрації з питань збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

28 червня 2017 року працівники Житомирського обласного управління водних ресурсів прийняли участь у покладанні квітів до пам’ятників та меморіальних дошок у центрі Житомира з нагоди відзначення Дня Конституції України.

Шановні колеги!

Від імені колективу Житомирського обласного управління

водних ресурсів та себе особисто щиро вітаю Вас зі святом –

Днем Конституції України!

Бажаю успіхів і плідної праці на благо українського народу.

Нехай це свято додасть Вам наснаги і творчих здобутків в ім’я

процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Від усієї душі зичу Вам міцного здоров’я, довгих років життя,

миру та благополуччя, звершення усіх планів

заради світлого майбуття рідної України!

Начальник управління                       В.Азима

22 червня 2017 року начальник управління Василь Азима прийняв участь у засіданні комісії облдержадміністрації по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об'єктів.

Щодо надання в користування водних об'єктів було розглянуто 11 питань. За результатами роботи комісії прийнято 7 позитивних рішень, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

З питань надання в користування земельних ділянок винесено на розгляд 40 звернень, із них 15 отримали позитивні рішення, 25 відхилено на доопрацювання.

20 червня 2017 року в Олевському управлінні водного господарства відбулася зустріч начальника обласного управління водних ресурсів В.Азими з представниками програми розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні по проекту Європейського Союзу "Clima East". Під час зустрічі розглядалися питання щодо збереження та сталого використання торфовищ на Замисловицькій осушувальній системі Олевського району.

13-14 червня 2017 року працівники Житомирського обласного управління водних ресурсів взяли участь у семінарі-тренінгу «Імплементація вимог Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС» , який відбувся в м. Вінниця. На семінарі розглядалися питання транспозиції вимог Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС у законодавство України, реформування моніторингу поверхневих вод та гідроморфологічний моніторинг поверхневих вод. Під час семінару проводились тренувальні сесії.

9 червня 2017 року під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва відбулася нарада за участю територіальних органів та водогосподарських організацій Держводагентства.

Основною темою заходу було обговорення нормативно-правової бази щодо забезпечення видачі, анулювання, та переоформлення дозволів на спеціальне водокористування.

З 4 червня 2017 року Держводагентство відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру», Водного кодексу України, Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» розпочало видачу дозволів на спеціальне водокористування.

Тепер для водокористувачів визначено єдиний перелік документів, необхідний для отримання дозволу. Так водокористувачі, що використовують менше 5 куб. м на добу і не здійснюють скид стічних вод у водні об'єкти, не потребують отримання дозволу.

Повну відповідальність за розробку нормативів ГДС покладено на розробників (від сьогодні нормативи ГДС не потребують затвердження), а достовірність за всі подані матеріали, включаючи і нормативи ГДС, на водокористувача.

Для водокористувачів міста Києва, Київської області, зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи видача дозволу здійснюється Держводагентством. Для інших водокористувачів територіальними органами Держводагентства.

Докладніше

Про екологічний стан річок Хомора та Случ за результатами
аналізів лабораторії моніторингу вод та грунтів облводресурсів
відібраних 07.06.2017 року

З метою подальшого контролю за якістю води річок Случ і Хомора 07.06.2017 року лабораторією моніторингу вод та грунтів облводресурсів додатково відібрано та досліджено проби води від кордону Хмельницької і Житомирської областей до м.Новоград-Волинський.

Всього відібрано 5 проб та виконано 115 вимірювань показників гідрохімічного складу поверхневих вод.

Стабільний ріст температурного фону повітря відбувся лише з ІІІ декади травня, як наслідок підвищилась температура води в річці Хомора з 14 до 220С. Враховуючи цей факт на кордоні Хмельницької та Житомирської областей вміст розчиненого у воді кисню порівняно з 12.05.2017 р. знизився з 3,04 до 2,8 мгО2/дм3, при нормі не нижче 4,0 мгО2/дм3, що свідчить про порушення кисневого режиму водного об'єкта у даному створі. При цьому запах води змінився від «річкового» з інтенсивністю 2 бали до «хімічного» з інтенсивністю 3 бали.

ХСК (хімічне споживання кисню) в р. Хомора перевищує гранично-допустиму концентрацію в 2,6-2,9 раза (38,74-43,04 мгО/дм3), БСК5 (біохімічне споживання кисню) в 2,2-2,5 раза (5,04-5,6 мгО2/дм3), заліза загального в 2,0 раза (0,593-0,609 мг/дм3), марганцю в 11,1-11,6 раза (0,111-0,116 мг/дм3). Максимальні значення визначались на кордоні Хмельницької та Житомирської областей, що свідчить про забруднення річки з боку водокористувачів, які здійснюють спеціальне водокористування на території Хмельницької області.

Вміст розчиненого у воді кисню в р.Случ знаходився на рівні 7,02-9,92 мгО2/дм3, що у межах норми. У зв'язку із ростом температури повітря, а як наслідок і води з 13 до 240С гідрохімічний стан р.Случ поступово змінювався, приймаючи значення якісних показників, які характерні для середньо-статистичних літніх значень, а саме показник ХСК зріс до 31,47-34,43 мгО/дм3, що вище ГДК в 2,1-2,3 раза, БСК5 до 3,28-4,12 мгО/дм3, що вище норми в 1,5-1,8 раза, заліза до 0,393-0,417 мг/дм3, що вище ГДК в 1,3-1,4 раза.

Прозорість поверхневої води в р.Случ підвищилась до 19-25 см при нормі більше 20 см, вміст марганцю знизився до нормативних значень.

Водопостачання населення та підприємств міста Новоград-Волинський здійснюється у звичайному режимі.

9 червня 2017 року у м. Полонне Хмельницької області з метою вжиття належних заходів, спрямованих на запобігання забрудненню річок Хомора та Случ на території Баранівського району Житомирської області та Полонського району Хмельницької області відбулося спільне засідання Хмельницької та Житомирської регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Окрім голів Житомирської та Хмельницької обласних державних адміністрацій у засіданні брали участь представники профільних обласних організацій, профільних міністерств та відомств, зокрема заступник Міністра екології та природних ресурсів Віктор Вакараш, в.о. Голови Держекоінспекції України Ігор Яковлєв, заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Павло Гвозденко, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Едуард Кругляк.

Від обласного управління водних ресурсів у засіданні комісії прийняв участь начальник управління Василь Азима.

Всього у засіданні взяло участь понад ста людей з двох областей, стурбованих екологічним станом річок Случ і Хомора.

Головним питанням на порядку денному було негайне вжиття невідкладних заходів спрямованих на запобігання забрудненню річок Хомора та Случ, які більше року забруднюються стоками зі сторони Хмельницької області.

За результатами засідання учасники прийняли рішення про спільне виділення коштів Хмельницькою та Житомирськими радами на виготовлення проекту з очищення русел річок Случ і Хомора. В той же час з представниками ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика», яка є найбільшим підприємством-забруднювачем домовилися, що ними буде здійснено своїм обладнанням очищення річки. Роботи по очищенню запланували розпочати після виготовлення проекту і проходження ним екологічної експертизи.

Комісією були оглянуті очисні споруди ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика», після яких зворотні води відводяться в р. Хомора.

Під час наради вирішили, що органам Державної екологічної інспекції необхідно провести перевірки підприємств, які здійснюють скиди зворотних вод в річку Хомора вище по руслу на предмет дотримання водоохоронного законодавства та продовжувати здійснювати кризовий моніторинг стану річки Хомора.

З метою здійснення контролю за якісним станом поверхневих вод та можливим загостренням санітарно-епідемічної ситуації в басейні р.Случ та питному водозаборі м.Новоград-Волинський обласне управління водних ресурсів продовжує додатковий моніторинг якості поверхневих вод річок Хомора та Случ від кордону Хмельницької області до м.Новоград-Волинський Житомирської області.

За 5 місяців поточного року водогосподарськими організаціями області відновлено 10 природних джерел, роботи по їх відновленню продовжуються.

Освячення кринички с.Піщів,
Піщівська с/р, Новоград-Волинський р-н

Джерело в поймі р.Кропивня,
с.Голубіївка, Коростиш. р-ну

2 червня 2017 року відбулися урочисті заходи з нагоди професійного свята – Дня працівників водного господарства. Були оголошені вітання від Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем'єр – міністра України Володимира Гройсмана, Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерак та Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко. З привітальним словом виступив начальник управління Василь Азима та вручив нагороди працівникам галузі за значний особистий внесок у розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу області, сумлінну працю та високий професіоналізм.

1 червня 2017 року водогосподарники України відзначали своє професійне свято - День працівників водного господарства.

З цієї нагоди у м.Києві, у Бортницькому міжрайонному управлінні водного господарства ім. Гаркуші М.А., пройшли урочисті заходи.

Серед запрошених були народні депутати, представники Координаційного центру при Президентові України, Кабінету Міністрів України, Мінприроди. Вони відзначали важливу роль водного господарства у житті українського суспільства, акцентуючи увагу на беззаперечній важливості води у житті всього живого на планеті.

З вітальним словом виступила Голова Держводагентства Ірина Овчаренко, яка подякувала водогосподарникам за їхню добросовісну працю та привітала з наступаючим святом.

Кращим працівникам галузі за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток галузі водного господарства були вручені нагороди.

1 червня поточного року начальник ВВО та ТЕБ облводресурсів Куц Г.П. в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади прийняв участь у тематичній зустрічі з слухачами-землевпорядниками сільських та селищних рад на тему "Дотримання водного законодавства"

29 травня 2017 року відбулось засідання комісії облдержадміністрації по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об'єктів.

Щодо надання в користування водних об'єктів було розглянуто 7 питань. За результатами роботи комісії прийнято 3 позитивних рішення, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

З питань надання в користування земельних ділянок винесено на розгляд 47 звернень, із них 17 отримали позитивні рішення, 30 відхилено на доопрацювання.

18 травня 2017 року колектив облводресурсів, вшановуючи українські традиції, долучився до всеукраїнського святкування Дня вишиванки.

Разом із сотнею житомирян, представниками влади та громадськості водогосподарники області у вишиванках та з національною символікою пройшли «Вишиваною ходою» від майдану Соборного по вулиці Великій Бердичівській до вулиці Михайлівської, де їх зустрічав оркестр «Сурми Полісся».

17 травня 2017 року начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки облводресурсів Куц Г.П. у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій прийняв участь у тематичній зустрічі ”Дотримання водного законодавства”, де слухачами були голови сільських та селищних рад області.

Про екологічний стан річок Хомора та Случ
станом на 12.05.2017 року

12.05.2017 року з метою контролю за якістю води річок Случ і Хомора лабораторією моніторингу вод та грунтів Облводресурсів додатково відібрано та досліджено проби води від кордону Хмельницької і Житомирської областей до м.Новоград-Волинський.

Всього відібрано 6 проб та станом на 15.05.2017 року виконано 60 вимірювань показників гідрохімічного складу поверхневих вод.

Вміст розчиненого у воді кисню в річці Хомора становив від 3,04 до 6,08 мгО2/дм3, при нормі не нижче 4,0 мгО2/дм3, мінімальне значення визначалось на межі Житомирської та Хмельницької областей, що свідчить про порушення кисневого режиму водного об'єкта у даному створі. Відповідно фіксується максимальне органічне забруднення р. Хомора у даному створі, про що характеризує показник ХСК (хімічне споживання кисню) який становить 51,07 мгО/дм3, що перевищує гранично-допустиму концентрацію в 3,4 раза, марганцю у 8,0 раз (0,8 мг/дм3) та заліза загального в 2,1 раза (0,616 мг/дм3).

Вміст розчиненого у воді кисню в р.Случ знаходиться від 7,52-12,96 мгО2/дм3, що у межах норми. Показник ХСК перевищує граничну допустиму концентрацію в р. Случ в 1,9-2,1 раза і становить 27,66-31,92 мгО/дм3, що знаходиться у межах середньорічних значень.

Порівняно з квітнем у питному водозаборі м.Новоград-Волинський на р.Случ вміст марганцю зріс з 0,12 до 0,224 мг/дм3, решта гідрохімічних показників стабільні.

СТВОР 1. р.ХОМОРА, 7 км від гирла,
межа Житомирської і Хмельницької областей

СТВОР 2.р.ХОМОРА,4км від гирла,
смт.Першотравенськ

Шановні колеги!

Від щирого сердця вітаємо Вас та Ваш колектив

З днем пам’яті та примирення і з Днем Перемоги!

Бажаємо Вам, членам Ваших родин міцного здоров’я,

Великого людського счастя, приємного весняного настрою,

Сімейного затишку, бадьорості духу, достатку й

благополуччя на довгі літа!

Мирного неба Вам та Вашим родинам!

З повагою,

Начальник Житомирського обласного управління

водних ресурсів                                                                             В.Азима

04 травня 2017 року в облдержадміністрації відбулося чергове засідання обласної комісії з питань ТЄН та НС з порядком денним "Про затвердження заходів щодо підготовки населених пунктів та об'єктів області до функціонування під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду 2017 року". Розглядались питання щодо підготовки лісогосподарських та торфопереробних підприємств до роботи в пожежонебезпечний період 2017 року та затвердження Плану залучення сил та засобів на гасіння пожеж, ліквідації аварій, катастроф, стихійних лих у Житомирській області. В засідання комісії прийняв участь начальник управління В.Азима.

04 травня 2017 року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, під час якого розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за І квартал 2017 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІІ кварталі 2017 року.

У зазначеному засіданні прийняли участь заступник та начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства і гідрогеолого - меліоративної експедиції.

У своїй промові начальник обласного управління водних ресурсів Василь Азима проінформував про загальний стан підготовки водогосподарських систем до роботи у 2017 році, підвів підсумки роботи підвідомчих організацій за І квартал 2017 року щодо експлуатації водогосподарських об’єктів та зупинився на першочергових завданнях облводресурсів, а саме: завершення в повному обсязі підготовчих робіт на меліоративних системах, укладанню договорів щодо надання платних послуг землекористувачам по зволоженню меліорованих сільськогосподарських угідь, залучення коштів землекористувачів для виконання робіт на внутрішньогосподарських об'єктах, активізації роботи з органами місцевого самоврядування щодо виконання природоохоронних заходів на водних об'єктах за рахунок екологічного фонду, використання біомеліорації для покращення екологічного стану водних об'єктів.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

28 квітня 2017 року начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів взяв участь у засіданні науково-технічної ради Держводагенства України.

Учасниками засідання були науковці водогосподарського спрямування, представники проектних організацій, керівники водогосподарських організацій та інші.

На засіданні даної ради було презентовано автоматизовану інформаційно-вимірювальну систему «Прикарпаття».

Разом з тим, науково-технічною радою Держводагентства розглядалися й інші актуальні питання щодо будівництва магістрального водопроводу та реконструкції очисних споруд Іванівського групового водопроводу що на Херсонщині, щодо функціонування в сучасних умовах Кілійського та Татарбунарського групових водопроводів в Одеській області, покращення екологічного стану річки Сіверський Донець в Харківській, Донецькій та Луганській областях та інші.

27 квітня 2017 року відбулося планове засідання колегії Держводагентства під головуванням Голови Агентства Ірини Овчаренко. Зазначене засідання було присвячене підведенню підсумків діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І квартал 2017 року і визначенню основних напрямків сталого функціонування галузі у ІІ кварталі поточного року.

Участь у зазначеному засіданні взяли члени колегії Держводагентства, керівники та фахівці центрального апарату, представники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів та технічних шкіл.

У своїй промові Голова Агентства Ірина Овчаренко зупинилася на основних аспектах діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу, зокрема закцентувала увагу на проведеній нормативно-правовій роботі апарату Агентства. Наголошувала на необхідності залучення інвестиційних коштів у розвиток галузі. Інформувала присутніх про законодавчі зміни, що стосуються питань будівництва.

Також вона наголосила на першочергових завданнях, що поставлені перед керівниками водогосподарських організацій. А саме, у зв’язку з реформуванням системи моніторингу довкілля в Україні необхідно забезпечити ефективне підвищення кваліфікації фахівців лабораторій моніторингу вод та ґрунтів. Націлювала водогосподарників долучатися до розробки геопорталу «Водні ресурси України», зокрема вносити конкретні практичні пропозиції. Окрема увага була приділена питанням охорони праці.

У засіданні взяв участь начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів В.Азима.

27 квітня 2017 року відбулось засідання обласної комісії по розгляду зверненнь підприємств, організацій, установ і громадян що до надання в користування водних об'єктів, де було розглянуто 12 питань.

За результатами роботи комісії прийнято 5 позитивних рішень, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

Обласне управління водних ресурсів та його підвідомчі організації продовжують виконання заходів з проведення щорічної акції «За чисте довкілля».

12 квітня колектив управління та його водогосподарські організації долучилися до Загальнообласної толоки із очищення узбіч дороги Київ-Чоп.

Разом із управлінням екології та природних ресурсів Житомирської ОДА зібрано та вивезено з узбіччя дороги від повороту на село Новоселиця (озеро «Мельком») до повороту на с. Кам'янка 6 машин сміття, до прибирання долучилися 20 водогосподарників області.

Закликаємо до поваги тих людей, які сьогодні навели чистоту на узбіччі дороги, яка є обличчям нашої області.

7 квітня 2017 року працівники Житомирського обласного управління водних ресурсів та водогосподарських організацій долучились до щорічної акції-День довкілля (День благоустрою).

Приведено до належного естетичного та санітарного стану прибережну смугу річки Кам’янка у межах м.Житомира, яка є притокою р. Тетерів. З берегів річки вивезено багато різного побутового сміття від пластикових пляшок і поліетиленової плівки, до битого скла і шиферу. Одночасно зібрано сухе гілля та рослинність, опале листя.

Очищений берег річки Кам’янки знову став охайним і гарним місцем для відпочинку жителів обласного центру.

Збереження водних ресурсів є важливою проблемою сучасності, тому закликаємо усіх мешканців Житомирщини до раціонального їх використання, охороняти водні ресурси від забруднення та засмічення.

Окрім цього, колективом облводресурсів та підвідомчими організаціями приведені до належного естетичного стану адміністративні будівлі, виробничі бази та їх території.

05 квітня 2017 року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, під час якого розглядалися питання про підготовку меліоративних систем та об’єктів водогосподарського комплексу до роботи у 2017 році, а також пріоритетні завдання щодо експлуатації водогосподарських систем у 2017 році.

У зазначеному засіданні прийняли участь заступник та начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства і гідрогеолого - меліоративної експедиції.

Начальник обласного управління водних ресурсів Василь Азима у своєму виступі звернув увагу на першочергові завдання облводресурсів, а саме: завершення в повному обсязі підготовчих робіт на меліоративних системах, укладанню договорів щодо надання платних послуг землекористувачам по зволоженню меліорованих сільськогосподарських угідь, залучення коштів землекористувачів для виконання робіт на внутрішньогосподарських об'єктах, активізації роботи з органами місцевого самоврядування щодо виконання природоохоронних заходів на водних об'єктах за рахунок екологічного фонду, використання біомеліорації для покращення екологічного стану водних об'єктів, які розміщені на меліорованих землях та використання водних ресурсів на осушених торфовищах Олевського та Ємільчинського районів.

Також розглядалось питання про необхідність впровадження заходів щодо залучення інвестицій.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

Засідання колегії Держводагентства України.

30 березня 2017 року під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко відбулося засідання колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підготовку до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році.

Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.

Голова Агентства Ірина Овчаренко у своєму виступі закцентувала увагу очільників водогосподарських організацій на першочергових завданнях галузі, а саме: завершенні у повному обсязі підготовчих робіт на меліоративних системах, забезпеченні проведення прозорої договірної кампанії з подачі води на зрошення. Звертала увагу на конструктивну роботу з аграріями щодо оплати послуг з подачі води. Разом з тим інформувала про необхідність активізації роботи з органами місцевого самоврядування щодо виконання природоохоронних заходів на водних об’єктах за рахунок екофонду.

Окремо зупинялася на питаннях необхідності провадження заходів з  залучення інвестицій. Зокрема, були розглянуті конкретні приклади з реалізації проектів, які стосуються експлуатації водогосподарських систем, за різними напрямами, зокрема: відновлення роботи зрошувальних систем на засадах державно-приватного партнерства; залучення коштів ЄС на проведення робіт на осушувальних системах; реалізації міжнародних проектів з питань гідротехнічної меліорації земель та ін.

Крім того, враховуючи проходження активної фази весняного водопілля, з метою забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами з урахуванням фактичної та прогнозованої водогосподарської обстановки звернено увагу на наповнення до проектних позначок водосховищ та ставків; своєчасне встановлення оптимальних режимів роботи основних водосховищ і водогосподарських систем; акумуляцію води на осушувальних системах для запобігання пожежам на торфовищах тощо.

У засіданні взяв участь начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів В.Азима .

Водогосподарськими організаціями області проведені заходи з нагоди відзначення Всесвітнього дня води з метою привернення уваги громадськості до питань раціонального використання, охорони та відтворення водних ресурсів, популяризації вітчизняного та міжнародного досвіду щодо управління водними ресурсами серед молодого покоління. Зокрема, проведені круглі столи, зустрічі з громадськістю, конференції, тематичні уроки у загальноосвітніх та вищих учбових закладах, публікації у пресі тощо.

ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ВОДИ

Новоград–Волинське МУВГ http://www.nvmuvg.gov.ua/novynu_nvmuvg.html

Овруцьке МУВГ http://www.ovrmuvg.gov.ua/noviny_ovrmuvg.html

Радомишльське МУВГ http://rmuvg.gov.ua/novynu_rmuvg.html

Пулинське МУВГ http://chmuvg.gov.ua/noviny_zmuvg.html

Коростеньке МУВГ http://www.kmuvg.gov.ua/dovkillia.php

Враховуючи актуальні питання щодо захисту, збереження та економії водних ресурсів та з метою підвищення екологічної свідомості 24.03.17р. в актовому залі школи №16 м.Житомира для учнів 5-х, 6-х класів інженер -гідротехнік відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Тарадайник Л.Г. прочитала лекцію «Вода - джерело життя». Також було продемонстровано фільм «Вода».

Основну увагу школярів було звернуто на дбайливе ставлення до води, її збереження та економне використання.

Учням було запропоновано підготувати матеріали до участі у щорічному Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел», обговорено дії та кроки, які кожен має зробити в напрямі збереження та відновлення довкілля.

Оголошено конкурс твору та малюнка «Свій голос віддаю на захист довкілля».

23 березня 2017 року під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко за підтримки Представництва ПРООН в Україні та компанії «Кока-Кола Україна» проведено круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню води.

У заході взяли участь представники Держводагентства, Представництва ПРООН в Україні, компанії «Кока-Кола Україна», водогосподарських організацій, місцевих органів виконавчої влади, науковці, учнівська та студентська молодь, громадськість, засоби масової інформації та інші.

Участь у засіданні круглого столу прийняли представники Житомирського обласного управління водних ресурсів. Заступник начальника Олег Микитин у своїй доповіді інформував присутніх про використання водних ресурсів на осушувально-меліоративних системах на території Житомирської області та виконані заходів щодо відновлення гідрологічного режиму на торфо-болотних угіддях.

https://www.facebook.com/scwm.gov.ua/posts/1893353164235386

22 березня 2017 року - ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО- ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ВОДА – НАЙБІЛЬША ЦІННІСТЬ НА ПЛАНЕТІ"

22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води. Хоча це і не державне свято, але цей день для нас має важливе значення. Є чергова можливість привернути увагу суспільства, усіх людей до водних ресурсів, до води яку ми щоденно споживаємо, води від якості якої залежить здоров'я людини, тривалість нашого життя, збереження нації на майбутнє.

22 березня 2017 року за участі фахівців Житомирського обласного управління водних ресурсів, викладачів та студентів Житомирського агротехнічного коледжу, Житомирського національного агроекологічного університету та державного технологічного університету, представників громадських екологічних організацій в Житомирському агротехнічному коледжі відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Вода – найбільша цінність на планеті". Головна мета цього заходу поширити інформацію про важливість охорони водних ресурсів та їх збереження для підтримки життя на Землі, привернути суспільну увагу до проблем пов?язаних з водними ресурсами, закликати до охорони вод та раціонального їх використання як передумови продуктивної економіки та соціального добробуту людей.

У роботі конференції взяли участь більше ніж 200 студентів і вчителів та заслухано 10 доповідей.

Щодо стану водних ресурсів Житомирської області та тенденції його змін виступила начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Житомирського обласного управління водних ресурсів М.Шкльода, яка наголосила, що за запасами місцевих водних ресурсів область, у порівнянні з іншими областями України, належить до регіону з низькою водозабезпеченістю, а саме у 2016 році в умовах низької водності цей показник становив 0,9 тисяч кубічних метрів на одну людину, а це недостатньо, адже за міжнародною класифікацією до середньозабезпечених регіонів належать такі, де на жителя припадає 6,19 тисяч кубічних метрів води. Хоча наявні водні ресурси в області повністю забезпечують потребу населення та виробництва у воді, але все ж посушливі 2015-2016 роки показали можливу недостатність водних ресурсів. Так минулорічна засуха призвела до значного зниження оптимальних рівнів грунтових вод на сільськогосподарських землях до 1,5 метра і нижче при необхідному рівні 0,5 -0,8 метра.

Відчувалася недостатня кількість води при ліквідації пожеж на торфовищах, напування худоби на випасах. Тому, щоб створювати необхідні запаси води і забезпечувати потреби населення і галузей економіки області водними ресурсами в області побудовано 54 водосховища та 1826 ставків із сумарним запасом води 326,4 млн. кубічних метрів та водогосподарниками області надаються послуги сільгоспвиробникам щодо проведення зволоження меліорованих сільськогосподарських угідь шляхом двобічного регулювання водного режиму на площі 43,0 тисячі гектарів, а також подачі води з магістральних каналів для поливу овочевих культур, картоплі, крапельного поливу саду, ягідних насаджень на площі 3340 гектар.

І лише безперебійна й ефективна робота водогосподарників області через регулювання стоку і перерозподілу його упродовж року дозволили забезпечити потреби населення та галузей економіки водою у повному обсязі.

Також М.Шкльода інформувала про зміни у законодавстві щодо удосконалення управління водними ресурсами, впровадження інтегрованого управління водними ресурсами яке сприятиме реалізації державної водної політики щодо подальшого збереження і відтворення водних ресурсів та дозволить створити в нашій країні європейську модель комплексного управління водними ресурсами в межах районів річкових басейнів.

До уваги присутніх представлені цікаві та змістовні виступи студентів та викладачів екологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського агротехнічного коледжу, де були підняті проблеми забезпечення населення доброякісною питною водою, а також так як цьогорічна тематика відзначення Всесвітнього дня води «Стічні води» багато уваги було прикуто до стану роботи очисних споруд каналізації м.Житомира та області і ефективності їх очистки.

На конференції були представлені стенди оформлені студентами агроколеджу, на яких висвітлені цікаві факти про воду, матеріали з питань збереження водних ресурсів.

За результатами проведеної конференції буде видано збірник з публікаціями тез доповідей.

22 березня 2017 року в гуманітарній гімназії № 1 м. Житомира відбувся екологічний урок з учнями 8-А класу (класний керівник Виноградова Зоя Ярославівна) та 8-Б класу (класний керівник Співак Тетяна Йосипівна) присвячений Всесвітньому Дню води.

Заступник начальника відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Маргарита Дзігель ознайомила учнів з історією Всесвітнього дня водних ресурсів та представила презентацію «Водні ресурси Житомирської області».

Після виступу відбулась дискусія з учнями про роль води в житті людей, тварин та рослин.

Основну увагу учнів було звернуто на дбайливе ставлення до води як природного ресурсу, її збереження та економного використання у побуті та охорони навколишнього природного середовища загалом.

20.03.2017р. в 1-а класі школи №15 м.Житомира інженером- гідротехніком відділу водних об'єктів та техногенно-екологічної безпеки Тарадайник Л.Г. з нагоди відзначення Всесвітнього дня води проведено екологічний урок «Вода це життя» та проведено конкурс малюнка «Природа очима дітей».

Мета заходу - прищеплення у дітей дбайливого ставлення до природних ресурсів.

21 березня 2017 року з метою підвищення екологічних знань, свідомості учнів та вчителів щодо раціонального використання, охорони та збереження водних ресурсів провідними інженерами з використання водних ресурсів Тетяною Корчемлюк та Наталією Мацієвською проведені екологічні уроки в Житомирській міській гуманітарній гімназії №23.

До Всесвітнього дня води фахівцями облводресурсів було підготовлено відеоролик з цікавими фактами про воду та загадки.

Учні 1-Б та 1-Д класів поставили безліч запитань про воду на що отримали вичерпні професійні відповіді, активно обговорювали питання бережного ставлення до водних ресурсів, про цінність води від якої залежить життя на Землі і спільно із своїми класними керівниками Наталією Новик та Ліною Кошарською виявили бажання долучитися до участі в екологічних природоохоронних акціях.

22 березня 2017 року світова спільнота відзначатиме Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов'язаних з водним фактором.

Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Стічні води», а компанія, що проходитиме під гаслом «Навіщо втрачати воду?», присв'ячена скороченню обсягів використання свіжої води і повторному використанню стічних вод.

В рамках підготовки до відзначення Всесвітнього дня води -2017 подана заявка до Житомирського агротехнічного коледжу щодо участі у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Вода-найбільша цінність на планеті», яка відбудеться 22 березня 2017 року, а також досягнуто домовленість про проведення відкритих уроків в Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №15 та №28 та подальшу співпрацю у справі привертання уваги учнів до водних ресурсів, до води яку ми щоденно споживаємо, води від якості якої залежить здоров'я людини, тривалість нашого життя, збереження нації на майбутнє.

Зазначені заходи будуть проведенні і підвідомчими організаціями області.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЖИТОМИРСЬКОГО ОБЛАСНОГО УПРАВЛІННЯ ВОДНИХ РЕСУРСІВ ЗА 2016 РІК

З метою упорядкування користування водними об’єктами на території області, забезпечення їх безаварійної експлуатації, встановлення стану гідротехнічних споруд (гребель, водопропускних, водоскидних споруд) визначення їх власників та на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24.02.2017 року №64 «Про інвентаризацію водних об’єктів (ставків) та їх гідротехнічних споруд, що знаходяться на території сільської, селищної, міської рад та за межами населених пунктів» проводиться інвентаризація водних об’єктів (ставків) та їх гідротехнічних споруд. Фахівці підвідомчих міжрайонних (районних) управлінь включені у склад інвентаризаційних комісій.

Відповідно до Плану роботи українсько-білоруської Робочої групи спільного використання водних ресурсів, проектування, будівництва і експлуатації водогосподарських об'єктів на 2017 рік 1-2 березня заплановане чергове засідання в с. Білокоровичі Олевського району по погодженню порядку пропуску весняної повені і паводкових вод по водотокам, які протікають по територіям прикордонних областей України і Республіки Білорусь у зв'язку з обставинами, що виникли у білоруської частини Робочої групи, відмінено.

23.02.2017 року в.о. начальника облводресурсів Азима В. І. провів зустрічі з керівним складом Коростенського МУВГ та Олевського УВГ, на яких було підведено підсумки роботи водогосподарських організацій за 2016 рік, стан виконання заходів щодо підготовки меліоративних об’єктів до роботи у 2017 р., здійснення державного управління водними ресурсами.

Особлива увага була приділена виконанню заходів з підготовки до пропуску льодоходу, повені і паводків у 2017 році. Перевірена готовність аварійних бригад і техніки, наявність аварійного запасу матеріалів, здійснення контролю за дотриманням встановлених режимів роботи водних об’єктів та водогосподарських систем в Олевському, Коростеньському, Лугинському та Володар-Волинському районах.

Інформація щодо водокористувачів, які допустили забруднення поверхневих вод за даними державного водообліку

За даними державного водообліку за формою №2ТП-річна (водгосп) протягом 2016 року 132 суб'єкти господарювання здійснювали скиди зворотних вод у поверхневі водні об'єкти. Всього за 2016 рік відведено 63,99 млн.м3 зворотних вод, із них категорії: "нормативно-чисті без очистки" - 23,26 млн.м3, "нормативно очищені" – 30,88 млн.м3, "недостатньо очищені" – 2,365 млн.м3 та "забруднені без очистки" – 0,019 млн.м3. Внаслідок скиду зворотних вод з порушенням встановлених нормативів гранично-допустимого скиду 23 підприємства допустили забруднення поверхневих вод.

ПЕРЕЛІК
підприємств Житомирської області, які скинули 
в поверхневі водні об'єкти зворотні води  з порушенням нормативів гранично-допустимого скиду  за  2016 рік   

з/п
Код Назва
підприємства
Кількість стічних вод,
тис.м3/рік
БО НДО
1 180495 Коростишівське міське комунальне підприємство "Водоканал"   486,5
2 180692 ТОВ "Комплекс екологічних споруд" м.Бердичів 11,5 470,3
3 180058 Будинкоуправління  №3 Житомирської квартирно-експлуатаційної частини району, смт.Озерне   382,3
4 180494 Овруцьке комунальне підприємство "Комунальник"   347,7
5 180672 Макарівська квартирно-експлуатаційна частина району   168,8
6 180698  КП "Баранівка-міськводоканал"   79,2
7 180208 ТОВ "Рихальський завод сухого молока" Ємільчинський район   53,0
8 180681 Комунальне підприємство "Пролісок" Новоівницької сільської ради,  Андрушівський район   51,9
9 180154 ДП "Коростишівський спиртовий комбінат" Дільниця №2, м.Андрушівка   48,0
10 180511 Хорошівське  житлово-комунальне
підприємство
  47,2
11 180509 Любарське комунальне підприємство "Добробут"   45,0
12 180491 Коростенське  комунальне підприємство  "Водоканал"   41,0
13 180510 Комунальне підприємство  "Водоканал"
Ємільчинської селищної ради
  31,1
14 180677 Комунальне підприємство"Іршанське комунальне підприємство" Іршанської селищної ради   27,0
15 180169 ПАТ "Пиво-безалкогольний комбінат "Радомишль" м.Радомишль   22,1
16 180701 Комунальне підприємство  "Водоканал" 
Першотравневої селищної ради,  Овруцький район
  22,4
17 180697 Комунальне підприємство  "Головино-Добробут", Черняхівський район   19,7
18 180683 Комунальне підприємство  "Джерело"
  Ігнатпільської сільської  ради 
  12,1
19 180167 ТОВ  "Бердичівський хлібозавод" 7,3  
20 180700 Макарівська КЕЧ  району (в/ч А 3258) м.Радомишль   4,5
21 180770 ТОВ "Церсаніт Інвест" с.Чижівка Новоград-Волинський район   4,2
22 180501 МКП "Водоканал" м.Радомишль   1,4
23 180490 Комунальне підприємство "Житомирводоканал" Житомирської міської ради 0,01  
    РАЗОМ ПО ОБЛАСТІ: 18,81 2365,4

22 лютого 2017 року в області відбулися спільні штабні тренування за темою "Дії органів управління і сил цивільного захисту у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій, пов'язаних з пропуском весняної повені, льодоходу та дощових паводків". Обласне управління та його підвідомчі організації взяли безпосередню участь у проведені даних спільних штабних тренувань.

21 лютого 2017 року в.о. начальника обласного управління водних ресурсів В.І.Азима прийняв участь у засіданні обласної комісії по розгляду зверненнь підприємств, організацій, установ і громадян що до надання в користування водних об'єктів, де було розглянуто 21 питання.

За результатами комісії прийнято 9 позитивних рішень, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

16.02.2017 року в.о. начальника облводресурсів Азима В. І. провів зустрічі з керівним складом Новоград-Волинського МУВГ, Ємільчинського УВГ, на яких було підведено підсумки роботи водогосподарських організацій у 2016 році, стан виконання заходів щодо підготовки меліоративних об’єктів до роботи у 2017 р., здійснення державного управління водними ресурсами.

Особлива увага була приділена виконанню заходів з підготовки до пропуску льодоходу, повені і паводків у 2017 році. Перевірена готовність аварійних бригад і техніки, наявність аварійного запасу матеріалів, здійснення контролю за дотриманням встановлених режимів роботи водних об’єктів та водогосподарських систем з виїздом на річки Тня, Случ, Уборть та Уж, а також на водойми в селі Симаківка і Кам’янка.

16 лютого 2017 року в приміщенні облдержадміністрації проведено чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В засіданні взяв участь заступник начальника управління О.Микитин.

14.02.2017р проводилося навчання з працівниками Житомирського обласного управління водних ресурсів згідно затвердженого графіка на 2017 рік.

15.02.2017 року о 10-00 годині в приміщенні облдержадміністрації відбулося засідання комісії по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування замельних ділянок та водних   об'єктів.   У   засіданні   взяв   участь   в.о.   начальника   управління В.І. Азима.

7 лютого 2017 року на засіданні Верховної Ради України, народними депутатами було підтримано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру (щодо спеціального водокористування)» (реєстраційний номер № 3323). Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме дерегуляції та розвитку підприємництва, поліпшенню умов ведення бізнесу шляхом усунення надмірного навантаження при оформленні права на здійснення спеціального водокористування та приведення процедури оформлення зазначеного права до вимог Закону України «Про адміністративні послуги». Реалізація проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення спеціального водокористування» дозволить спростити дозвільну процедуру у сфері спеціального водокористування. У засіданні Верховної Ради України,взяла участь Голова Держводагентства Ірина Овчаренко.

09 лютого 2017 року під головуванням в.о. начальника управління Василя Азими відбулася нарада Житомирського обласного управління водних ресурсів. В нараді взяли участь начальники відділів обласного управління водних ресурсів та начальники підвідомчих організацій.

На нараді були розглянуті питання:

- про підсумки роботи за 2016 рік та заходи щодо забезпечення сталого функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області у 1 кварталі 2017 року;

- про підготовку водогосподарських організацій до пропуску льодоходу, повені, паводків у 2017 році;

- про оптимізацію структури управлінь водного господарства;

- розгляд звітів по виконанню умов укладених контрактів за 2016 рік начальниками підвідомчих організацій.

9 лютого 2017 року о 10-00 в приміщенні облдержадміністрації відбулася нарада керівного складу органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підбиття підсумків роботи у сфері цивільного захисту у 2016 році та визначення завдань на 2017 рік. У нараді взяли участь в.о. начальника управління В.І. Азима та заступник начальника управління О.Я. Микитин.

08.02.2017 року о 10-00 годині в приміщенні облдержадміністрації відбулося засідання комісії по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування замельних ділянок та водних   об'єктів.   У   засіданні   взяв   участь   в.о.   начальника   управління В.І. Азима.

Станом на 03.02.2017 року в Житомирській області спостерігається перемінна погода з опадами у вигляді дощу та снігу 1-5 мм. Висота снігового покриву в басейнах річок нерівномірна але стійка – 10-20 см. На річках встановився малозмінний рівневий режим зимової межені. На більшості річок утримується льодостав, а на решті – забереги, товщина криги 20-30 см.

Забезпечується постійний аналіз та узагальнення інформації про водогосподарську обстановку в області.

Завчасно обстежені захисні дамби. Проводиться обстеження гідротехнічних споруд водних об’єктів, їх готовність до роботи під час льодоходу, повені та паводків.

У міжрайонних управліннях водного господарства підготовлені до роботи аварійні бригади, які укомплектовані механізмами і автотранспортом. Створений аварійний запас матеріалів, який може бути використаний при виникненні надзвичайних ситуацій на водних об’єктах, які знаходяться на балансі підвідомчих водогосподарських організацій. Постійно діє система спостереження за станом водогосподарської обстановки в області. Проводяться заходи по дотриманню режимів роботи водних об’єктів, складений графік чергування відповідальних за прийняття оперативних рішень. Забезпечується співпраця з засобами масової інформації щодо інформування населення з питань цивільного захисту під час повені і паводків. Управління працюють в режимі повсякденної діяльності.

Житомирське обласне управління водних ресурсів відгукнулося на заклик про допомогу жителям Авдіївки. На зібрані серед працівників обласного управління кошти було закуплено продукти харчування (тушонки, крупи, олію).

Допомогу, доставлену до пункту збору Житомирської обласної державної адміністрації, буде відправлено до постраждалих мешканців Авдіївки.

ДО УВАГИ ВОДОКОРИСТУВАЧІВ !!!

З метою систематизації даних про водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов'язану із забором та використанням води, скиданням зворотних вод та забруднюючих речовин у період з 3 січня до 1 лютого 2017 року Обласне управління водних ресурсів буде приймати ЗВІТ ПРО ВИКОРИСТАННЯ ВОДИ ЗА ФОРМОЮ № 2ТП-ВОДГОСП (РІЧНА), затвердженою наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 року №78 за 2016 рік .

Бланк звітності (нового зразка) Ви можете завантажити в зручному форматі:

blank2tp.pdf 2tp_14.pdf 2tp_23.pdf blank2TP.doc

Консультації за телефоном (0412) 36 13 63.

Переможець Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел»

Житомирське обласне управління водних ресурсів зайняло перше місце у щорічному Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел», який проводився Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета» на виконання постаниви Кабінету міністрів України від 24 січня 2001р. №51, у категорії «Колективи земле- і водокористувачів». Колектив нагороджений дипломом переможця та цінним подарунком - фотоапарат, які вручено організаторами.

ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «ДО ЧИСТИХ ДЖЕРЕЛ-2016»

У 2016 році щорічний Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел» проводився Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета» на замовлення Міністерства екології та природних ресурсів України.

У конкурсі брали участь місцеві державні адміністрації, сільські, селищні та міські ради, колективні та індивідуальні земле- і водокористувачі, установи, підприємства усіх форм власності, загальноосвітні, професійно-технічні, позашкільні та вищі навчальні заклади, засоби масової інформації, громадські організації, окремі громадяни.

На конкурс було представлено 162 роботи за наступними чотирма категоріями:

1. Представник місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства.

2. Колективи земле- і водокористувачів.

3. Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх, вищих, професійно-технічних навчальних закладів та позашкільних закладів.

4. Окремі групи громадян, громадяни (індивідуальні учасники).

Житомирське облводресурсів зайняло 1 місце в категорії «Колективи земле-і водокористувачів» з роботою на тему: «Спільними зусиллями збережемо природу рідного краю».

1. Представник місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства.

І місце Створення, впорядкування і догляд зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янська Громадська організація «Сіверський Донець – відродження» 84122 Україна, Донецька обл., м. Слов'янськ, вул. Торська, 35
ІІ місце Чисте русло - чиста річка Громадська організація "Чистий Сейм" 41500, Сумська обл., Путивльський р-н, м. Путивль, вул. Соборна, 12/1
ІІІ місце Минуле та сьогодення р. Дністер та захист від підтоплення с.Спас Старосамбірського району Львівської області Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації 79026, м. Львів, вул. Стрийська, 98
ІII місце Унікальні водоспади у степах Херсонщини Козацька селищна рада Херсонська обл. Бериславський р-н, смт Козацьке, вул. Шевченко,18

2. Колективи земле - і водокористувачів.

І місце Спільними зусиллями збережемо природу рідного краю Житомирське обласне управління водних ресурсів 10001, м. Житомир, вул. Київська, 81
ІІ місце Громадська екологічна акція «День Сіверського Дінця – 2016» під гаслом «День Сіверського Дінця – 10 років спільних дій…» Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів 84122 Україна, Донецька обл., м. Слов’янськ, вул. Торська, 35
ІІІ місце Вода - безцінний дар природи НПП «Дністровський каньйон» 48601, Тернопільська обл., м. Заліщики, вул. С. Бандери 5б
ІII місце Відновлення природного джерела на території Шилової Балки Бериславського району Херсонської області Бериславське міжрайонне управління водного господарства 74300, Херсонська обл., м. Берислав, вул. Комарова, 54

3. Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх, вищих, професійно-технічних навчальних закладів та позашкільних закладів.

І місце Вода того варта, щоб її берегти Еколого-пошуковий загін "Краплинка" СЗОШ №3 ім. В.О.Нижниченко 39800, Полтавська обл., м. Горішні Плавні, вул. Добровольського, 27
ІІ місце Визначення якості води за макрофітами озера Чорне Мале Шацького району Шкільне наукове товариство «КРОКС» Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» 44700, Волинська обл., м Володимир-Волинський, вул. Берегового, 1
ІІІ місце Дослідження екологічного стану та якості питної води джерела «Польова криниця» Учнівське лісництво Любомльського Будинку школяра при Нудиженському НВК 44320, , Волинська обл., Любомльський р-н, с.Нудиже, вул. Центральна, 21, 
ІII місце Екологічний стан басейну річки Сороки Екологічний гурток «Юний дослідник» Великосевастянівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Христинівської районної ради Черкаської області 20045, , Черкаська обл., Христинівський р-н, с. Велика Севастянівка, вул. Драченка, 47

4. Окремі групи громадян, громадяни (індивідуальні учасники).

І місце Комплексна оцінка екологічного стану річок міста Володимира-Волинського Оксентюк Ілона Михайлівна 44700, Волинська обл., м. Володимир-Волинський, вул. Луцька, 101/1, кв. 81
ІІ місце Зберегти малу річку Адністратку Солоняк Ангеліна Володимирівна, учениця 8 класу Повчанської ЗОШ І – ІІІ ступенів Рівненська обл., Дубенський р-н, с. Повча
ІІІ місце Вода – сік життя на Землі Учнівський колектив 7 класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст - гімназія» №1 м. Ананьєва, Одеської області 66400,Одеська обл., м. Ананьїв, вул Пушкіна, 36
ІII місце Джерела ландшафтного парку Корсунь - Шевченківського Старенька Антоніна Олександрівна 19400, Черкаська обл., м. Корсунь-Шевченківський, вул. Кривоноса 26

Роботи, що відзначаються заохочувальним призом:

1.        Створення екологічно-громадського простору шляхом благоустрою на базі водойм: ставку «Родіна» та річки Вовчої Спажева Світлана Анатоліївна, голова Покровської селищної ради 53600, Дніпропетровська обл., Покровський р-н, смт Покровське, вул. Центральна, 20
2.        Відновлення та облаштування природного джерела «Пречисте» Камінь-Каширське управління водного господарства 44501, Волинська обл., м. Камінь-Каширський, вул. Чапаєва, 1-А
3.        Розчищення та облаштування  природного джерела «Приозерне» в басейні р.  Дрестна Корюківське  міжрайонне управління водного господарства 15300, Чернігівська обл., м. Корюківка, вул. Садова, 2а
4.        Рідна річка Свидня в недалекому минулому та ймовірному майбутньому Кролевецька районна станція юних натуралістів 41300, Сумська обл., м. Кролевець, вул. Андріївська, 71
5.        Звіт про проведену роботу в рамках Всеукраїнської акції «До чистих джерел» (без назви) Гурток "Юні акваріумісти" КПНЗ "Станція юних натуралістів Жовтневого району", м. Кривий Ріг 50029, м. Кривий Ріг, вул. Кропивницького, 9
6.        Вивчення екологічного стану ріки Вовча та практичні дії по її збереженню КПНЗ «Станція юних натуралістів» м. Павлограда Дніпропетровська обл., м. Павлоград, вул. Соборна, 15
7.        Еколого-фізіологічні аспекти "цвітіння" води річки Дніпро в околицях міста Горішні Плавні Екологічний загін "ВАРТА" Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 39800, Полтавська обл.,м. Горішні Плавні, вул. Конституції, 20
8.        Джерело МРІЙ Екологічна група "Едельвейс" ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 36010, м. Полтава, вул. Горького, 56
9.        Джерельні струни людської душі Неморозька загальноосвітня  школа І – ІІ ст. Звенигородської районної ради 20222, Черкаська обл., Звенигородський р-н, с. Неморож
10.    Джерельні водоспади селища Козацьке Козацька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Бериславської районної ради 74343, Херсонська обл., Бериславський р-н, смт Козацьке, вул. Комарова, 36

Переможці Конкурсу отримують дипломи та цінні подарунки від організаторів Конкурсу. Для 1, 2 та 3 категорії переможці отримують: за І місце – фотоапарат, за ІІ місце – мікрохвильова піч, за ІІІ місце – електрочайник. Для 4 категрії: за І місце – планшет, ІІ місце – жорсткий диск 1TB, ІІІ місце – музичний центр.

Автори кращих робіт, що не зайняли призові місця – отримують заохочувальні призи - USB флеш-носій 64 Гб.

Крім цього всі автори робіт, які не взяли призових місць та відзнак отримують пам’ятні дипломи учасників.

16.12.16р. в рамках акції «Надбання екологічних знань» провідним інженером - гідротехніком відділу водних ресурсів та техногенно –екологічної безпеки Тарадайник Л.Г. в школі №28 4-В клас ( вчитель Біляченко Лариса Олександрівна) проведено екологічний урок «Вода – це життя» та конкурс дитячого малюнка .

Метою акції є виховання у дітей любові до рідного краю та почуття особистої відповідальності за стан довкілля. Школярі з особливим ентузіазмом взяли участь у конкурсах.

Довкілля очима дітей

30 листопада 2016 року в облдержадміністрації відбулося засідання обласної робочої групи з розроблення проекту плану заходів на 2018-2020 роки з реалізації Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2020 року. На засіданні було проведено остаточний відбір проектних ідей, попередньо відібраних тематичними фокус-підгрупами робочої групи. В роботі прийнали участь представники облводресурсів.

Житомирське обласне управління водних ресурсів протягом жовтня місяця поточного року, в рамках Комплексної програми ліквідації наслідків підтоплення територій міста Бердичів на період 2016-2020 року виконало очистку відвідного каналу на р. Грабарка, права притока р. Гнилоп’ять, мережі поверхневого водовідведення по провулку Цадика, м. Бердичів.

Даний вид робіт передбачено першим етапом реалізації програми 2016-2017 роки, замовником яких виступило міське комунальне підприємство "Бердичівкомунсервіс". Сума необхідних коштів, що передбачені за програмою на 2016-2017 роки становить 294,2 тис. грн., з яких 56,00 тис. грн. були залучені із місцевого бюджету та освоєні Бердичівським міжрайонним управлінням водного господарства на очистці каналу мережі поверхневого водовідведення довжиною 625 м.

Реалізація даних заходів збільшила проточність водотоку каналу водовідведення, поліпшила його санітарний стан, а також дала можливість запобігти виникненню шкідливої дії вод, підтоплення присадибних ділянок мешканців провулку Цадика, під час проходження водопілля та паводків.

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1641-viii

30 листопада 2016 року у частині проведення тематичних короткострокових семінарів для працівників організацій, що належать до сфери управління Держводагентства відбувся семінар на тему: «Ведення державного обліку водокористування».

Серед учасників семінару були присутні начальник управління водних ресурсів О.Лисюк, фахівці Держводагентства України, басейнових управлінь, обласних управлінь водними ресурсами, які безпосередньо здійснюють державний водооблік та підтримку його програмного забезпечення.

Від Житомирського обласного управління водних ресурсів участь у семінарі приймала начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод М.Шкльода.

Із вступним словом виступили начальник управління водних ресурсів Ольга Лисюк, яка закцентувала свою увагу на основні завдання з експлуатації державного водгосподарсько-меліоративного комплексу та управління водними ресурсами з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом» та Валерій Бабчук який у своєму виступі наголосив на удосконаленні управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування, порядку ведення державного обліку водокористування та приймання звітності про використання водних ресурсів за 2016 рік.

Під час семінару проведено практичне заняття з питань застосування програмного забезпечення ведення державного обліку водокористування.

26 листопада 2016 року біля знаку «Сумуючий Янгол» жителі міста, духовенство, представники влади та громадськості вшанували пам’ять жертв голодоморів.

Під цьогорічним гаслом «Голодомор не зламав» учасники мітингу-реквієму на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів українців о 16.00 долучились до загальнонаціональної хвилини пам’яті. Під час заходу відбулася поминальна панахида, покладання колосків, квітів та лампадок до пам’ятного знака «Сумуючий Янгол».

До мітингу-реквієму також долчились представники Житомирського обласного управління водних ресурсів.

25 листопада 2016 року в облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з розроблення проекту програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2017 рік. Загальний прогнозний обсяг фінансових ресурсів, необхідний для реалізації заходів Програми, становить 2 млрд 645 млн 932 тис. грн. В засідання прийняли участь представники облводресурсів.

25 листопада 2016 року в.о. начальника обласного управління водних ресурсів Азима В.І. прийняв участь у засіданні обласної комісії по розгляду зверненнь підприємств, організацій, установ і громадян що до надання в користування водних об'єктів, де було розглянуто 40 питань.

За результатами комісії прийнято 12 позитивних рішень, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

ОГОЛОШУЄТЬСЯ ПРИЙОМ РОБІТ НА ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ
КОНКУРС «ДО ЧИСТИХ ДЖЕРЕЛ» - 2016

20 жовтня 2016 року за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України стартував щорічний Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел».

До участі запрошуються всі не байдужі до діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України.

Конкурс має на меті розширення в суспільстві практичної природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України, раціональне використання водних ресурсів, підвищення екологічної і правової обізнаності громадян щодо охорони водних ресурсів шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, розвитку громадянських екологічних ініціатив.

Учасниками Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» можуть бути місцеві державні адміністрації, сільські, селищні та міські ради, колективні та індивідуальні земле- і водокористувачі, установи, підприємства усіх форм власності, загальноосвітні, професійно-технічні, позашкільні та вищі навчальні заклади, засоби масової інформації, громадські організації, окремі громадяни, які надіслали до Конкурсної комісії відповідно оформлені матеріали з підсумками своєї діяльності у сфері охорони та оздоровлення водних об’єктів України.

Переможці будуть нагороджені цінними призами.

Матеріали на Конкурс надсилаються на електронну та поштову адреси Мінприроди України:

електронна адреса: dzherela@menr.gov.ua;

поштова адреса: 03035 м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Мінприроди України, з поміткою «На Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел».

Більш детальна інформація про Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел» доступна на сайті Мінприроди України за посиланням http://menr.gov.ua/index.php/public/dzherela.

21 листопада 2016 року працівники Житомирського обласного управління водних ресурсів прийняли участь в урочистих заходах з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи на майдані ім.С.П. Корольова.

Овруцьким міжрайонним управлянням водного господарства в с. Заріччя проводяться роботи з пониження рівня грунтових вод.

22 листопада 2016 року

17 листопада 2016 року в Житомирській облдержадміністрації під головуванням голови облдержадміністрації Гундича І.П. відбулося чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в якому прийняв участь в.о.начальника обласного управління водних ресурсів Азима В.І.

Про екологічний стан річок Хомора та Случ станом на 09.11.2016 р.

З метою подальшого контролю за якістю води річок Случ і Хомора 09.11.2016 року лабораторією моніторингу вод та грунтів Житомирської ГГМЕ додатково відібрано та досліджено проби води від кордону Хмельницької і Житомирської областей до м.Новоград-Волинський на 5-ти створах виконано 115 вимірювань показників гідрохімічного складу поверхневих вод.

За результатами додаткових спостережень вміст розчиненого кисню в річці Хомора стабілізувався і знаходиться у межах норми від 7,28 до 10,40 мг/дм3, порівняно з 04.10.2016 фіксується покращення якості води за показниками: хімічне споживання кисню (ХСК), біохімічне споживання кисню (БСК5), азот амонійний та фосфати.

Створ №1, р. Хомора, 7 км від гирла (межа Житомирської і Хмельницької областей):

- розчинений кисень зріс з 3,60 до 7,28 мг/дм3 при нормі не менше 4,0 мг/дм3

- ХСК знизився з 49,5 до 41,54 мгО/дм3 при нормі 15,0 мг/дм3 (2,8 ГДК)

- БСК5 знизився з 6,88 до 4,88 мгО2/дм3 при нормі 2,26 мгО2/дм3 (2,2 ГДК)

- азот амонійний знизився з 0,98 до 0,29 мг/дм3, що у межах норми

- фосфати знизились з 0,4 до 0,06 мг/дм3, що у межах норми.

Створ №2, р. Хомора, 4 км, смт. Першотравенськ:

- розчинений кисень зріс з 3,76 до 10,4 мг/дм3 при нормі не менше 4,0 мг/дм3

- ХСК знизився з 45,19 до 41,54 мгО/дм3 при нормі 15,0 мг/дм3 (2,8 ГДК)

- БСК5 знизився з 5,72 до 4,48 мгО2/дм3 при нормі 2,26 мгО2/дм3 (2,0 ГДК)

- азот амонійний знизився з 1,26 до 0,34 мг/дм3, що у межах норми

- фосфати знизились з 0,45 до 0,04 мг/дм3, що у межах норми.

В річці Случ вміст розчиненого у воді кисню становить 10,0-13,28 мг/дм3 при нормі не менше 4,0 мг/дм3. По усіх додаткових створах якість води в р.Случ покращилась за показниками: хімічне споживання кисню (ХСК); біохімічне споживання кисню (БСК5), фосфати. Спостерігається незначне підвищення вмісту заліза загального у створах: р.Случ, 256 км від гирла м. Баранівка, р.Случ, 215 км від гирла с. Гульськ та р.Случ, 207 км від гирла с. Івашківка, що вище норми в 1,1-1,2 раза. Решта показників знаходиться у межах нормативних значень.

За результатами додаткових спостережень облводресурсів та оперативних даних відомчої лабораторії КП Новоград-Волинського водопровідно-каналізаційного господарства якість води в питному водозаборі м.Новоград-Волинського не погіршилась.

16 листопада 2016 року начальник відділу водних ресурсів та техногенно-екологічної безпеки облводресурсів в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних установ та організацій прочитав лекцію, щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.

8-10 листопада 2016 року в м.Києві проходив XIV Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE -2016.

На форумі піднімались питання спрямовані на вирішення екологічних, економічних і правових питань у сфері розвитку водного господарства. При проведенні науково-практичних конференцій, що є складовими форуму висвітлювалась діяльність водогосподарсько- меліоративного комплексу України у напрямках забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами, захисту територій від шкідливої дії вод, експлуатації державних меліоративних фондів, міжнародної діяльності та створення сприятливого інвестиційного клімату у сфері водного господарства тощо.

Учасники мали змогу ознайомитись з виставковими експозиціями та прослухати ряд лекцій у складі науково-практичної конференції, що має назву «Вода та довкілля».

За 10 місяців поточного року від оренди водних об’єктів до місцевих бюджетів області надійшло 304,15 тис.грн., що на 7,3 тис.грн. більше ніж у минулому році за цей період.

3 листопада 2016 року на базі Бортницького МУВГ ім. Гаркуші М.А. під головуванням в.о голови Держводагентства України Павла Гвозденка відбулась нарада з керівниками Басейнових управлінь водними ресурсами, Облводресурсів та Управліннями каналів щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом, удосконалення діючої структури управління водними ресурсами у зв’язку з прийняттям Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом.

Прийняття Закону дозволить створити в нашій країні європейську модель комплексного управління водними ресурсами в межах районів річкових басейнів. Також використовувати екосистемний підхід на основі планів управління річковими басейнами, запроваджувати європейську модель оцінки та управління ризиками затоплення на основі багаторічних планів управління ризиками затоплення.

30 жовтня 2016 року.

Шановні автомобілісти водогосподарського комплексу Житомирщини!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня автомобіліста і дорожника! Щиро бажаю усім працівникам щастя, добробуту, нових трудових здобутків і зеленої вулиці на життєвих і автомобільних шляхах!

З повагою,
В.о. начальника
Житомирського облводресурсів

В. Азима

26 жовтня 2016 року під головуванням виконувача обов’язки начальника управління Василя Азими відбулося засідання наради обласного управління водних ресурсів. В нараді взяли участь начальники відділів обласного управління водних ресурсів та начальники підвідомчих організацій.

На нараді були розглянуті питання:

- про підсумки роботи за 9 місяців 2016 року та заходи щодо забезпечення сталого функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області у ІV кварталі 2016 року;

- про оптимізацію структури управлінь водного господарства;

- про завершення виконання наказу облводресурсів від 01.07.2016 року №51 «Про забезпечення підготовки підвідомчих організацій Житомирського облводресурсів до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2016-2017 років».

26 жовтня 2016 року Державним інститутом управління та економіки водних ресурсів України проведено виїздне навчання на базі Житомирського обласного управління водних ресурсів, у якому прийняли участь представники Державного інституту ДІУЕВР, фахівці обласного управління водних ресурсів та підвідомчих організацій та начальники міжрайонних управлінь водного господарства.

Представниками ДІУЕВР прочитано ряд змістовних лекцій на тему:

1. Національна стратегія наближення законодавства України до права ЄС у сфері управління водними ресурсами;

2. Зміни у законодавстві щодо нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності, виплати відряджень;

3. Глобальні проблеми людства.

12 жовтня 2016 року в.о. начальника Житомирського облводресурсів В.І. Азима взяв участь у засіданні комісії Житомирської облдержадміністрації по розгляду звернень підприємств, організацій, установ та громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об’єктів, де було розглянуто 73 питання.

Шановні чоловіки!

Від імені колективу обласного

управління водних ресурсів та себе особисто щиро вітаю Вас

З Днем захисника України!

Бажаю Вам міцного здоров’я,

щастя і благополуччя, фінансового

достатку й душевної рівноваги.

Нехай у Вашому домі панують довіра і мир,

а робота приносить лише задоволення.

З повагою,
В.о. начальника
Житомирського облводресурсів

В. Азима

жовтень 2016 рік

Про екологічний стан річок Хомора та Случ
станом на 04.10.2016 р.

З метою подальшого контролю за якістю води річок Случ і Хомора 04.10.2016 року лабораторією моніторингу вод та грунтів Житомирської ГГМЕ додатково відібрано та досліджено проби води від кордону Хмельницької і Житомирської областей до м.Новоград-Волинський на 5-ти створах виконано 115 вимірювань показників гідрохімічного складу поверхневих вод.

Порівняно з 16.08.2016 року коли показник ХСК у річці Хомора знаходився на рівні 42,57- 47,58 мгО/дм3; станом на 04.10.2016 складає 45,19- 49,50 мгО/дм3; (ГДК 15,0 мгО/дм3;), БСК5 -5,64 – 5,92 мгО2/дм3;, на даний час 5,72 - 6,88 мгО2/дм3; ( ГДК 2,26 мгО2/дм3;), залізо загальне 0,35 мг/дм3; зараз 0,425-0,50 мг/дм3; (ГДК 0,3 мг/дм3;), марганець 0,099-0,139 мг/дм3;, на даний час 0,127-0,157 мг/дм3; (ГДК 0,1 мг/дм3;).

Вищевказані результати засвідчують, що якість води в річці Хомора не покращується. Вміст розчиненого у воді кисню знаходиться на рівні 3,6-3,76 мг/дм3; при нормі не нижче 4,0 мг/дм3;, що свідчить про порушення кисневого режиму в р. Хомора як на межі з Хмельницькою областю так і у смт. Першотравенськ.

В річці Случ вміст розчиненого у воді кисню знаходився у межах від 6,64 до 8,0 мг/дм3; при нормі не менше 4,0 мг/дм3;.

У Створі №3, р. Случ, м. Баранівка фіксується ріст ХСК з 27,54 до 36,58 мгО/дм3; (2,4 ГДК) і БСК5 з 2,86 до 4,32 мгО2/дм3; (1,9 ГДК), ці показники характеризують про органічне забруднення поверхневої води.

По інших створах на р.Случ спостерігається покращення якості води за показниками ХСК, БСК, вмістом марганцю.

Перевищення гранично допустимої концентрації по інших створах на р.Случ визначається лише за показниками ХСК в 1,7-2,0 раза (25,8-30,13 мгО/дм3;) та БСК5 в 1,1 – 1,3 раза (2,42 –3,04 мгО2/дм3;), що нижче проведених попередніх досліджень.

Порівняно з попереднім дослідженням (16.08.2016) якість води в питному водозаборі м.Новоград-Волинського на річці Случ не погіршилась.

4 жовтня 2016 року на базі Овруцького МУВГ з метою вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням ефективного та раціонального використання бюджетних коштів Житомирським обласним управлінням водних ресурсів під головуванням в.о. начальника Азими В.І. за участі головних бухгалтерів і головних економістів підвідомчих організацій проведено нараду-семінар на тему: «Планування, облік та аналіз використання бюджетних коштів і державного майна галузі в умовах реформування державного сектору економіки». Доповіді керівників структурних підрозділів обласного управління стосувалися актуальних питань фінансово-економічної роботи, було закцентовано увагу на таких аспектах: нове в нормативній базі з бухгалтерського обліку в державному секторі і щодо виконання державного бюджету, окреслено завдання бухгалтерсько-економічних служб в умовах реформування, проведено аналіз їх роботи. Крім цього, учасниками під час проведення наради-семінару було обговорено ряд інших питань, зокрема, щодо: казначейського обслуговування бюджетних організацій, вимог до реєстрації державних зобов’язань; оподаткування в бюджетних установах; нарахування заробітної плати ; дотримання бюджетного законодавства при поданні до органів ДКСУ карток зі зразками підписів; обліку основних засобів в бюджетних установах; законодавчої бази для надання платних послуг; умов оплати праці; складання та виконання кошторису спеціального фонду; питань удосконалення структури управлінь як складової заходів з підвищення ефективності діяльності управління; формування потреби у коштах на 2017 рік; нормативно- правової бази формування штатного розпису; забезпечення укладання та виконання колективного договору.

27-28 вересня 2016 року у м. Чернігів в рамках проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» відбувся четвертий семінар в секторі управління водними ресурсами з імплементації Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС для північних регіонів України, а саме Київської, Житомирської, Черкаської, Чернігівської та Сумської областей.

Серед учасників семінару - представники Державного агентства водних ресурсів України, Міністерства екології та природних ресурсів, фахівці водогосподарських організацій північного регіону України обласного (басейнового) рівня, фахівці гідрометеослужби та Державної служби з надзвичайних ситуацій, науковці та міжнародні експерти. Від Житомирського обласного управління водних ресурсів участь у семінарі приймали начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод М.Шкльода і провідний інженер-гідротехнік відділу водних об'єктів та техногенно-екологічної безпеки О.Большая.

Метою зазначеного заходу є ознайомлення учасників семінару з процесом імплементації національного водного законодавства до Європейських вимог та практичне відпрацювання конкретних положень Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС.

Під час семінару проведено 4 тренувальні сесії за такими темами: «Визначення меж районів річкових басейнів», «Ідентифікація (виділення) та типологія поверхневих водних масивів (тіл)», «Визначення істотно змінених та штучних водних масивів (тіл)» та «Попередня оцінка ризику паводків». Крім того, проводились практичні заняття в групах.

Міжнародні експерти поділились з досвідом країн ЄС та фахівці Басейнового управління водних ресурсів р.Тиси привели конкретні приклади країн дунайського басейну щодо визначення попередньої оцінки ризику затоплення.

• Матеріали виступів розміщені на сайті APENA

http://www.env-approx.org/index.php/ua/pereklady.html

Шановні ветерани галузі!

Від імені працівників обласного управління водних ресурсів

та себе особисто щиро вітаю Вас

з Днем людей похилого віку та Днем ветерана!

Цей день - символ єдності поколінь, прекрасна можливість

висловити слова вдячності за вклад у розвиток країни,

за багаторічну самовіддану працю, доброту та мудрість.

Живіть довго і щасливо, будьте здорові,

радійте успіхам рідних та близьких!

Миру вам, оптимізму і благополуччя!

З повагою

В.о. начальника Житомирського облводресурсів      В. Азима

21 вересня 2016 р. начальником ВВО та ТЕБ облводресурсів Куцом Г.П. в центрі перепідготовки державних службовців обласної ради головам сільських і селищних рад прочитана лекція щодо дотримання вимог водного законодавства суб’єктами господарювання, передачі в оренду водних об’єктів для риборозведення у відповідності до Закону України «Про аквакультуру».

15-16 вересня 2016 року під головуванням начальника упрексплуатації Держводресурсів України Вячеслава Розгона, за участю спеціалістів Житомирського облводресурсів, на базі Якимівського та Мелітопольського МУВГ Запоріжського облводресурсів відбулася нарада – семінар на тему: «Актуальні питання підвищення технічного рівня експлуатації водогосподарських систем, впровадження енергозберігаючих технологій та удосконалення водообліку».

Під час зазначеної наради - семінару розглядалися питання :

- організація контролю технічного стану обладнання за допомогою сучасних приладів та застосування обстежень при впровадженні енергозберігаючих технологій;

- застосування полімерних матеріалів при нанесенні внутрішньої полімер-цементної ізоляції мобільним комплексом МКІ-140;

- робота водовимірювальної лабораторії, проведення енергоаудиту на насосних станціях;

- ремонт насосно- силового обладнання з використанням спеціальних приладів.

         06 вересня 2016 року    в 11-00 годин   у приміщенні   Житомирського обласного  управління  водних ресурсів  під головуванням виконувача обов’язків начальника обласного управління водних ресурсів В. Азими проведена нарада начальників управлінь водного господарства та гідрогеолого-меліоративної експедиції.

            На нараді   розглядались питання:

          1. Про підготовку  водогосподарських  організацій до роботи в осінньо-зимовий  період  2016-2017 років.

          2. Заходи щодо виконання  основних завдань доведених  підвідомчим  організаціям на ІІІ квартал 2016 року.

           3.     Основні  завдання  з підготовки меліоративних систем до роботи  у 2017 році.

             По вищезгаданих  питаннях доповідали:

-         начальник відділу експлуатації водогосподарських систем О.Мозговенко;

-        начальник  відділу  ВО та ТЕБ Г.Куц;

-       начальник  відділу економіки М.Рибакова;

-        начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності В.Берестівська .  

Виступили:

З.Шиш, А.Беляк, В.Кучер, П.Іщук, Р.Іллющенко, М.Шваб, І.Бонковський, В.Наумчук, І.Данилко.

За результатами   наради  в.о. начальника  управління  Василь Азима  поставив  завдання:

-  про  вчасне завершення підготовки всіх виробничих  об’єктів  та  механізмів  для  безаварійної роботи у осінньо-зимовий період 2016-2017 років;

- завершення  виконання  всіх  основних завдань   доведених на ІІІ квартал 2016 року   та завдання  на ІV квартал 2016 року;

- основні завдання з підготовки меліоративних систем до роботи в 2017 році.

 

Про екологічний стан річок Хомора та Случ

станом на 16.08.2016 р.

З метою подальшого контролю за якістю води річок Случ і Хомора 16.08.2016 року Лабораторією моніторингу вод та грунтів Житомирської ГГМЕ додатково відібрано та досліджено проби води від кордону Хмельницької і Житомирської областей до м.Новоград-Волинський на 5-ти створах виконано 115 вимірювань показників гідрохімічного складу поверхневих вод.  

За результатами проведених дослі в річці Хомора на кордоні з  Хмельницькою областю  фіксується покращення якості води за показниками: прозорість, хімічне споживання кисню (ХСК), біохімічне споживання кисню (БСК5), азот амонійний, залізо загальне, фосфати, марганець та перманганатна окислюваність.

Кратність перевищення гранично допустимої концентрації (далі ГДК)  в річці Хомора за  показниками:

- ХСК в 2,8 – 3,2 раза (42,57- 47,58 мгО/дм³)

- БСК5 в 2,5 – 2,6 раза (5,64 – 5,92 мгО2/дм³)

- залізо загальне в 1,2 раза  ( 0,35 мг/дм³)

Запах поверхневої води в річці Хомора становить 2 бали, що у межах норми, азот амонійний знизився і  знаходиться на рівні 1,2 - 1,20 мг/дм³ при нормі 2,56 мг/дм³.

У створі №1 р.Хомора, 7 км від гирла, межа Житомирської і Хмельницької областей  вміст сполук марганцю знизився з 0,463 до 0,139 мг/дм³ (1,4 ГДК)  і надалі кисневий режим порушений, вміст розчиненого у воді кисню становить 2,72 мгО2/дм³ при нормі не менше 4,0  мг/дм³.

В річці Случ вміст розчиненого у воді кисню становить 5,68 - 7,76 мг/дм³ при нормі не менше 4,0 мг/дм³.

У Створі №3, р. Случ, м. Баранівка  якість води покращилась за показниками:

-         ХСК знизилось з 38,22 до 27,54  мгОдм³ , перевищення в 1,8 раза

-         БСК5 знизилось з 4,96 до 2,86 мгО2/дм³ , перевищення в  1,3 раза

-         залізо загальне знизилось з 0,47 до 0,25мг/дм³, що у межах ГДК.

По інших створах на р.Случ показники суттєво не змінились.

Порівняно з попереднім дослідженням  (20.07.2016) якість води в р.Случ (питний водозабір м.Новоград-Волинський) не погіршилась.

 

                17 серпня 2016 року заступник начальника управління Олег Микитин взяв участь у засіданні комісії Житомирської облдержадміністрації по розгляду звернень підприємств, організацій, установ та громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об’єктів, де було розглянуто 51 питання. За результатами комісії прийнято 33 позитивних рішень, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

28 липня 2016 року у залі засідань Державного агентства водних ресурсів України під головуванням в.о. Голови Агентства Ірини Овчаренко відбулася нарада з керівниками водогосподарських організацій. Під час зазначеної наради розглядалися питання стосовно підсумків діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу України за І півріччя 2016 року та заходів щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІІІ кварталі 2016 року. Від Житомирського облводресурсів участь у нараді прийняв виконувач обов'язків начальника управління Василь Азима.

 

        26 липня 2016 року  заступник начальника Житомирського обласного управління О.Микитин та начальник Бердичівського міжрайонного управління водного господарства В.Наумчук взяли участь у засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р. Рось.

О.Микитин інформував про водогосподарську обстановку в басейні річки Рось, яка склалася у межах Житомирської області, дотримання режимів роботи водних об’єктів протягом весняно-літнього періоду 2016 року. На засіданні Міжвідомчої комісії наголошено, що протягом останнього місяця водність річок в басейні річки Рось поступово зменшується, знижуються рівні та витрати води та не дотримуються встановлені режими роботи водних об’єктів певними водокористувачами. З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій на питних водозаборах міст Миронівка Київської області та Корсунь-Шевченківський Черкаської області, члени Міжвідомчої комісії узгодили оптимальні режими роботи водосховищ та водогосподарських систем басейну р. Рось на літньо-осінній період 2016 року та прийняли рішення звернутися до територіальних органів Державної екологічної інспекції та органів виконавчої влади Вінницької, Житомирської, Київської та Черкаської областей з метою притягнення до відповідальності порушників режимів роботи водних об’єктів. Також визначено ряд комплексних заходів, які необхідно запровадити для покращення екологічного стану річки Рось.

        20 липня 2016 року  з метою здійснення подальшого контролю за якісним станом поверхневих вод річок Хомора та Случ від кордону Хмельницької області до м. Новоград-Волинський??лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Житомирського обласного управління водних ресурсів?відібрані додаткові проби поверхневих вод на 5-ти створах.

О.Микитин інформував про водогосподарську обстановку в басейні річки Рось, яка склалася у межах Житомирської області, дотримання режимів роботи водних об’єктів протягом весняно-літнього періоду 2016 року. На засіданні Міжвідомчої комісії наголошено, що протягом останнього місяця водність річок в басейні річки Рось поступово зменшується, знижуються рівні та витрати води та не дотримуються встановлені режими роботи водних об’єктів певними водокористувачами. З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій на питних водозаборах міст Миронівка Київської області та Корсунь-Шевченківський Черкаської області, члени Міжвідомчої комісії узгодили оптимальні режими роботи водосховищ та водогосподарських систем басейну р. Рось на літньо-осінній період 2016 року та прийняли рішення звернутися до територіальних органів Державної екологічної інспекції та органів виконавчої влади Вінницької, Житомирської, Київської та Черкаської областей з метою притягнення до відповідальності порушників режимів роботи водних об’єктів. Також визначено ряд комплексних заходів, які необхідно запровадити для покращення екологічного стану річки Рось.

Про екологічний стан річок Хомора та Случ станом на 20.07.2016 р.

З метою подальшого контролю за якістю води річок Случ і Хомора 20.07.2016 року Лабораторією моніторингу вод та грунтів Житомирської ГГМЕ додатково відібрано та досліджено проби води від кордону Хмельницької і Житомирської областей до м.Новоград-Волинський на 6-ти створах, виконано 138 вимірювань показників гідрохімічного складу поверхневих вод.

За результатами проведених досліджень в річці Хомора на кордоні з Хмельницькою областю фіксується коливання якісних показників як в одну так і іншу сторони, визначено незначне покращення якості води за показниками: хімічне споживання кисню (ХСК), марганець; азот амонійний, перманганатна окислюваність та завислих речовинах, а за вмістом розчиненого кисню, БСК5 (біохімічне споживання кисню) та заліза визначається погіршення.

І надалі кисневий режим в р.Хомора порушений, вміст розчиненого у воді кисню знаходиться на рівні 1,52-2,96 мг/дм³ при нормі не менше 4,0 мг/дм³.

Кратність перевищення гранично допустимої концентрації (далі ГДК) в річці Хомора за показниками:

- хімічне споживання кисню (ХСК) в 3,6- 3,7 раза (56,2-53,95 мг/дм³)

- марганець в 1,6-4,6 раза ( 0,155-0,463 мг/дм³)

- залізо загальне в 2,0-2,1 раза ( 0,595-0,631 мг/дм³)

- біохімічне споживання кисню (БСК5 ) в 3,0 раза (6,8-6,96 мг/дм³) .

Запах поверхневої води в річці Хомора становить 2 бали, що у межах норми, азот амонійний знизився і знаходиться на рівні 2,26-2,54 мг/дм³, при нормі 2,56 мг/дм³.

В річці Случ вміст розчиненого у воді кисню становить 5,2-7,2 мг/дм³ при нормі не менше 4,0 мг/дм³. (22.06.16 – 5,68-8,16 мг/дм³).

У Створі №3, р. Случ, м. Баранівка фіксується погіршення якості води за показниками:

- ХСК з 28,95 до 38,22 мг/дм³ , перевищення в 1,9-2,5 раза

-БСК5 з 2,74 до 4,96 мг/дм³ , перевищення в 1,2-2,2 раза

-залізо загальне з 0,4 до 0,47 мг/дм³, перевищення 1,3-1,6 раза.

По інших створах на р.Случ показники суттєво не змінились, визначається зниження вмісту марганцю по усіх створах, який становить 0,035-0,074 мг/дм³, що у межах норми (ГДК – 0,1 мг/дм³).

Порівняно з попереднім дослідженням якість води в р.Случ (питний водозабір м.Новоград-Волинський) не погіршилась, гідрохімічні показники знаходились у межах середньорічних значень.

Інформація щодо забезпечення прозорості діяльності Житомирського облводресурсів за І півріччя 2016 року (відповідно до наказу Мінекономрозвитку України від 11.02.2015 р. №116).

        15 липня 2016 року виконувач обов’язків начальника Житомирського обласного управління В.І.Азима взяв участь у засіданні міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з порядком денним "Інформація щодо прогнозу гідрометеорологічної ситуації у літній період 2016 року" та "Аналіз ситуації щодо протидії пожежам на торфовищах  у 2015 році і заходи щодо їх попередження та ліквідації у 2016 році", яке  відбулося у режимі відео конференції у приміщенні управління Державної служби з     надзвичайних ситуацій у Житомирській області,  Засідання проходило під головуванням Віце-премєр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубка Г.Г.

       На засіданні розглядалось  питання про наявність осушених торфовищ на меліоративних системах та готовність регулюючих гідротехнічних споруд для можливості акумулювання води на пожежнонебезпечний період та заходах які вживаються водогосподарськими організаціями на міжгосподарських меліоративних системах, які безпосередньо межують з осушеними торфовищами, розроблених режимах роботи водосховищ, ставків  та обсягах заакумульованої води, яка може бути  використана для гасіння в разі виникнення пожеж на торфовищах,  наявність аварійних бригад та їх оснащення засобами пожежогасіння. Також піднімалось питання щодо прогнозу гідрометеорологічної ситуації у літній період 2016 року, наповнення питних водосховищ області, рівнів води у річках, водоймах.

     15 липня 2016 виконувач обов'язків начальника обласного управління водних ресурсів Василь Азима взяв участь  у черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Геннадія Дмитренка.

На засіданні розглядалися питання щодо протипожежного захисту об’єктів аграрного сектору, освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту області, а також забезпечення населення якісною питною водою.

Розглянуто питання про наявність осушених торфовищ на меліоративних системах та готовність регулюючих гідротехнічних споруд для можливості акумулювання води на пожежнонебезпечний період та заходах які вживаються водогосподарськими організаціями на міжгосподарських меліоративних системах, які безпосередньо межують з осушеними торфовищами,  розроблених режимах роботи водосховищ, ставків  та обсягах заакумульованої води, яка може бути  використана для гасіння в разі виникнення пожеж на торфовищах,  наявність аварійних бригад та їх оснащення засобами пожежогасіння.

За результатами засідання обласної комісії з ТЕБ та НС головам райдержадміністрацій доручено встановити контроль за проведенням комплексу протипожежних заходів на сільськогосподарських та зерноприймальних об’єктах, вжити заходів щодо недопущення спалювання на полях сухої трави, організації охорони місць зберігання сільськогосподарської продукції та проведення навчань з питань пожежної безпеки.

         

          14-15 липня 2016 року заступник начальника облводресурсів Микитин О.Я прийняв участь у нараді Держводагентства та водогосподарських організацій щодо розгляду пропозицій для внесення змін до чинного законодавства у частині передачі в оренду водних об’єктів, виготовлення паспортів водних об’єктів та набуття права власності на гідротехнічні споруди які є об’єктами безхазяйного нерухомого майна. Учасники наради працювали у форматі чотирьох робочих підгруп, які розглядали узагальнені пропозиції БУВР та облводресурсів в напрямку внесення змін до чинного законодавства.

Після узагальнень були напрацьовані конкретні пропозиції для озвучення на наступній нараді робочої групи з керівництвом Держводагентства.

     

   14 липня 2016 року у приміщенні Житомирського  обласного управління водних ресурсів під головуванням виконувача обов'язків начальника управління Василя Азими  проведена нарада  «Про підсумки  діяльності  водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за І півріччя 2016 року та заходи щодо  управління  водними ресурсами  та сталого функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу  Житомирської області  у ІІІ кварталі 2016 року». 

У роботі наради взяли участь начальники відділів  та спеціалісти обласного управління водних ресурсів та начальники  міжрайонних управлінь водного господарства.

З метою забезпечення працездатності водогосподарсько-меліоративного комплексу  та підвищення роботи підвідомчих водогосподарських організацій на нараді розглянуто ряд питань:

1.                  Виконання планових завдань по напрямках роботи  та завдань з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу  за підсумками роботи  І півріччя 2016 року.

2.                Виконання заходів щодо управління водними ресурсами та забезпечення потреб населення та галузей економіки Житомирської області у водних ресурсах, раціональне їх використання, забезпечення працездатності меліоративної мережі.

3.                 Укладення договорів з сільгосптоваровиробниками на послуги з подачі води на зволоження сільгоспугідь.

4.                Використання підвідомчими організаціями облводресурсів залишків матеріальних цінностей на проведення ремонтних, аварійних, доглядових робіт на водогосподарських об»єктах, що є у державній власності.

5.                 Зберігання і використання техніки, запасних вузлів і агрегатів, які знаходяться на балансі водогосподарських організацій.

6.                Виконання лабораторних вимірювань якості поверхневих вод згідно із  Державною програмою моніторингу довкілля , у частині здійснення контролю за якістю поверхневих вод.

7.                 Співпраця з місцевими органами виконавчої  влади щодо виділення і направлення з місцевих бюджетів коштів на виконання робіт з обслуговування внутрігосподарської мережі, що знаходиться у комунальній власності.

8.                Придбання спецодягу та засобів пожежогасіння.

9.                Забезпечення пожежної безпеки на об»єктах водгосподарсько-меліоративного комплексу.

10.             Проведення заходів з впровадження раціоналізаторських пропозицій.

11.              Проведення заходів з відродження  водних джерел та витоків річок.

12.             Здійснення заходів щодо інформування населення про діяльність водогосподарсько-меліоративного комплексу шляхом проведення круглих столів, нарад, конференцій.

По вищевказаних питаннях доповіли: начальник відділу використання водних ресурсів М. Шкльода, заступник начальника відділу ВО та ТЕБ С.Стельмах, начальник відділу механізації та охорони праці В.Тимощук, провідний інженер з підготовки кадрів Д. Стороженко, провідний інженер відділу експлуатації водогосподарських систем О.Гоша, начальники підвідомчих організацій М.Шваб, П.Іщук, А.Беляк, З.Шиш, Р.Іллющенко, В.Мельник, І. Бонковський, В.Кучер, В.Наумчук та  начальник гідрогеолого-меліоративної експедиції І.Данилко.

 За  результатами наради в.о. начальника управління Василем Азимою поставлені завдання щодо сталого функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу  Житомирської області, виконання планових завдань у ІІІ кварталі 2016 року.

   

7-8 липня в.о.начальника облводресурсів Азимою Василем Івановичем було здійснено огляд стану меліоративних систем та водних об’єктів в зоні діяльності Радомишльського МУВГ (Радомишльський, Брусилівський, Малинський та Коростишівський райони), Коростенського МУВГ (Коростенський, Лугинський райони), а також стан захисних дамб Олевського УВГ.

На міжгосподарських меліоративних системах вживаються заходи щодо утримання систем в належному технічному стані, проводяться доглядові та ремонтні роботи, виконуються заходи для акумулювання води у водних об’єктах згідно встановлених режимів роботи водойм.

Проводяться відповідні роботи по утриманню захисних дамб.

Для захисту сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь в області побудовано 61,6 км захисних дамб, балансовою вартістю 9598,1 тис.грн.           

В цілому побудовані захисні дамби захищають 35 населених пунктів, 2036 садиб та  8,7 тис.га с/г угідь  області.

Оглянуто дані захисні споруди на території Олевського УВГ: на р.Уборть – 16,3 км, в тому числі біля  с.Копище – 4,3 км, біля с.Хочино – 6,97 км і 3,43 км на МК Хочинської о/с та  с.Зубковичі – 1,96 км.

       

                       ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКОСТІ !

 

Відповідно до статті 51 Водного кодексу України водні об'єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом.

Відповідно до статті 47 Водного кодексу України (зазначена редакція діє з 25.10.2000 року та стосується всіх договорів оренди, укладених після цієї дати) загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів.

На водних об'єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених орендарем, за погодженням з органом, який надав водний об'єкт в оренду.

Орендар, який узяв водний об'єкт у користування на умовах оренди, зобов'язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об'єкті, наданому в оренду.

Отже, відповідно до положень зазначеної статті на водних об'єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об'єкт в оренду, що може бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними.

Якщо орендарем не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень, а заборона загального водокористування водними об'єктами, наданими в користування на умовах оренди, є підставою для розірвання договору оренди.