Новини

З метою підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період працівниками Радомишльського управління водного господарства проводиться ремонт машин та механізмів.


З метою популяризації знань про необхідність впровадження принципів збалансованого розвитку, формування нового природоохоронного світогляду Національним молодіжним центром “Екологічні ініціативи”, Всеукраїнської екологічної ліги, була проведена громадська консультація щодо приєднання України до Мінаматської конвенції в якій прийняло участь Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять.


У місті Радомишль для спортивного комплексу “Динамо” працівниками та технікою Радомишльського міжрайонного управління водного господарства у вересні 2018 року були надані платі послуги, пов'язані з виконанням ремонтно-будівельних робіт.


Закінчується термін подання заяв до складу басейнової ради річки Прип'ять!

Пропозиції щодо кандидатур до складу басейнової ради приймаються до 04.10.2018 на адресу: Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять, вул. Київська, 81, м. Житомир, 10001;


тел./факс (0412) 36-14-59
е-mail: buvr.zt@ukr.net

Робота басейнової ради буде направлена на співпрацю центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та водокористувачів у забезпеченні досягнення “доброго” екологічного стану річкового басейну Прип'яті.

18 вересня 2018 року під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулася нарада водогосподарських організацій Житомирської області у якій прийняли участь начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь водного господарства.

Під час наради розглянуто наступні питання:

  • виконання основних пріоритетів діяльності Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять у 2018 році;

  • заходи щодо підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2018 – 2019 років;

  • хід виконання плану поточного ремонту меліоративних об’єктів організацій БУВР Прип’яті у 2018 році;

  • реорганізація управлінь водного господарства.

В результаті визначені основні завдання з підготовки меліоративних систем до роботи у 2018-2019 роках, обговоренно виконання основних пріоритетів діяльності Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять та своєчасне завершення реорганізації управлінь водного господарства .

Недбале ставлення до рідного краю це неповага до себе! Погляньте на що перетворились береги
р.Кам'янка, що протікає у м. Житомир.

Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять долучився до масштабної екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів», яка проходить з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів.

Разом із прибиранням проведена роз'яснювальна робота з громадянами щодо підвищення екологічної свідомості, дбайливого ставлення до водних ресурсів. Учасники заходу мають надію, що береги наших річок та водойм завжди будуть чистими.


Екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів»

15 вересня 2018 року відбудеться масштабна екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів» (International Clean Beach day). Акція проводиться за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій кожен рік у 3-ті вихідні вересня, і проходить по всьому світу. Зокрема, цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

Наразі проблема засмічення побутовим сміттям для річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами. З цією метою більшість країн світу долучається до заходу з прибирання узбереж - Міжнародного дня чистих берегів.

Водогосподарські організації області долучаються до цієї екологічної акції і вважають за доцільне підтримати ініціативу проведення такого заходу і в Україні.13 вересня 2018 року з метою здійснення контролю за якісним станом поверхневих вод на виконання «Програми державного моніторингу довкілля в частині проведення Держводагентством радіологічних і гідрохімічних спостережень за станом поверхневих вод у створах спостережень» лабораторією моніторингу вод та грунтів Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять відібрані проби води в р.Ірша, Малинське та Іршанське водосховища та річці Возня.

Для покращення роботи Теньківської осушувальної системи та забезпечення своєчасного затримання та скиду води на водоймі біля с.Чернявка Пулинського району, Пулинським міжрайонним управлінням водного господарства розпочаті роботи по демонтажу та ремонту аварійного регулюючого шлюза.

Водогосподарськими організаціями Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять продовжуються доглядові роботи по видаленню рослинності на меліоративних об’єктах Житомирської області. Так станом на 1 вересня 2018 року виконано обкошування міжгосподарських меліоративних каналів на площі 4788,9 га.

Водогосподарськими організаціями Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять постійно ведуться роботи щодо поновлення написів на інформаційних стелах, водоохоронних знаках та маркуванні гідротехнічних споруд меліоративних систем Житомирської області.

Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас з Днем незалежності України!

Бажаю міцного здоров'я, щастя, миру, добра і плідної праці на благо України!

З повагою,
Начальник Басейнового управління
водних ресурсів річки Прип'ять В.Азима

Шановні колеги!

Вітаю Вас з Днем Державного Прапора України!

Бажаю щастя, здоров’я і віри в краще майбутнє нашої держави.

З повагою,
Начальник Басейнового управління
водних ресурсів річки Прип'ять В.Азима

Повідомлення!

Інформуємо про початок формування складу басейнової ради у Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип'ять

Повідомлення!

Інформуємо про початок формування складу басейнової ради у Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип'ять.

За формування складу басейнових рад та їх функціонування визначено відповідальними такі підрозділи Держводагентства:

управління водних ресурсів – за координацію діяльності басейнових рад;

відділ зв’язків з громадськістю та документообігу – за висвітлення на офіційному веб-сайті Держводагентства у розділі «Басейнові ради» інформації щодо утворення та роботи басейнових рад.

Відповідальними за підготовку зборів представників заінтересованих сторін, формування складу басейнових рад, організацію та проведення їх засідань – басейнові управління водних ресурсів (далі – БУВР) в межах зони їх діяльності.

Відповідно до

Типового положення про басейнові ради

запропоновано наступний алгоритм формування складу та функціонування басейнових рад:

1. Визначення відповідального органу та осіб у межах району річкового басейну. В межах району річкового басейну відповідальним органом визначено басейнове управління водних ресурсів.

2. Оголошення про реєстрацію кандидатур у члени басейнової ради.

3. Надання кандидатур здійснюється шляхом подання

 форм заяв 

  разом із супровідним листом від організації, яку кандидат представляє, згідно із запропонованим зразком.

Заповнені форми заяв до членів басейнової ради треба надсилати на адресу  БУВР Прип'яті (10001, м. Житомир, вулиця Київська,81, тел./факс (0412) 36-14-59, e-mail: buvr.zt@ukr.net)

Кандидатури у члени басейнової ради можуть надаватись заінтересованими сторонами за галузевим принципом, а також принципом рівного територіального представництва впродовж 30 календарних днів із моменту оприлюднення інформації щодо відповідальних структурних підрозділів за підготовку зборів представників заінтересованих сторін.

Виходячи з того, що кандидатури надаються за галузевим принципом та принципом рівного територіального представництва (пункт 14 Типового положення), заінтересовані сторони надають кандидатури лише у своїй галузі (наприклад, неурядові організації (далі – НУО) надають кандидатури лише тих, хто представлятиме неурядові організації. При цьому є можливим щоб кандидат постійно працював у іншому місці. Але якщо його кандидатуру надала неурядова організація, – у басейновій раді він має представляти саме неурядову організацію).

Враховуючи пункти 10 та 12 Типового положення та виходячи з того, що район річкового басейну розташований на території декількох областей, кандидатури у склад басейнової ради надаватимуться

за такою схемою

Органи, підприємства, установи, організації або об’єднання, які надають кандидатури до складу басейнової ради, мають зазначити ПІБ кандидата та заінтересовану сторону, яку цей кандидат представлятиме. Один суб’єкт може надавати 1 і більше кандидатур.

Згідно з пунктами 11 та 12 Типового положення у випадку висування двох і більше кандидатур від одного органу, підприємства, установи, організації або об’єднання, вибір представника здійснюється шляхом рейтингового голосування. По кожній галузі, у якій перевищено «квоту», голосування відбувається окремо: НУО визначаються з-поміж НУО, промисловість з-поміж промисловості тощо. Кандидати, що вийшли переможцями рейтингового голосування, потрапляють в «квоту» області, решта кандидатів (за згодою) зараховуються до тематичної фокус-групи. До обов’язків члена басейнової ради додається постійне інформування та робота зі своєю галузевою фокус-групою в області протягом строку дії повноважень члена басейнової ради.

Повідомлення про проведення зборів представників заінтересованих сторін для формування складу басейнової ради буде оприлюднено не пізніше ніж за 15 робочих днів до проведення зборів на офіційному веб-сайті Держводагентства та БУВР Прип'яті.

Згідно наказу Державного агентства водних ресурсів України від 03.08.2018 року № 571 Житомирське обласне управління водних ресурсів перейменовано у Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять

На виконання наказу Житомирського облводресурсів від 18.07.2018 року №75 « Про забезпечення підготовки підвідомчих організацій Житомирського облводресурсів до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2018-2019 років» працівниками міжрайонних управлінь водного господарства проводяться підготовчі роботи :

-на території Овруцької експлуатаційної дільниці Радомишльського міжрайонного управління водного господарства виконується поточний ремонт водогінної мережі;

-на базі Радомишльського міжрайонного управління водного господарства проводиться заготівля тирси для забезпечення роботи котельної в осінньо-зимовий період 2018-2019 років;

-заготівля дров для опалення адміністративної будівлі та виробничих приміщень на базі Олевського міжрайонного управління водного господарства.

31 липня 2018 року начальник управління Василь Азима прийняв участь у засіданні комісії Житомирської облдержадміністрації по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об'єктів.

Членами комісії розглянуто 4 звернення щодо надання в оренду земель водного фонду та водних об’єктів. За результатами роботи комісії прийнято 3 позитивних рішення, 1- відхилено та направлено на доопрацювання.

З питань надання в користування земельних ділянок винесено на розгляд 23 звернення, із них 18 отримали позитивні рішення, 5 відхилено на доопрацювання.

Працівниками міжрайонних управлінь водного господарства продовжуються доглядові роботи на міжгосподарських меліоративних каналах та відновлення маркування гідротехнічних споруд на осушених землях Житомирської області.

24 липня 2018 року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулася нарада обласного управління водних ресурсів, під час якої підведені підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за І півріччя 2018 року, визначені заходи щодо підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2018 – 2019 років, розглянуто стан реорганізації управлінь водного господарства та намічені заходи щодо забезпечення сталого функціонування підвідомчих організацій облводресурсів у ІІІ кварталі 2018 року.

У нараді прийняли участь заступник начальника облводресурсів, начальники відділів та гідрогеолого - меліоративної партії облводресурсів, начальники управлінь водного господарства.

На нараді були підведені підсумки роботи підвідомчих організацій за І півріччя 2018 року щодо управління водними ресурсами, експлуатації водогосподарських об’єктів та визначені першочергові завдання облводресурсів на ІІІ квартал 2018 року, а саме: завдання з управління водними ресурсами, завершення виконання основних завдань доведених наказом облводресурсів від 02.02.2018 року №13, про підготовку водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період, ефективному використанні бюджетних коштів та транспортних засобів, а також своєчасне завершення реорганізації управлінь водного господарства та інше.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

24 липня 2018 року начальник облводресурсів Азима В.І. прийняв участь у нараді в Житомирській обласній адміністрації за участю інвесторів. На нараді розглядалось питання, щодо стану та можливості виконання робіт по розчистці р.Тетерів на території Тетерівської ОТГ Житомирського району для покращення гідрологічного режиму та санітарного стану річки, а також днопоглибленню водосховища ‘’Відсічне’’, яке є джерелом питного водопостачання м. Житомир. Виконання зазначених заходів проводитиметься в рамках Регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки .

На основі даних державного обліку водокористування обласним управлінням водних ресурсів підготовлена аналітична довідка до Регіональної доповіді про стан навколишнього природного Житомирської області за 2017 рік за розділом «Стан водних ресурсів»
Переглянути документ...

Новоград-Волинським управлінням водного господарства проведено поточний ремонт редукторів шлюза - регулятора В-8х3х2 на водоймі біля с.Смолдирів Баранівського району Житомирської області.

Ремонтувальникі руслові Олевського міжрайонного управління водного господарства виконують доглядові роботи по обкошуванню каналу МК-1 Зубковицької осушувальної системи Олевського району.

Шановні бухгалтери, вітаю Вас з професійним святом!

У день свого професійного свята, прийміть щирі побажання здоров’я, довголіття, бадьорості та наснаги. Ваша відповідальна робота є невід'ємною складовою успішного розвитку Житомирського облводресурсів. Бажаю Вам подальшої плідної праці та нових звершень.

З повагою,
Начальник Житомирського обласного
управління водних ресурсів В.Азима

Проведення очищення магістрального каналу МК від мулу на ділянці гончарного дренажу с.Кочерів екскаватором Радомишльського міжрайонного управління водного господарства.

Працівниками Нов.Волинського міжрайонного управління водного господарства проведені доглядові роботи по видаленню рослинності на каналі К-10 ділянки гончарного дренажу с.Токарів Нов.Волинського району.

7 липня делегація водогосподарників та водокористувачів Житомирської області на чолі з начальником обласного управління водних ресурсів В.Азимою прийняла участь у заходах з нагоди "Дня Дніпра - 2018", які відбулися на Поштовій площі міста Києва, організованих за ініціативою Державного агентства водних ресурсів України.

Зазначений захід проходив під гаслом «Чистий Дніпро починається з тебе», метою якого є єднання зусиль усіх тих, кому небайдужий стан головної водної артерії нашої країни.

Управліннями водного господарства на протязі І півріччя 2018 року надавались послуги землекористувачам щодо регулювання водного режиму на осушених землях області. Так станом на 01.07.2018 року ці послуги проводились на площі 43,0 тис.га та вже отримано 176,0 тис.грн. Роботи щодо регулювання водного режиму на осушених землях продовжуються.

У І півріччі 2018 року Пулинським міжрайонним управлінням водного господарства проводилися доглядові роботи на міжгосподарській осушувальній мережі. Проведено обкошування міжгосподарських каналів на площі 276,0 га, виконано поточний ремонт 105 гідротехнічних споруд .

Радомишльським міжрайонним управлінням водного господарства в червні місяці 2018 року виконані роботи по поточному ремонту гідротехнічної споруди ШР 8х3 на каналі СГД Різнянської осушувальної системи Малинського району згідно планів поточного ремонту на 2018 рік.

28 червня 2018 року року з нагоди відзначення Дня Конституції України працівники Житомирського облводресурсів взяли участь у покладанні квітів до пам'ятників Тарасу Шевченку, Івану Франку, В'ячеславу Чорноволу та до меморіалу Героям Небесної Сотні.

Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас зі святом — Днем Конституції України! Бажаю успіхів і плідної праці на благо українського народу. Нехай це свято додасть Вам наснаги і творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної України. Від усієї душі зичу Вам міцного здоров’я, довгих років життя, миру та благополуччя, звершення усіх планів заради світлого майбуття рідної України!

З повагою,
Начальник Житомирського обласного
управління водних ресурсів В.Азима

У І півріччі 2018 року забезпечено виконання планових показників Програми державного моніторингу поверхневих вод, з метою визначення якості води за гідрохімічними показниками виконано 1810 вимірювань показників складу і властивостей проб поверхневих вод, із них 690 вимірювань при проведенні додаткових досліджень річок Хомора та Случ.

Упорядкування криниці біля Папірянського ставка м. Радомишль.

Згідно плану проведення поточних ремонтів та доглядових робіт на міжгосподарській меліоративній мережі за І півріччя 2018 року управліннями водного господарства відремонтовано 619 гідротехнічних споруд, проведено обкошування откосів та берм 2099 гектарів міжгосподарських каналів та виконано доглядових робіт на суму більше 10 млн.грн.

На виконання регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки Житомирським міжрайонним управлінням водного господарства здійснюється механізоване очищення міжгосподарських меліоративних каналів на ділянках гончарного дренажу с. Глубочиця та с. Н. Березино.

21 червня 2018 року на базі Житомирського міжрайонного управління водного господарства проведено економічне навчання за участю представника Управління захисту економіки Національної поліції (Бенеда А.О.), на якому розглядалися питання щодо недопущення порушень вимог Закону України “Про запобігання корупції” та Кримінального кодексу України.

На навчанні розглядалися основні аспекти дотримання вимог антикорупційного законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

21 червня 2018 року  у приміщенні актового залу ТОВ "Понінківської картонно- паперової фабрики - Україна" Хмельницької області відбулося спільне засідання Хмельницької та Житомирської регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На засіданні розглядалось питання "Про виконання протокольного рішення №6/7 від 09 червня 2017 року спільного засідання Хмельницької та Житомирської регіональних комісій з питань ТЕБ та НС", щодо вжиття належних заходів спрямованих на запобігання забрудненню річок Хомора та Случ на території Баранівського району Житомирської області та Полонського району Хмельницької області.

11-12 червня 2018 року  у м. Івано-Франківськ в рамках проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» відбувся черговий семінар-тренінг з впровадження Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС в якому взяли участь фахівці Житомирського обласного управління водних ресурсів.

Основною метою зазначеного заходу було відпрацювання інструментарію впровадження директив.

Міжнародні експерти Франції та Словаччини поділились досвідом впровадження інтегрованих підходів з управління водними ресурсами в країнах ЄС.

Під час семінару проведені практичні тренінги по виділенню масивів поверхневих вод, аналіз основних антропогенних навантажень, зонам, які підлягають охороні та Паводковій директиві ЄС: План управління ризиками затоплень.

08 червня 2018 року в залі засідань Бортницького міжрайонного управління водного господарства імені М.А. Гаркуші начальник Житомирського облводресурсів В.Азима прийняв участь у нараді на тему: «Дотримання суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вимог і обмежень антикорупційного законодавства».

Було роз’яснено основні аспекти дотримання вимог антикорупційного законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Шістнадцятою сесією VІІ скликання Житомирської обласної ради від 31.05.2018 №1094 прийнято рішення про затвердження Регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки.

Привітання Голови Держводагентства Ірини Овчаренко з Днем працівників водного господарства30 травня 2018 року відбулися заходи з нагоди професійного свята – Дня працівників водного господарства. З привітальним словом звернулися головний спеціаліст сектору з управління персоналом Держводагентства М. Котнюк, начальник управління В. Азима та вручили нагороди працівникам за значний особистий внесок у розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу області, сумлінну працю та високий професіоналізм.

Про відзначення першого Міжнародного Дня Дністра

26 травня 2018 року в м. Галич Івано-Франківської області під егідою Держводагентства та за сприяння Дністровського БУВР, ОБСЄ, GEF, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної ради, Галицької районної державної адміністрації, Галицької районної ради, Галицької міської ради відбулося відзначення першого Міжнародного Дня Дністра. Присутні підкреслили значимість ріки Дністер для жителів його басейну, для народного господарства держави.

Під час заходів відбулося відкриття пам'ятного знаку на узбережжі р.Дністер "Дністер - перлина заповідних територій", акція "Дністер - жива ріка" , та багато інших заходів.

Від Житомирського облводресурсів у заході взяли участь начальник управління В. Азима та керівники підвідомчих організацій області.

18 травня 2018 року в рамках підготовки проектної пропозиції «Відновлення, збереження та стале використання деградованих торфовищ і осушених земель Українського Полісся» начальником управління Азимою В.І. проведено зустрічі та консультації на Замисловицькій осушувальній системі з представниками ПРООН, керівниками Білокоровицької об’єднаної територіальної громади, райдержадміністрації в Олевському районі, щодо залучення коштів для відновлення гідрологічного режиму, створення умов для сталого використання земель, зменшення кількості пожеж на осушених торфовищах.

18 травня 2018 року заступник начальника управління Олег Микитин прийняв участь у черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій розглядались питання щодо готовності організацій та підприємств до роботи в пожежонебезпечний період 2018 року.

10 травня 2018 року начальник облводресурсів Василь Азима зустрівся з колективами Коростенського та Овруцького міжрайонних управлінь водного господарства. На зустрічах обговорено ряд питань пов'язаних з проведенням оптимізації структури та найближчі перспективи розвитку управлінь в нових умовах.

День Охорони праці у 2018 році

Підтримуючи рішення Організаційного комітету щодо відзначення 28 квітня Дня охорони праці в Україні та на виконання наказу облводресурсів від 12.04.2018 року № 40 "Про проведення заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні", в підвідомчих організаціях проводяться відповідні заходи під девізом "Захищене й здорове покоління".

Усвідомлюючи важливість порушеного питання, для належного проведення Дня охорони праці створена робоча група, яка сприятиме проведенню у кожному структурному підрозділі додаткових заходів запобіганню нещасним випадкам на виробництві, підвищенню рівня безпеки й умов праці, забезпеченню безпеки виробничих приміщень, обладнання, технологічних процесів, наявності і застосуванні засобів індивідуального захисту, дотриманні стандартів гігієни праці, наданні практичної допомоги у розв’язанні матеріальних та соціально-побутових проблем ветеранам праці, працівникам які потерпіли на виробництві, у проведенні лекцій щодо аналізу та оцінки ризиків для життя і здоров'я працівників, як основного механізму профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності, відзначенні ініціативних працівників за сприяння популяризації охорони праці, здійсненні заходів щодо підвищення рівня безпеки на виробництві та санітарно-гігієнічних умов праці за підсумками відповідних оглядів-конкурсів, організації розміщення на веб-сайтах та інших засобах масової інформації ходу проведення Дня охорони праці.

Заходи у зв'язку з настанням пожежонебезпечного

періоду 2018 року

З метою запобіганням пожежам, забезпеченням безпеки працівників і їх сімей, зниженням можливих майнових втрат організацій і зменшенням негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення та на виконання Заходів Держводагентства та облводресурсів із забезпечення пожежної безпеки на об'єктах водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2018 році, Порядку взаємодії управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області з управліннями водного господарства Житомирського обласного управління водних ресурсів у разі виникнення пожеж та їх гасіння на осушених торфовищах меліоративних систем, протоколу засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 28 березня 2018 року у зв’язку з настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду в облводресурсів розроблені заходи з посилення пожежної безпеки, які передбачають:

- перевірку стану пожежної безпеки підпорядкованих структурних підрозділів щодо їх готовності до роботи у весняно-літній період;

- встановлення відповідного протипожежного режиму, утримання території, складських та виробничих приміщень у чистоті та систематичне очищення від сміття, відходів виробництва;

- проведення з усіма працівниками позапланових протипожежних інструктажів щодо порядку дій у разі пожежі;

- забезпечення приміщень необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння, проведення технічного обслуговування вогнегасників, комплектування пожежних щитів необхідним інвентарем;

- приведення електрообладнання будівель та устаткування у відповідність з вимогами правил пожежної безпеки;

- поновлення спеціальних куточків, стендів відповідною протипожежною літературою та наочною агітацією щодо попередження пожеж, опікового травматизму та загибелі людей на пожежах;

- встановлення суворого контролю за технічним станом транспортних засобів, недопущення їх до роботи з несправностями, особливо у паливних системах та електрообладнанні, а також при незадовільному забезпеченні засобами пожежогасіння та захисними пристроями.

Для запобігання виникнення пожеж на торфовищах осушувальних систем, які знаходяться на територіях управлінь та їх гасіння створені оперативні групи по координації робіт з гасіння пожеж на осушених торфовищах, зарегулювання необхідного об’єму води в каналах на меліоративних системах, очистку каналів від мулу, обкошування рослинності та зрізування чагарнику, їх згрібання і прибирання, заборону випалювання рослинності на підпорядкованих меліоративних каналах.

В ці травневі дні Україна відзначає Дні пам'яті та примирення, присвячені жертвам Другої світової війни. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні. Не щезне з пам’яті людської, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами, не можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших.

Слава героям та вічна пам'ять полеглим у війні!

Працівники Житомирського обласного управління водних ресурсів взяли участь у покладанні квітів на військовому кладовищі з нагоди Дня пам’яті та примирення присвячені жертвам Другої світової війни

5 травня 2018 року Житомирським обласним управлінням водних ресурсів в рамках щорічної акції «За чисте довкілля» організовано впорядкування території прибережної захисної смуги р.Кам’янка учнями другого класу ЗОШ №15 м.Житомира. В заході взяли участь 29 осіб.

Було приведено до належного естетичного стану 0,8 км прибережної захисної смуги річки.

4 травня 2018 року начальник управління Василь Азима прийняв участь у черговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій розглядались заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ, сільськогосподарських угідь у літній період 2018 року та питання щодо стану підготовки місць масового відпочинку на водних об'єктах до прийняття відпочивальників.

03 травня 2018 року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, на якому розглядалися питання:

- щодо пропуску повені 2018 року;

- виконання поточного ремонту за 4 місяці 2018 року згідно наданого на затвердження переліку об’єктів поточного ремонту відповідно до доведених лімітів фінансування на 2018 рік;

- про зміну організаційної структури водогосподарських організацій Житомирського облводресурсів.

У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

Засідання колегії Держводагентства

25 квітня 2018 року в приміщенні Деснянського басейнового управління водних ресурсів відбулось засідання колегії Держводагентства під головуванням керівника Агентства Ірини Овчаренко. На колегії були присутні члени колегії, працівники апарату Держводагентства, керівники водогосподарських організацій України. Від Житомирського облводресурсів участь у колегії взяв начальник управління В. Азима.

Згідно порядку денного колегії були розглянуті такі питання:

1. Щодо пропуску повені 2018 року.

2. Про зміну організаційної структури водогосподарських організацій відповідно до басейнового принципу управління водних ресурсів.

3. Про роботу водогосподарських організацій із водокористувачами в умовах змін до Податкового кодексу, пов’язаних з укладанням договорів із забору води на полив.

Радомишльське міжрайонне управління водного господарства екскаваторами ЄТ-1630 та «Блюмінг» ЕП-Ф-П-01 надає платні послуги приватному підприємцю Охотенко О.П. по відведенню води з вулиці Плетенецької міста Радомишля.

26 квітня 2018 року з метою забезпечення належного вшанування мужності, самовідданості, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також вшанування пам’яті загиблих під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС працівники облводресурсів прийняли участь у мітингу скорботи та покладанні квітів біля пам’ятного знака «Чорна біль», присвячених 32-м роковинам Чорнобильської катастрофи.

Також у водогосподарських організаціях були проведені збори пов’язані із вшануванням пам’яті жертв радіаційних аварій на ЧАЕС та 32-ю річницею Чорнобильської катастрофи, були залучені до участі потерпілі, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потребуючим надана матеріальна допомога.

Працівники Житомирського обласного управління водних ресурсів на чолі з начальником управління Азимою В.І. взяли участь у заходах з прибирання прибережної захисної смуги річки Кам’янка (збір побутового сміття, очистка від сухої рослинності тощо).

Берег річки Кам’янка є одним із місць масового відпочинку житомирян, які на жаль не завжди прибирають сміття після відпочинку.

Цей день – гарний привід зібратися разом, щоб забезпечити чистіше, зеленіше і яскравіше оточення для себе і майбутніх поколінь.

4 квітня 2018 року в облдержадміністрації відбулась нарада з питань забезпечення процесу демаркації українсько-білоруського державного кордону на території Житомирської області. У роботі наради прийняв участь заступник начальника управління Олег Микитин.

30 березня 2018 року начальник управління Василь Азима прийняв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій розглядались питання безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році.

Обласним управлінням водних ресурсів, спільно із викладачами та студентами Житомирського агротехнічного коледжу, Житомирського національного агроекологічного університету, Київського національного університету будівництва та архітектури, представниками громадських екологічних організацій з метою актуалізації та привернення уваги спільноти до проблем охорони вод, раціонального використання водних ресурсів, як передумови продуктивної економіки та соціального добробуту людей, з нагоди відзначення Всесвітнього дня води проведена ІІІ Всеукраїнська науково-теоретична конференція «Вода – неоціненний скарб».

До уваги присутніх були представлені цікаві та змістовні виступи студентів та викладачів, де були підняті проблеми забезпечення населення доброякісною питною водою. Так як цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Природа для води», багато уваги було прикуто до теми, яка досліджує як ми можемо використовувати природу для подолання водних проблем ХХІ століття.

Облводресурсів інформувало про стан водних ресурсів Житомирської області та тенденції щодо його змін, а також наголошувалось, що залежність суспільства від водних ресурсів не зменшується, а лише зростає, підвищуються вимоги до якості води.

Дефіцит водних ресурсів або незадовільна їх якість становить загрозу розвитку суспільства. Всесвітній День Води має привернути увагу до необхідності покращення якості води, підтримання здорових екосистем, підвищення екологічної свідомості і культури громадян.

За результатами проведеної конференції буде видано збірник з публікаціями тез доповідей, який буде рекомендовано педагогічним колективам для використання під час проведення навчально-виховного процесу в навчальних закладах.

У Всесвітній день води проведено екологічний урок «Природа для води» в Житомирській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 20 для учнів 5-Г та 5-В класів та в школі с. Дубрівка Баранівського району.

Під час відкритого діалогу школярів ознайомлено з унікальними фактами про воду та здійснено мандрівку українськими річками за допомогою сучасного відеоролику «Річки України»

21 березня 2018 року з нагоди відзначення Всесвітнього дня води з метою інформування учнів та вчителів про необхідність шанобливого ставлення до води, раціонального використання, охорони та збереження водних ресурсів фахівцями облводресурсів, проведено екологічний урок в Житомирській міській гуманітарній гімназії № 23.

До уваги учнів 2-Б та 2-Д було представлено презентацію з цікавими фактами про воду, а саме: історія походження, роль води в природі, запаси води на планеті та приклади щоденної економії води в побуті.

Також для інформування школярів про унікальні українські річки, продемонстровано відеоролик «Річки України».

21 березня 2018 року у Житомирській гуманітарній гімназії № 1 з учнями 6-А класу (класний керівник Іван Мухортов) фахівцями Житомирського обласного управління водних ресурсів проведено екологічний урок присвячений Всесвітньому Дню води.

Учнів ознайомлено з історією Всесвітнього дня води та продемонстровано відеоролик «Річки України», в якому відображається інформація про основні річки України в розрізі річкових басейнів. Також учнів проінформовано про водні ресурси Житомирської області.

Після виступу відбулась дискусія про роль води в житті людей, тварин та рослин.

Основну увагу учнів було звернуто на дбайливе ставлення до води, як природного ресурсу, її збереження та економного використання у побуті.

16 березня 2018 року начальник управління В. Азима прийняв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якого розглядались питання про ускладнення погодних умов на території України 17-19 березня 2018 року, заходи центральних і місцевих органів влади щодо протидії загрозам під час ускладнених погодних умов та підготовку водогосподарських систем до пропуску повені та паводку.

16 березня 2018 року під головуванням начальника облводресурсів В.Азими відбулося засідання аналітично-диспетчерського центру Житомирського облводресурсів на якому узгодили план організаційних і практичних заходів щодо дій під час пропуску льодоходу, повені та паводків.

15 березня 2018 року в рамках відзначення Всесвітнього дня води в другому класі школи №15 м. Житомир проведено екологічний урок «Природа для води».

Під час відкритого діалогу діти мали можливість дізнатися про малі річки Житомирщини, почути цікаві факти про воду. Було оголошено конкурс малюнка «За чисте довкілля».

Гідрометеорологічні характеристики весняного водопілля 2018 року

Виходячи з гідрометеорологічної ситуації, що склалася у басейнах річок упродовж осінньо-зимового періоду 2017-2018 років та за нормального розвитку гідрометпроцесів у березні – травні, можна очікувати, що весняне водопілля 2018 року буде переважно близьке і нижче за минулорічне.

Загальна амплітуда підвищення рівнів води над поточними відмітками може становити : на Ужі, Тетереві -0,5-0,9 м; на Прип`яті та її притоках - 0,5-1,5м.

Річка Пункт Інтервал очікуваних значень Рівень води у 2017 році, см
1 Случ Громада 150-230 193
2 Новоград-Волинський 230-310 230
3 Сарни 400-480 394
4 Уборть Рудня Іванівська 260-320 256
5 Перга 260-320 231
6 Уж Коростень 200-250 182
7 Тетерів Житомир 120-200 135
8 Ірша Україна 110-170 132

Весняне водопілля може розпочатися у другій половині березня.

Проходження водопілля та руйнування льодового покрову весною може супроводжуватись виходом води на заплаву та утримання води на ній, що є природнім процесом. Найбільш ймовірно це відмічатиметься на Ужі в межах Житомирської області.

Руйнування льодового покрову на річках і водосховищах весною 2018 року очікується в другій половині березня в строки близькі до середніх багаторічних значень.

Овруцьке міжрайонне управління водного господарства, згідно заключеного договору по наданню платних послуг з відділом житлово-комунального господарства та благоустрою Овруцької міської ради, проводить роботи по розчистці доріг від снігу у місті Овручі.

19 лютого 2018 року у приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів відбулася нарада , яку проводив начальник управління Василь Азима по підсумках колегії Держводагенства, що відбулася у м.Дніпро 15 лютого 2018року.

У роботі наради прийняли участь заступник начальника, начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства та гідрогеолого - меліоративної експедиції.

15 лютого 2018 року у м. Дніпро відбулося засідання колегії Держводагентства про підсумки діяльності за 2017 рік.

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко розглянула пріоритетні напрями роботи галузі та спрямовувала керівників водогосподарських організацій на спільну роботу для досягнення головної мети: доброго стану вод України.

Ірина Овчаренко зазначила: «Кожен річковий басейн індивідуальний і по-своєму особливий. Специфіка управління водними ресурсами на території Карпатського регіону та південного степу істотно різняться. Тільки достеменно розуміючи особливості річкового басейну можна приймати ефективні управлінські рішення. Загальні результати з реалізації басейнового принципу управління водними ресурсами України залежать від відповідального ставлення кожного працівника до виконуваної ним роботи».

Професор Національного університету імені Тараса Шевченка, Василь Гребінь наголосив щодо необхідності профільної освіти майбутніх фахівців водогосподарників.

Голова громадської ради Лілія Гричулевич звернула увагу присутніх на екологічних заходах.

Після засідання колегії водогосподарники вшанували пам'ять загиблих на Алеї пам'яті воїнів АТО.

У засіданні колегії взяв участь начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів В.Азима.

Обласним управлінням водних ресурсів узагальнені та систематизовані дані державного водообліку за формою № 2ТП-водгосп (річна) за 2017 рік про забір та використання вод, скидання зворотних вод та забруднюючих речовин, наявність систем оборотного водопостачання, про діючі системи очищення стічних вод та їх ефективність у межах Житомирської області.

За 2017 рік з водних об"єктів області всього було забрано 110,2 млн.м3, із них з поверхневих джерел – 89,09 млн.м3 (81%) , підземних 21,11 млн.м3 (19%) , що на 5,6 млн.м3 (або 5,3%) більше ніж за 2016 рік (104,6 млн.м3).

Щодо галузевої структури водокористування, то на промисловість області приходиться 17,0 відсотків забраної води (18,62 млн.м3), комунальне господарство – 39,0 відсотків (43,34 млн.м3), сільське і рибне господарство – 43,0 відсотка (47,29 млн.м3).

Протягом 2017 року 137 суб'єктів господарювання здійснювали скиди зворотних вод у поверхневі водні об'єкти, загалом відведено 72,01 млн.м3 стічних вод.

Внаслідок скиду зворотних вод з порушенням встановлених нормативів гранично-допустимого скиду 24 підприємства допустили забруднення поверхневих вод (2016 рік- 23 підприємства). Обсяг забруднених зворотних (стічних) вод становить 1,994 млн.м3, що на 0,39 млн.м3 (16,4 %) менше порівняно з 2016 роком.

7 лютого 2018 року начальник облводресурсів Василь Азима зустрівся з керівництвом Овруцького району, Овруцької об’єднаної територіальної громади та вирішено ряд питань. Відбулася зустріч з колективом Овруцького міжрайонного управління водного господарства. На зустрічі було розглянуто проведення оптимізації структури управління, підсумки роботи за 2017 рік та заходи щодо ефективного функціонування управління у І кварталі 2018 року.

На замовлення Ємільчинської об’єднаної територіальної громади виконуються земляні роботи екскаватором ЕО-2621 Ємільчинського управління водного господарства при проведенні ремонтних робіт в смт Ємільчине.

У лютому місяці 2018 року на каналі К -2 Теньківської осушувальної системи ремонтувальником русловим Войтенком Г.П. Пулинського міжрайонного управління водного господарства проводяться доглядові роботи по підготовці меліоративної мережі до пропуску весняної повені.

01 лютого 2018 року начальник облводресурсів Василь Азима зустрівся з колективом Новоград-Волинського міжрайонного управління водного господарства. Під час зустрічі підведені підсумки роботи управління за 2017 рік, розглянуті питання з оптимізації структури управління та намічені заходи щодо ефективного функціонування управління у І кварталі 2018 року.

31 січня 2018 року начальник облводресурсів Василь Азима відвідав Ємільчинське управління водного господарства, де відбулася зустріч з колективом управління. На зустрічі було розглянуто питання оптимізації управління, підсумки роботи за 2017 рік та заходи щодо ефективного функціонування управління у І кварталі 2018 року.

26 січня 2018 року начальник управління Василь Азима відвідав Коростенське міжрайонне управління водного господарства. В ході поїздки було розглянуто нову структуру управління та вирішено ряд інших виробничих питань.

24 січня 2018 року у приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів відбулася нарада, яку проводив начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів Василь Азима.

У роботі наради прийняли участь заступник начальника, начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства та гідрогеолого - меліоративної експедиції.

На нараді розглядались питання: - про оптимізацію структури управлінь водного господарства; - розгляд та удосконалення штатних розписів управлінь водного господарства, а також визначення обсягів видатків з Державного бюджету на 2018 рік.

24 січня 2018 року під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, на якому розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за 2017 рік та заходи щодо забезпечення сталого функціонування підвідомчих організацій облводресурсів у I кварталі 2018 року.

У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства і гідрогеолого - меліоративної експедиції.

У своїй доповіді начальник обласного управління водних ресурсів Василь Азима підвів підсумки роботи підвідомчих організацій за 2017 рік щодо управління водними ресурсами, експлуатації водогосподарських об’єктів та зупинився на першочергових завданнях облводресурсів у І кварталі 2018 року, а саме: стан підготовки меліоративних систем до роботи у 2018 році, ефективному використанні бюджетних коштів, транспортних засобів та інше.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

На замовлення КП «Водоканал» Ємільчинської селищної ради екскаватор ЕО -2621 Ємільчинського управління водного господарства працює на погрузці пісково-соляної суміші для посипання доріг в смт Ємільчине.

Держводагентство оголошує конкурс на кращий дизайн поштової марки з нагоди Всесвітнього дня води (22 березня)

Відзначення Всесвітнього дня води було започатковано у 1993 році за рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Офіційна тема відзначення Всесвітнього дня води у 2018 році – Природа для води.

Всесвітній день води зосереджує увагу на важливості загального доступу до чистої води та питаннях збалансованого управління водними ресурсами.

Прийом робіт на конкурс триватиме з 5 січня до 2 лютого 2018 року.

Роботу переможця буде використано для виготовлення марки у ПАТ «Укрпошта» за проектом «Власна марка».

Ескізи відправляти на електронну скриньку: scwm@scwm.gov.ua

Для отримання додаткової інформації можна звертатися до контактної особи: Сімкова Євгенія Євгенівна, головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськістю та документообігу, тел.246-71-40.

ДО УВАГИ ВОДОКОРИСТУВАЧІВ !!!

З метою систематизації даних про водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов'язану із забором та використанням води, скиданням зворотних вод та забруднюючих речовин у період з 2 січня до 1 лютого 2018 року Обласне управління водних ресурсів буде приймати ЗВІТ ПРО ВИКОРИСТАННЯ ВОДИ ЗА ФОРМОЮ № 2ТП-ВОДГОСП (РІЧНА), затвердженою наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 року №78 за 2017 рік.

Бланк звітності Ви можете завантажити в зручному форматі:

blank2tp.pdf 2tp_14.pdf 2tp_23.pdf blank2TP.doc

Консультації за телефоном (0412) 36 13 63.

21 грудня 2017 року у Держводагентстві відбулася презентація геопорталу «Водні ресурси України» ("Державний водний кадастр: Облік поверхневих водних об"єктів") http://map.davr.gov.ua:4448

В презентації взяли участь заступник міністра екології та природних ресурсів Микола Кузьо, Голова Держводагентства України Ірина Овчаренко, перший заступник Голови Держводагентства Михайло Хорєв, інститути громадського суспільства, науковці, представники органів влади, керівники басейнових управлінь, обласних управлінь водними ресурсами, управлінь каналів.

Геопортал «Водні ресурси України»- це сучасна геоінформаційна система, яка відкриває шлях до оновленої інформації про річки та інші водні об’єкти та відіграє важливу роль при розробці ефективних планів управління річковими басейнами, стратегічною екологічною ціллю якого є досягнення/підтримання «доброго» екологічного стану масивів поверхневих та підземних вод, а також «доброго» екологічного потенціалу штучних або істотно змінених масивів поверхневих вод для всіх районів річкових басейнів.

Функціонування геопорталу в тестовому режимі є першим вагомим кроком для впровадження багатофункціональної геоінформаційної системи про водні ресурси України.

Інформаційна система поки що працює у тестовому режимі. Тому небайдужа громадськість, науковці можуть впевнено долучатися до її активного тестування. Адже геопортал в першу чергу розрахований на користування широкого кола громадськості.

Від Житомирського обласного управління водних ресурсів участь у презентації геопорталу «Водні ресурси України» прийняв начальник управління Василь Азима.

14 грудня 2017 року постійна комісія з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів Житомирської обласної ради розглянула та підтримала проект «Обласної програми охорони навколишнього природного середовища в Житомирській області на 2018-2021 роки».

Програма спрямована на реалізацію державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних та економічних особливостей регіону. У розділ «Охорона та раціональне використання водних ресурсів» увійшли показники які враховують виконання вимог положень Закону України від 24 травня 2012 року №4836-VI “Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну р. Дніпро на період до 2021 року”.

Джерелом фінансування заходів Програми є обласний фонд охорони навколишнього природного середовища.

У роботі комісії взяв участь заступник начальника обласного управління водних ресурсів Олег Микитин.

12 грудня 2017 року фахівці басейнових управлінь, обласних управлінь водними ресурсами, які безпосередньо здійснюють державний водооблік та підтримку його програмного забезпечення взяли участь у семінарі Держводагентства на тему: «Ведення державного обліку водокористування».

Із вступним словом виступив перший заступник Голови Агентства Михайло Хорєв, який поінформував присутніх про прийняття Верховною Радою України Закону від 04.10.2016 № 1641-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом» та розробку низки нормативно-правових актів протягом 2017 року, які впроваджують нові підходи в управлінні водними ресурсами та напрацювання спільно з Мінприроди роботи з удосконалення системи моніторингу вод, зокрема, щодо розроблення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» та інших нормативно-правових актів.

На семінарі розглянуті питання удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування, внесення змін до порядку ведення державного обліку водокористування та приймання звітності про використання водних ресурсів за 2017 рік.

З учасниками проведене практичне заняття з питань застосування програмного забезпечення ведення державного обліку водокористування.

Від Житомирського облводресурсів у роботі семінару прийняла участь начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод М.Шкльода.

У четверту суботу листопада Україна вшановує день пам'яті жертв Голодомору. Працівники облводресурсів взяли участь у покладанні квітів, колосків та запаленні лампадок біля пам’ятного знаку «Сумуючий Янгол», у Житомирі на майдані Путятинському.

Начальник управління Василь Азима прийняв участь у VІІІ нараді Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь, яка відбулась у рамках виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод з 22 по 24 листопада 2017 року у м. Мозир (Республіка Білорусь).

Під час зустрічі Сторонами проінформовано про стан виконання рішень Протоколу VІІ наради заступників Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь.

Результатом роботи української та білоруської делегацій стало підписання Протоколу про спільне використання та охорону транскордонних вод. Протокол підписано Михайлом Хорєвим – Уповноваженим Кабінету Міністрів України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод, та Олександром Корбутом – заступником Міністра природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь, що є одним із важливих кроків на шляху спільної діяльності України та Республіки Білорусь у співпраці щодо управління прикордонними водами, охорони прикордонних вод від забруднення природного та техногенного характеру, протипаводкового захисту, регулювання та меліорації на прикордонних ділянках, попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій, а також у сфері обміну гідрометеорологічними та гідрогеологічними даними.

Затверджено регламенти і плани роботи робочих груп на 2018 рік та їх склад.

Прийнято важливий указ Президента України щодо розвитку водного господарства.

21 листопада Президентом України П.Порошенко підписано Указ Президента України №381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду».

З метою забезпечення сталого водокористування Кабінету Міністрів України доручено в термін до 1 грудня 2017 року розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти щодо удосконалення системи фінансування та розвитку водного господарства, зокрема, шляхом створення фонду розвитку водного господарства, визначивши джерела його наповнення та напрями спрямування коштів, у тому числі передбачивши можливість зарахування до такого фонду відповідно рентної плати за спеціальне використання води.

У рамках виконання «Програми державного моніторингу довкілля в частині здійснення Держводагентством контролю за якістю поверхневих вод» лабораторією моніторингу вод та грунтів Житомирської ГГМЕ у листопаді місяці відібрано 10 проб поверхневої води, із них 7- на водосховищах, які є джерелами питного водопостачання і 3-х об'єктах рибогосподарського призначення та проводяться лабораторні визначення вимірювань показників складу та властивостей вод за гідрохімічними показниками.

На ділянці гончарного дренажу с.Красилівка Нов.-Волинського району Житомирської області робітниками Новоград - Волинського міжрайонного управління водного господарства проведені роботи щодо консервації гідротехнічних споруд на зимовий період 2017 – 2018 років.

До Дня пам’яті жертв Голодомору, яке щорічно відзначається в нашій державі в четверту суботу листопада, працівники Житомирського облводресурсів ознайомлені з періодом Голодомору 1932—1933 рр. в Україні, його причинами та наслідками, на навчанні, яке проводиться щопонеділка.

На замовлення ТОВ « Арабсько – Української Торгової Компанії» Радомишльське міжрайонне управління водного господарства екскаватором ЄТ – 1630 виконує роботи по облаштуванню накопичувальної водойми для поливу сільгоспкультур біля с.Ставище Брусилівського району Житомирської області.

Овруцьким міжрайонним управлінням водного господарства проведені роботи по відновленню та благоустрою природного джерела в с.Велика Хайча Овруцького району.

Ємільчинським управлінням водного господарства Житомирського облводресурсів у жовтні -листопаді 2017 року проведені роботи з очищення каналу К – 6 від мулу Середньо-Убортянської осушувальної системи Ємільчинського району Житомирської області.

13 листопада 2017 року начальник управління Василь Азима прийняв участь у засіданні комісії облдержадміністрації по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об'єктів.

Членами комісії розглянуто 34 звернення щодо надання в користування земельних ділянок. За результатами роботи комісії прийнято 31 позитивне рішення, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

07 листопада 2017 року фахівці Житомирського обласного управління водних ресурсів на чолі з начальником управління Василем Азимою відвідали Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE – 2017», який упродовж 13 років проводиться з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України.

На офіційному відкритті ХУ Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE-2017» голова Держводагентства Ірина Овчаренко наголосила на важливості раціонального використання водних ресурсів, так як не одна галузь економіки та жодна людина не може обійтися без води.

Учасники форуму мали змогу ознайомитися з експозиціями виставки «AQUA UKRAINE-2017» та оглянути її експонати, а також прийняти участь у науково-практичній конференції «Вода та довкілля» під час якої висвітлювали актуальні питання пов'язані з водним фактором, а саме очищення стічних вод, стратегія розвитку водного господарства України, автоматизовані системи управління водним господарством, охорона водних ресурсів, управління паводками та адаптація до змін клімату, нормативно-правова база та гармонізація українського водного законодавства з європейськими директивами, реформування житлово-комунального господарства.

З метою належної презентації діяльності водогосподарських організацій Житомирської області облводресурсів також були підготовлені та представлені інформаційні матеріали. Фахівці облводресурсів обмінювались набутим досвідом з колегами інших регіонів України щодо управління, охорони і відтворення водних ресурсів та впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.