Підсумки роботи
Житомирського облводресурсів
за І півріччя 2018 року.

Житомирське облводресурсів у І півріччі 2018 року спрямувало свою діяльність на забезпечення потреб населення та галузей економіки Житомирської області у водних ресурсах і раціональне їх використання, забезпечення працездатності міжгосподарської меліоративної мережі.

Станом на 1 червня 2018 року забезпечена підготовка 354,4 тис.га меліорованих земель до роботи у вегетаційний період. Виконано 23,7 тис.м3 очистки міжгосподарської меліоративної мережі. Проведено ремонт 585 гідротехнічних споруд та 460 гідропостів.

Виконано очистку внутрішньогосподарських каналів в об’ємі – 2,5 тис.м3. Проведено ремонт 46 внутрішньогосподарських гідротехнічних споруд.

В управліннях водного господарства проводились наради з керівниками сільськогосподарських і водогосподарських організацій та власниками меліорованих земель з питань підготовки внутрішньогосподарських меліорованих систем до роботи у 2018 році.

Заключено 91 договорів на площі 43,0 тис.га з сільгоспвиробниками щодо надання платних послуг із зволоження меліорованих земель.

Робота водогосподарських організацій у поточному році спрямована на виконання завдань доведених наказом Житомирського облводресурсів від 02.02.2018р. №13 “ Про основні напрямки роботи та завдання з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2018 році ”.

В цілому підвідомчими організаціями за 6 місяців 2018 року збільшені обсяги доглядових робіт в порівнянні з І півріччям 2017 року.

У І півріччі 2018 року виконано поточного ремонту на суму 458,3 тис.грн. Поточний ремонт в основному виконано за рахунок коштів спеціального фонду.

Станом на 01.07.2018 р. відремонтовано 619 гідротехнічних споруд, що складає 100% до І півріччя 2017 року.

Одним із головних завдань на даний час є збереження нерухомого майна на базах управлінь, експлуатаційних дільницях та на меліоративних системах.

Закінчується поновлення інформаційних знаків, стел, альтанок на меліорованих землях області та приведення баз управлінь та дільниць до естетичного вигляду.

Облводресурсів та підвідомчими організаціями на місцях виконувався моніторинг дотримання встановлених режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем, розвитку гідрометереологічної обстановки, здійснювалася співпраця з місцевими органами самоврядування та водокористувачами, проводилася роз'яснювальна робота серед суб'єктів господарювання щодо необхідності раціонального використання водних ресурсів.

Протягом І півріччя 2018 року встановлено 961 режим роботи водних об'єктів, із них 528 для орендованих водойм.

Протягом І півріччя 2018 року встановлено 961 режим роботи водних об'єктів, із них 528 для орендованих водойм.

В умовах дуже низької водності наявні водні ресурси забезпечили потребу населення та галузей економіки в повному обсязі.

Згідно з державною програмою моніторингу довкілля у частині проведення радіологічних та гідрохімічних спостережень за станом поверхневих вод спостереження у І півріччі 2018 року здійснювалися на 10 створах, у тому числі 7 водосховищах питного водопостачання.

Виконано 1810 вимірювань показників гідрохімічного складу поверхневих вод при плановому завданні 1810.

За результатами проведених досліджень гідрохімічний стан поверхневих питних водозаборів у І півріччі 2018 року знаходився на задовільному рівні. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року в річках Ірша, Возня та Уж фіксується ріст марганцю.

На основі даних державного обліку водокористування підготовлені матеріали до Національної доповіді про якість питної води та стан питного водопостачання в області за 2018 рік.

У І півріччі поточного року проводилась робота щодо розгляду дозвільно-погоджувальних документів та надання пропозицій Сектору у Житомирській області Держводагентства України щодо їх погодження.

Всього розглянуто 127 дозволів на спеціальне водокористування, 27- нормативів водопостачання, 10 – проектів із землеустрою, 11 - договорів оренди.

Протягом І півріччя 2018 року керівництво облводресурсів приймало участь у засіданні обласної комісії по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування водних об'єктів, де було розглянуто 37 питань. За результатами комісії прийнято 33 позитивних рішення, решта матеріалів відхилено на доопрацювання.

З метою підвищення екологічної свідомості і обізнаності щодо проблем, пов'язаних з водним фактором спеціалістами облводресурсів та водогосподарських організацій області проведено низку заходів з нагоди відзначення Всесвітнього дня води.

У квітні місяці 2018 року працівники управління долучились до щорічної акції – День довкілля. Приведено до належного естетичного та санітарного стану прибережну смугу річки Кам?янка у межах м. Житомир.

Загалом водогосподарниками області надруковано 79 статтей в обласній та районних газетах, здійснено 9 виступів на радіо та телебаченні, прийнято участь у 253 нарадах обласної та районних держадміністрацій, міських та районних радах, засіданнях комісій з ТЕБ та НС та прочитано 92 доповіді в навчальних закладах області та перед громадами сіл.

Підсумки роботи
Житомирського облводресурсів
за І квартал 2018 року.

Житомирське облводресурсів у І кварталі 2018 року спрямувало свою діяльність на забезпечення потреб населення та галузей економіки Житомирської області у водних ресурсах і раціональне їх використання, забезпечення працездатності міжгосподарської меліоративної мережі.

Станом на 1 квітня 2018 року забезпечена підготовка 326 тис.га меліорованих земель до роботи у вегетаційний період. Виконано 11,2 тис.м3 очистки міжгосподарської меліоративної мережі. Проведено ремонт 202 гідротехнічної споруди. Також проведено ремонт 9 гідропостів.

Виконано очистку внутрішньогосподарських каналів в об’ємі – 1,5 тис.м3. Проведено ремонт 21 внутрішньогосподарської гідротехнічної споруди.

В управліннях водного господарства проводяться наради з керівниками сільськогосподарських і водогосподарських організацій та власниками меліорованих земель з питань підготовки внутрішньогосподарських меліорованих систем до роботи у 2018 році.

Станом на 1.04.2018 року заключено 91 договори на площі 43,0 тис.га з сільгоспвиробниками щодо надання платних послуг із зволоження меліорованих земель.

В цілому підвідомчими організаціями за 3 місяці 2018 року збільшені обсяги доглядових робіт в порівнянні з І кварталом 2017 року.

Також у І кварталі 2018 року виконано поточного ремонту на суму 114,0 тис.грн, при використанні державного фінансування 17,9 тис.грн. Поточний ремонт в основному виконано за рахунок коштів спеціального фонду.

Станом на 01.04.2018 р. відремонтовано 78 гідротехнічні споруди, це складає 107% до І кварталу 2017 року.

Одним із головних завдань на даний час є збереження нерухомого майна на базах управлінь, експлуатаційних дільницях та на меліоративних системах.

Ведеться поновлення інформаційних знаків, стел, альтанок на меліорованих землях області. Також проводиться приведення баз управлінь та дільниць до естетичного вигляду.

Споживання енергоносіїв у 1 кварталі 2018 року здійснювалось в межах ліміту.

Облводресурсів та підвідомчими організаціями на місцях здійснювався моніторинг дотримання встановлених режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем, розвитку гідрометереологічної обстановки, здійснювалася співпраця з місцевими органами самоврядування та водокористувачами, проводилася роз'яснювальна робота серед суб'єктів господарювання щодо необхідності раціонального використання водних ресурсів.

Протягом І кварталу 2018 року встановлено 947 режимів роботи водних об'єктів, із них 528 для орендованих водойм.

В умовах дуже низької водності наявні водні ресурси забезпечили потребу населення та галузей економіки в повному обсязі.

Згідно з державною програмою моніторингу довкілля у частині проведення радіологічних та гідрохімічних спостережень за станом поверхневих вод спостереження у І кварталі 2018 року здійснювалися на 10 створах, у тому числі 7 водосховищах питного водопостачання.

Виконано 905 вимірювань показників гідрохімічного складу поверхневих вод.

За результатами проведених досліджень гідрохімічний стан поверхневих питних водозаборів у І кварталі 2018 року знаходився на задовільному рівні.

У І кварталі поточного року проводилась робота з надання висновків щодо можливості видачі дозволів на спеціальне водокористування.

Всього розглянуто 55 матеріалів та надано 13 пропозицій щодо погодження технологічних нормативів водопостачання, 8 погоджень із землеустрою, 4 погодження договорів оренди водних об’єктів. Виготовлено 16 паспортів на водні об’єкти.

З метою підвищення екологічної свідомості і обізнаності щодо проблем, пов'язаних з водним фактором спеціалістами облводресурсів та водогосподарських організацій області проведено низку заходів з нагоди відзначення Всесвітнього дня води.

Загалом водогосподарниками області надруковано 33 статті в обласних та районних газетах, здійснено виступ по радіо, прийнято участь у 200 нарадах обласної та районних держадміністрацій, міських та районних радах, засіданнях комісій з ТЕБ та НС.

Підсумки роботи
водогосподарських організацій Житомирського облводресурсів
за 2017 рік.

Виходячи із загальнодержавних завдань, водогосподарськими організаціями Житомирського обласного управління водних ресурсів проведена робота щодо збереження, раціонального використання водних ресурсів, надійності меліоративних систем, збереження і ремонту основних фондів, вирішенню питань соціально – економічного розвитку управлінь та їх підрозділів.

Робота водогосподарських організацій у 2017 році була спрямована на виконання завдань доведених наказом Держводагентства України від 10.01.2017 року №2 «Про основні напрямки роботи та завдання з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році».

Для забезпечення вчасного проведення весняно-польових робіт у 2017 році з осушених земель меліоративною мережею у весняний період відведено біля 160 млн.м3 води.

Протягом 2017 року водогосподарськими організаціями області досягнуто нарощування обсягів ремонтно - доглядових робіт.

Поточний ремонт на міжгосподарській меліоративній мережі виконано на суму 1179,6 тис.грн., що на 24% більше ніж у 2016 році.

У зв’язку з недостатнім фінансуванням із державного бюджету у 2017 році на ремонтні роботи із спеціального фонду використано 933,6 тис.грн.

Доглядові роботи на міжгосподарській меліоративній мережі виконано на суму 19227,8 тис.грн, що в 2,1рази більше ніж у 2016 році.

Крім того за кошти сільськогосподарських виробників проведено технічне обслуговування внутрішньогосподарської меліоративної мережі на суму 306,3 тис.грн..

На протязі року проводилось очищення міжгосподарської меліоративної мережі від мулу в об’ємі 55,8 тис.м3, відремонтовано 968 міжгосподарських гідротехнічних споруд.

Починаючи з травня місяця 2017 року працівниками управлінь водного господарства проводилось обкошування міжгосподарських меліоративних каналів на площі 6652 га.

За кошти землекористувачів у 2017 році на внутрішньогосподарській мережі виконано очищення від мулу в об’ємі 8,9 тис.м3 та проведено ремонт 52 гідротехнічних споруд.

У вегетаційний період на меліоративних системах проводилось затримання близько 30 млн.м3 води, з них 828 тис.м3 на осушених торфовищах, що дало можливість попередити загорання осушених торфовищ в пожежонебезпечний період.

Відновлення та виконання ремонту гідропостів, проведення 70 тисяч замірів рівнів ґрунтових вод дало можливість оперативно і своєчасно провести двобічне регулювання водного режиму на площі 43,0 тис.га меліорованих сільськогосподарських угідь та надавати обґрунтовану інформацію землекористувачам та органам виконавчої влади.

Житомирською гідрогеолого - меліоративною експедицією на протязі 2017 року здійснювався моніторинг стану меліорованих сільськогосподарських угідь на площі 135,0 тис.га.

У цілому гідрогеолого - меліоративна обстановка на меліорованих і прилеглих землях оцінювалася як стабільна.

В осінній період 2017 року забезпечено підготовку водогосподарських організацій області до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.

Вчасно завершені роботи з ремонту систем водопостачання, опалення гуртожитку та виробничих баз, проведено ремонт покрівель адміністративних та виробничих приміщень. Підготовлені машини для перевезення людей та механізми для боротьби із сніговими заметами.

У ІУ кварталі 2017 року розпочато підготовку меліоративних систем до роботи у 2018 році. Проводиться очистка меліоративних каналів від мулу та рослинності, виконується ремонт гідротехнічних споруд. Так станом на 1.01.2018 року підготовлено 255,0 тис.га меліорованих сільськогосподарських угідь, а це 72% від запланованого.На даний час роботи по підготовці меліоративних систем продовжуються.

Облводресурсів протягом звітного періоду здійснювалися роботи з ведення моніторингу якості поверхневих вод 7-ми водосховищ, які є джерелом питного водопостачання та 3-х водних об'єктів рибогосподарського призначення. Крім цього проводились додаткові дослідження у надзвичайних ситуаціях річок Хомора та Случ.

У ході виконання робіт з моніторингу якісного стану поверхневих вод відібрано 125 проб та виконано 3270 вимірювань складу та властивостей води за гідрохімічними показниками, із них відібрано 45 додаткових проб та 1030 вимірювань річок Хомора та Случ.

Протягом 2017 року здійснювалась реалізація заходів у рамках виконання міжурядової угоди про співпрацю на прикордонних водах з республікою Білорусь та України.

25 липня 2017 року проведений спільний відбір проб та міжлабораторне порівняння аналізів за вмістом радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 на річці Словечна (басейн ріки Прип'ять) на території Республіки Білорусь, вище населеного пункту Скородне.

Облводресурсів постійно відслідковує зміни якісного стану водних ресурсів і надає в установленому порядку інформацію заінтересованим органам місцевої влади для прийняття відповідних управлінських рішень щодо покращення якісного стану поверхневих вод.

За результатами державного водообліку підготовлені матеріали до Національної доповіді про якість питної води та стан питного водопостачання в Україні та Екологічного паспорту про стан навколишнього природного середовища за 2016 рік.

Протягом 2017 року розглянуто 70 матеріалів та надані проекти висновків територіальному органу Держводагентства щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування (до 04.06.2017), 106 проектів дозволів на спеціальне водокористування (після 04.06.2017), 25 пропозицій щодо погодження технологічних нормативів водопостачання, 10 - щодо погоджень документації із землеустрою , 13 - погоджень договорів оренди водних об'єктів, встановлення режимів для водних об'єктів - 1070. Виготовлено 24 паспорта на водні об'єкти.

За 2017 рік відновлено 50 природних джерел.

У звітному періоді проводилася системна робота щодо висвітлення офіційної інформації про діяльність водогосподарсько-меліоративного комплексу області шляхом розміщення на офіційному веб-сайті, до громадськості доносилася оперативна та неупереджена інформація щодо вагомих подій у сфері своєї діяльності.

За 2017 рік надруковано 79 статей в обласній та районних газетах, здійснено 8 виступів на радіо та телебаченні, прийнято участь у 534 нарадах обласної та районних держадміністрацій, міських та районних радах, засіданнях комісій з ТЕБ та НС та прочитано 244 доповіді у навчальних закладах області та перед громадами сіл.

ЗВІТ
Житомирського обласного управління водних ресурсів за 2017 рік

На головну сторінку