Водні ресурси Житомирської області

Площа Житомирської області - 29,9 тис.км2(4,9% території України). Вона повністю розміщена в межах басейна Дніпра. Найбільша частина області належить басейну правої притоки Дніпра - р.Прип'ять (54%); в басейні Тетерева розміщено 38% її території, в басейні Ірпеня - 3,5%, в басейні Росі - 4,5%.

Рельєф області в основному рівнинний, підземні води приймають незначну участь в формуванні стоку рік. Основу його складають атмосферні опади. Більшість рік беруть початок в області, лише Роставиця, Гуйва, Гнилоп'ять і Случ беруть початок в сусідніх областях і приносять незначні транзитні ресурси. Тому у всіх орієнтовних водогосподарських розрахунках (плани водоспоживання, оперативні баланси) область, як правило, базується на стоку, що формується в межах області.

Водність рік області досить нерівномірна по сезонах року та кліматичних зонах. Так водність рік в північних районах в 1,5-2 рази вище ніж у південних. До 70% стоку річок припадає на весняну повінь або літні паводки і лише до 30% - на решту року.

В літню межень значна частина рік південних районів в сухі роки пересихає, що робить неможливим водозабір з них без будівництва підпірних споруд, ставків та водосховищ.

Всього на території області несуть свої води 2822 річки загальною довжиною 13,7 тис.км.

Згідно з наведеною вище класифікацією в структурі гідрографічної сітки області великих річок немає, середніх річок – вісім.

Річка Случ

Річка Случ, права притока р.Горинь, бере початок з невеликого озера, що живиться підземними водами, розташованого в 1 км на захід с.Червоне Хмельницької області на кордоні з Тернопільською. Річка Случ впадає в Горинь із правого берега на 105 км від її усття в с.Лютянськ Рівненської області.

Протяжність – 451 км, в межах області - 194 км. Загальна площа водозбору – 13800 км², в межах області – 4968 км². На території Житомирської області протікає в Любарському, Романівському, Баранівському та Новоград-Волинському районах.

Міста, які розташовані вздовж річки: Старокостянтинів, Новоград-Волинський, Сарни та селища міського типу: Любар, Баранівка, Миропіль та Першотравенськ.

На річці Случ в межах Житомирської області збудовані водосховища: Пединківське, Любарське, Новоград-Волинське, Борушківське та Старочорторійське.

Миропільська ГЄС

Річка Случ

Річка Уборть

Річка Уборть бере початок на території Житомирської області біля с. Андрієвичі Ємільчинського району. Загальна довжина - 292 км, в межах області - 170,6 км. Загальна площа водозбору - 5820 км ², в межах області - 3800 км ².

Річка Уборть являється транскордонною річкою з республікою Білорусь.

На річці в межах Житомирської області збудовані Лопатичське та Озерянське водосховища

Річка Уборть

Річка Ствига

Річка Ствига, права притока р.Прип'ять, бере початок з боліт Клесівської рівнини біля с.Добринь Рокитнівського району Рівненської області, впадає у Прип'ять на схід від с.Турова. Протікає в Рівненській та Житомирській областях.

Довжина річки - 178 км, в межах області - 1 км. Загальна площа водозбору – 5440 км ², в межах області – 428 км ². Понад 40 відсотків площі водозбору заболочено

Річка Ствига

Річка Словечна

Річка Словечна, права притока р.Прип'ять, бере початок на захід від с.Задорожка Овруцького району Житомирської області. Протікає в межах Житомирської області та Гомельської, республіки Білорусь, впадає в р.Прип'ять на схід від села В'яжичі.

Довжина річки - 158 км, в межах області - 40 км. Загальна площа водозбору – 2670 км², в межах області - 600 км².

На річці в межах Житомирської області збудовано Словечанське водосховище.

Річка Словечна

Річка Уж

Річка Уж, права притока річки Прип'ять, бере початок на території Ємільчинського району Житомирської області. Уж впадає в річку Прип'ять на південно - східній околиці міста Чорнобиль. Протікає в межах Житомирської та Київської областей.

Загальна довжина -256 км, в межах області - 162 км, загальна площа водозбору – 8080 км², в межах області - 6016 км². На території Житомирської області протікає в межах Ємільчинського, Коростенського та Народицького районів.

На річці Уж в межах Житомирської області збудоване Бардівське водосховище, а на її притоках Повчанське, Червоненське та Шоломківське водосховища. Річка Уж - джерело питного водопостачання м. Коростень.

Річка Уж

Річка Тетерів

Річка Тетерів, права притока р.Дніпро - середня річка, бере початок на відрогах Волино-Подільської височини, приблизно за 4 км на південний захід від с.Носівка Чуднівського району Житомирської області. Загальна довжина - 365 км, в межах області – 247 км. Площа водозбору – 15100 км², в межах області-10981 км². Протікає в Житомирській та Київській областях.

Ліси займають 15 відсотків, а болота – 4,4 відсотки басейну. Перетенаючи Український кристлічний щит, р.Тетерів має добре зрізані, здебільшого скелясті береги з виходами на денну поверхню гнейсів та гранітів.

У межах області річка Тетерів приймає багато приток, з яких найголовніші: Гнилоп'ять (на її березі знаходиться м.Бердичів) та Гуйва, що протікає через м.Андрушівка. Найбільшою лівою притокою є р.Ірша.

Міста та села побудовані вздовж Тетерева: Житомир, Коростишів, Радомишль, Чуднів, Іванків та Левків.

На р.Тетерів в межах Житомирської області збудовані водосховища: Чуднівське, Денишівське, Відсічне, Житомирське, Білокриницьке, а на її притоках: Андрушівське, Ліщинське, Млинищанське, Старосільське, Бердичівське, Скрагліївське, Бистрикське, Швайківське, Слободищанське, Руднє-Городищенське, Райківське, Дворищанське, Іршанське, Малинське, Вознянське, Лумлянське, Карабачинське та Червонське водосховища.

Річка Тетерів - джерело питного водопостачання м. Житомира.

Водосховище «Відсічне» р.Тетерів

Річка Тетерів                                  Денишівське водосховище

Річка Гуйва                                  Річка Гнилоп'ять

Річка Ірша

Річка Ірша, ліва притока річки Тетерів, бере початок на південь від с. Івановичі Червоноармійського району Житомирської області та впадає у річку Тетерів неподалік села Заруддя. Загальна довжина - 132 км, в межах області- 126 км. Загальна площа водозбору – 3070 км², в межах області-3064 км². Живлення водотоку грунтове та снігово-дощове.

Протікає в Житомирській та Київській областях. У межах Житомирської області протікає в Червоноармійському, Володарсько-Волинському, Коростенському та Малинському районах.

Назву річки пов'язують з відтінком води («іржа»), яка має рудий колір через поклади ільменіту в річці, який сьогодні добувають в смт. Іршанськ.

Вздовж Ірші розташовані населені пункти Володарськ-Волинський, Іршанськ та Малин.

На річці Ірша збудовані Дворищанське, Іршанське та Малинське водосховища.

Річка Ірша – джерело питного водопостачання міста Малина, смт. Іршанська та смт.Нова Борова.

Малинське водосховище                                   

 Річка Ірша

Річка Ірпінь

Річка Ірпінь, права притока р.Дніпро, бере початок поблизу с. Яроповичі Андрушівського району Житомирської області. Протікає в Житомирській та Київській областях. В межах області протікає в Андрушівському та Попільнянському районах. Довжина річки - 153 км, в межах області - 43 км. Загальна площа водозбору – 3340 км², в межах області - 897 км².

На річці Ірпінь збудовані Корнинське, Сущанське водосховища та водосховище «Лісне», а на її притоках: Романівське, Єрчицьке, Миролюбівське, Кошляківське водосховища та водосховище Жовтневе.

Річка Ірпінь

Басейн річки Рось

Річка Рось в межах області не протікає, протікають лише її притоки: Роставиця та Кам'янка.

Загальна площа водозбору р.Рось - 12800 км², в межах області її притоки – 1298 км². Довжина річки - 346 км, в межах області притоки – 322,5 км.

Річка Роставиця, довжина — 116 км, площа водозбору — 1 465 км². Роставиця бере початок біля південної околиці міста Козятина. Протікає Придніпровською височиною, в межах Козятинського району Вінницької області, Ружинського і Попільнянському районах Житомирської області та Сквирського і Білоцерківського районів Київської області.

На річці Роставиця в межах Житомирської області збудовані Прибережне, Ружинське, Карабчиївське, Трубіївське, Паволочське, Голуб'ятинське та Строківське водосховища.

На р.Кам'янка - Василівське, Почуйківське, Ставищанське та водосховище Парипське.

р.Роставиця, смт. Ружин                                р.Рось

Загальні відомості про водні об’єкти та водні ресурси області

п/п

Показники

Одиниця

виміру

Кількість

1

Середні річки

шт.

8

               - їх загальна довжина

км

996,6

2

Малі річки

шт.

321

               - їх загальна довжина

км

5695

3

Струмки менші 10 км

шт.

2493

               - їх загальна довжина

км

7062

4

Поверхневі водні ресурси

- в середній рік

млн.м³

3320

         - маловодний Р-75%

млн.м³

2200

                        - маловодний Р-95%

млн.м³

1170

5

Водосховища (більше 1 млн.м³)

шт.

54

           - їх загальна площа

га

7705,3

       - сумарний об"єм

млн. м³

184,4

6

Ставки (до 1 млн.м³)

шт.

1826

           - їх загальна площа

га

11974,9

       - сумарний об"єм

млн. м³

151,2

7

Запаси підземних вод

         а) p; а) прогнозні

млн. м³

242,5

         б) затверджені експлуатаційні

млн. м³

86,8

Каталог річок області в розрізі басейнів

№    п/п

Назва річки

Довжина,

( км )

Кількість,

(шт.)

Середні річки ( в межах  області):

1

Ірпінь

43

 

2

Случ

181

 

3

Ствига

1

 

4

Уж

159

 

5

Тетерів

276

 

6

Уборть

170,6

 

7

Ірша

126

 

8

Словечна

40

 

         Разом:

996,6

8

Малі річки ( в межах  області):

Довжиною понад 10 км

5695

321

Довжиною менше 10 км (струмки, водотоки)

7062

2493

          Разом:

12757

2814

        Всього  по  області

13753,6

2822

Структура річкової системи області по басейнах середніх річок

Басейн річк Случ

Назва річки Куди впадає, з якого берега
 
Відстань від гирла головної річки до місця впадіння, км Довжина, км Площа басейну, км² В тому числі в межах області
Довжина, км Площа басейну, км²
1. Случ Горинь, пр 105 451 13800 181 4968
 (Люб. 34,3; Дз. 24,1; Бар. 42,0;
 Н-В.80,6)
2. Попівка Случ, пр 332 25 112 12,5 49
 ( Люб. 12,5)
3. Пединка Случ, пр 325 11 22,8 11 22,8
 (Люб. 11,0)
4. Таранька Случ, пр 319 24 139 24
(Люб.24,0)
139
5. Бліва Случ, пр 316 16 49,6 16 49, 6
 (Люб. 16,0)
6. Осира Случ, лв 316 23 72 20 55
 (Люб. 20,0)
7. Вербка  Случ, лв 311 23 90 23
(Люб.19,8;
90
  Чуд. 3,2)
8. Б/н с.Веселка Вербка, пр 9 10 24,1 10 24,1
  ( Люб.10,0)
9. Б/н с.Коростки Случ, пр 304 12 23,8 12 (Люб.12,0) 23,8
10.Деревичка Случ, лв 303 53 327 16 (Люб. 16,0) 89
11.Тюкелівка Случ, пр 289 16 66 16 (Люб. 6,7; 66
  Дз. 9,3)
12.Струм.Руда Случ, пр 283 15 44,6 15  (Дз. 15,0)  44,6
13.Сапогівка Стр.Руда, лв 2 10 15,8 10 (Дз. 10,0) 15,8
14.Фастівка Случ, пр 278 12 21,1 12  (Дз. 12,0) 21,1
15.Кам”янка Случ, пр 276 14 22,8 14  (Дз. 14,0) 22,8
16.Козарка Случ, пр 270 18 49,9 18  (Дз. 18,0) 49,9
17.Хомора Случ, лв 268 114 1460 6  ( Бар. 6,0) 14
18.Глубочок Хомора, лв 2 14 40,6 3,5 (Бар. 3,5) 4,8
19.Видолоч Случ, лв 261 13 51,3 13(Бар. 13,0) 51,3
20.Жабричка Случ, пр 259 22 116 22 116
(Бар. 4,0;;
Дз. 18,0)
21.Гнилуша Жабричка, лв 7 15 35,1 15 (Бар. 3,9;   Дз. 3,1) 35,1
22.Нивна Случ, пр 245 25 129 25 129
(Бар. 16,8; 
 Дз. 6,2)
23.Нивна Ліва Нивна, лв 12 11 33,3 11(Бар. 4,0;  33,3
  Дз. 7,0)
24.б/н с.Вирля Случ, лв 242 11 34,2 11 34,2
(Бар. 11,0)
25.Дорогань Случ, пр 240 25 97,1 25 97,1
(Бар. 25,0)
26.Немилянка Случ, пр 227 24 96,7 24 96,7
(Н-В.1,2;
Бар. 2,8)
27.Рудня (Лубянка) Случ, пр 220 12 63,9 12 63,9
(Н-В. 12,0)
28.Тня Случ, пр 206 73 1056 73 1056
(Чер. 33,0; Дз.13,9; 
Н-В.24,0; Бар.2,1)
29.Світлиця Тня, пр 43 18 103 18 103
 (Чер. 18,0)
30.Тартак Тня, пр 43 16 108 16 108
 (Чер. 16,0)
31.Корчівка Тартак, пр 1,5 13 52,3 13 52,3
  ( Чер. 13,0)
32.Білка Тня, лв 28 19 98,1 19 98,1
 (Чер. 19,0)
33.Тенька Тня, пр 23 33 279 33  (Чер.28,0  279
Н-В.5,0)
34.Чернявка Тенька, пр 17 11 42,3 11  (Чер.11,0) 42,3
35.Латовня Тенька, пр 11 17 64,8 17 64,8
(Чер. 17,0) 
36.Теснівка Тня, пр 10 19 90,6 19 90,6
(Н-В. 19,0)
37.Смолка Случ, лв 203 73 655 53 394
(Бар. 29,0; Н-В. 24,0)
38.Лизнівка Смолка, пр 53 18 98,9 1,5 4
 (Бар. 1,5) 
39.б\н с.Середня Смолка, лв 40 13 30,9 13 30,9
 ( Бар. 13,0)
40.Зеременка Смолка, пр 95 15 39,9 15 39,9
 (Бар. 15,0) 
41.Б/н с.Киянка Смолка, лв 21 10 26,4 10 26,4
 (Н-В. 10,0)
42.Вершниця Случ, пр 188 22 105 22 (Н-В.22,0) 105
43.б/н с.Радичі Случ, пр 187 13 28,5 13 28,5
(Єм. 9,0;
 Н-В. 4,0)
44.Могилівка Случ, пр 185 22 74,5 22 74,5
(Єм. 20,0; 
Н-В. 2,0)
45.Гать Случ, пр 180 24 121 24 121
(Єм. 15,0;
 Н-В. 9,0)
46. Мицківка Случ, пр 174 10 37,1 10 37,1
 (Н-В.10,0)
47.Церем Случ, лв 168 61 617 61 (Бар.14,0; 617
Н-В. 47,0)
48.б/н с.Тернівка Церем, пр 37 10 21,2 10 21,2
(Н-В. 10,0)
49.Жолоб”янка Церем, лв 33 23 162 23 162
(Н-В. 23,0)
50.Кошелівка Жолоб”янка, лв 0,3 19 68 19 68
(Н-В. 19,0)
51.Кропивня Церем, пр 16 21 58 21 58
(Н-В. 21,0)
52.Криваль Случ, пр 159 14 64,9 14  (Єм. 7,0; Н-В. 7,0) 64,9
53.Перевезня Случ, пр 151 13 159 13 159
(Н-В. 13,0)
54.Кленова Перевезня, пр 6 10 44 10 44
(Н-В. 10,0)
55.Дубничка Перевезня, лв 6 15 68 15 68
 (Н-В. 15,0)
56. Корчик Случ, лв 149 84 1470 10 290
(Н-В. 19,0)
57.Титяж Корчик, пр 28 19 127 19 127
(Н-В. 19,0)
58.Згар Титяж, лв 5 17 53,2 15 49
(Н-В. 15,0)
59.Кропивня Корчик, пр 12 14 66,5 14 66,5
 (Н-В. 14,0)
60.Бобрик Бобер, пр 40 11 26,2 2  (Н-В. 2,0) 8,1
61.Речиця Бобер, пр 34 10 25,5 4  (Н-В. 4,0) 8,4
62.Дубки
(Добки)
Бобер, пр 30 16 95,3 8  (Н-В. 8,0) 32,1
Разом:         1231,5  

Басейн річки Ствига

Назва річки Куди впадає, з якого берега
 
Відстань від гирла головної річки до місця впадіння, км Довжина, км Площа басейну, км² В тому числі в межах області
Довжина, км Площа басейну, км²
1 2 3 4 5 6 7
1.Ствига Припять, пр 339 178 5440 1     (Ол. 1,0) 428
2.Гусь (Бедля) Ствига, пр 164 15 63,7 4,5  (Ол. 4,5) 36
3.Недель Тризна, лв 14 16 62,1 4,0  (Ол. 4,0) 35
4.Студениця Ствига, пр 120 35 256 11   (Ол.11,0) 162
5.Горна Студениця, пр 13 25 119 22  
(Ол. 22,0)
 
100
6.Лозовий  Луг Ствига, пр 119 29 85,5 14 
 (Ол. 14,0)
 
47,2
7.Плав Ствига, пр 96 47 419 16 
 (Ол. 16,0)
 
110
Разом:         72,5  

Басейн річки Уборть

Назва річки Куди впадає, з якого берега
 
Відстань від гирла головної річки до місця впадіння, км Довжина, км Площа басейну, км² В тому числі в межах області
Довжина, км Площа басейну, км²
1.Уборть Припять,пр 280 292 5820 170,6 (Єм.40,0; Ол.130,6) 3800
2.Бересток Уборть, лв 267 20 75 20  (Єм. 20,0) 75
3.Телина Уборть, лв 261 19 130 19  (Єм. 19,0) 130
4.Б/н Чмоль Телина, пр 6 11 41 11  (Єм. 11,0) 41
5.Глумча  Уборть, лв 245 24 300 24  (Єм. 24,0) 300
6.Боровник Глумча, лв 15 13 81 13  ( Єм. 13,0) 81
7.Заровенька Глумча, пр 3 19 85 19  ( Єм. 19,0) 85
8.Угля Уборть, пр 233 19 138 19  (Єм. 14,0; Ол. 5,0) 138
9.Теремша Угля,пр 1 10 37,7 10  (Ол. 10,0) 37,7
10.Радча Уборть, пр 232 12 42,8 12  (Ол. 12,0) 42,8
11.Зольня (Буки) Уборть, лв 218 30 334 30  (Н-В. 6,0; Ол.4,0) 323
12.Золенька Зольня, пр 12 12 64 12  (Ол. 12,0) 64
13.Б/н Джерело Зольня, лв 8 20 85,1 18  (Ол. 18,0) 74,1
14.В”юн Зольня, лв 1 10 66,1 10  (Ол. 10,0) 66,1
15.Кишинська Уборть, пр 209 10 24,6 10   (Ол. 10,0) 24,6
16.Кам”янка Уборть, лв 205 16 117 16  (Ол. 16,0) 117
17.Забороччя Уборть, пр 200 15 64,2 15  (Ол. 15,0) 64,2
18.Замликів Уборть, пр 190 16 68,9 16  (Ол. 16,0) 68,9
19.Либожада Уборть, пр 181 17 108 17  (Ол. 17,0) 108
20.Юрово Уборть, лв 163 17 50 17  (Ол. 17,0) 50
21.Перга Уборть, пр 156 67 668 67  (Єм. 17,0; Ол. 500) 668
22.Пержанка Перга, пр 17 23 119 23  ( Ол. 23,0) 119
23.Ракитна Перга, пр 8 13 49,2 13   (Ол. 13,0)  49,2
24.К-л Глушковецький Перга, лв 124 23 156 9   (Ол. 9,0) 83
25.К-л Прикордонний К-л Глушко-вицький,лв  8 22 104 9  (Ол. 9,0) 57
26.Рудниця Уборть, пр 106 18 53,2 8  (Овр. 8,0) 35
27.Плотниця Уборть, пр 95 24 144 8,5 (Овр. 8,5) 91
28.К-л ур.Лука Глотниця, лв 8 12 21 2     (Ол. 2,0) 5,1
29.Свидовець Уборть, пр 79 61 840 36,5 (Овр. 30,5; Ол. 6,0) 646
30.Червонка Свидовець, пр 42 21 54 21  (Овр. 21,0) 54
31.Першниця Червонка, пр 0,6 14 26 14  (Овр. 14,0) 26
32.Зимуха Свидовець, пр 32 21 51 21  (Овр. 21,0) 51
33.Жалобниця Свидовець, лв 23 23 106 21,5 (Овр. 2,5; Ол. 19,0) 105
34.К-л Осмольський Свидовець, 6 43 250 37 (Овр. 37,0) 230
пр
35.К-л ур.Середнє К-л Осмоль-ський, лв 20 10 42,6 10 (Овр. 10,0) 42,6
36.Рубчик К-л Осмоль-ський, лв 16 12 17,2 12  (Овр. 12,0) 17,2
37.К-л Стрілка К-л Осмоль-ський, лв 7 25 56 22 (Овр. 22,0) 51,9
38.Лохниця Свидовець, пр 3 18 181 8,5 (Овр. 8,5) 136
39.Б-н с.Червоносілка Лохниця, пр 3 25 96 15 (Овр. 15,0) 66
40.К-л Михач Жмурня, лв 12 17 48,5 4  (Овр. 4,0) 18
Разом:         840,5  

Басейн річки Словечна

Назва річки Куди впадає, з якого берега
 
Відстань від гирла головної річки до місця впадіння, км Довжина, км Площа басейну, км² В тому числі в межах області
Довжина, км Площа басейну, км²
1 2 3 4 5 6 7
1.Словечна Прип”ять, пр 114 158 2670 40 ( Овр. 40,0)
 
600
2.Б/н с.Мацьки Словечна, пр 130 11 28,5 11  (Овр. 11,0) 28,5
3.Б/н с.Лучанки Словечна, пр 112 12 56,4 12  (Овр. 12,0) 56,4
4.Ясенець Словечна, пр 89 63 377 32  (Овр. 32,0) 292
5.Звонка Ясенець, пр 26 25 128 25  (Овр. 25,0) 128
6.Полохачівка Звінка, пр 11 12 50,1 12  (Овр. 12,0) 50,1
7.Желонь
(К-л Мухоїдовський)
 
Прип”ять, пр 91 113 1460 32,5
(Овр. 32,5)
 
615
8.К-л Вел.Казенний Желонь, пр 74 16 60,8 16 (Овр. 16,0) 60,8
9.Рудня Желонь, пр 65 29 144 27,5
 (Овр. 27,5)
 
138
10.Б/н с.Прилуки Рудня, лв 3 25 94 23,5
 (Овр. 23,5)
 
90
11.Брід Єврейсь-ка Канава Желонь, пр 55 14 124 14  (Овр. 14,0) 124
12.Б/н с.Виступовичі Брід, лв 1 17 76 17  (Овр. 17,0) 76
13.Грязіва Словечна, пр 52 23 197 19  (Овр. 19,0) 169
14.Ситівка Грязіва, пр 17 10 25,1 10  (Овр. 10,0) 25,1
15.Жолонька Грязівка, пр 14 13 41,5 9   (Овр. 9,0) 29,5
Разом:         300,5  

Басейн річки Уж

Назва річки Куди впадає, з якого берега
 
Відстань від гирла головної річки до місця впадіння, км Довжина, км Площа басейну, км² В тому числі в межах області
Довжина, км Площа басейну, км²
1.Уж Прип'ять, пр 28 256 8080 159
 (Єм. 38,5;
 К-нь90,5;
 Нар 30,0)
 
6016
2.Б/н с.Бродець Уж, пр 243 10 45,7 10
 (Єм. 10,0) 
 
45,7
3.Рожаниця Уж.лв 240 11 45,2 11 (Єм.11,0) 45,2
4.Бастова Уж.лв 233 15 78,1 15 
(Єм. 10,0)
 
78,1
5.Хотоза Уж,пр 226 15 87,6 15
  (Єм. 15,0)
 
87,6
6.Кунан Хотоза, пр 4 12 32,4 12
 (Єм. 12,0)
 
32,4
7.Білка Уж, пр 214 20 94,5 20  (Єм.5,0;
К-нь. 14,0;
В-В. 1,0)
 
94,5
8.Радич Уж, лв 211 17 94,2 17
(Єм. 11,0;
К-нь 6,0)
 
94,2
9.Нерч Уж,лв 207 20 63,4 20
(К-нь 20,0)
 
63,4
10.Котешня Уж, лв 204 10 124 10
(К-нь 10,0)
 
124
11.Саженка Уж,пр 188 14 67,1 14 (К-нь 14,0) 67,1
12.Могилянка Уж,лв 181 16 130 16 (К-нь 16,0) 130
13.Кремна Права Уж,пр 175 10 26,7 10 (К-нь 10,0) 26,7
14.Кремна Ліва Уж, лв 166 18 88,4 18 (К-нь 18,0) 88,4
15.Синява Уж, пр 162 20 99,8 20(К-нь 20,0) 99,8
16.Моства Уж,пр 159 27 101 27  (К-нь 27,0)  101
17.Шестень Уж,лв 149 24 146 24  (К-нь 18,0; Луг. 6,0) 146
18. Гранічевка Шестень, лв 5 11 39,5 11 (К-нь 11,0) 39,5
19.Лозниця-1 Уж,пр 146 14 52,5 14  (Нар. 14,0) 52,5
20.Олешня Уж,пр 138 19 102 19 (К-нь. 19,0) 102
21.Кам”янка Уж,пр 133 40 263 40 (К-нь.16,0; Нар.24,0) 263
22.Лозниця-2 Уж,пр 122 18 87,9 18 (К-нь. 18,0) 87,9
23.Жерів Уж,лв 118 108 1470 108 (К-нь.3,8; Луг.52,2; Нар.36,0; Ол.16,0) 1470
24.Вітка (Свинка) Жерів, лв 78 11 245 11 (Луг. 11,0)  245
25.Мощаниця Вітка, лв 15 10 42,9 10 (Луг. 10,0) 42,9
26.Селивониха Вітка, пр 12 21 79 21 (Луг. 8,0; Овр.13,0) 79
27.Б/н с.Зарічка Вітка,лв 2 16 43,1 16 (Луг. 16,0) 43,1
28.Кремне Жерев, пр 71 31 235 31 (Луг. 31,0) 235
29.Б/н с.Лугинки Жерев, пр 59 11 26 11 (Луг. 11,0) 26
30.Глухова Жерев, пр 59 17 129 17 (Луг. 17,0) 129
31.Крута Глухова, пр 4 15 44 15 (Луг. 15,0) 44
32.Повчанка Жерев, лв 45 20 151 20 (Луг. 13,4; Овр.6,6) 151
33.Гнилуша Повчанка, пр 8 11 42 11 (Луг. 11,0) 42
34.Лозниця Жерев, лв 30 12 44 12 (Луг. 12,0) 44
35.Стружка (Стручок) Жерев, лв 1 19 74,5 19 (Нар.9,0; Овр.10,0) 74,5
36.Ослів Уж, пр 114 15 80,8 15 (Овр. 15,0) 80,8
37.б/н с.Шарно Уж, лв 109 10 16,8 10 (Нар. 10,0) 16,8
38.Звіздаль Уж, пр 108 35 440 35 (Мал.5,0; Нар.30,0) 440
39.Чортовець Звіздаль, пр 18 14 97 14 (Мал.4,0; Нар.10,0) 97
40.б/н с.Осика Звіздаль, пр 17 15 32,5 15 (Нар. 15,0) 32,5
41.Буча (Буга) Звіздаль, пр 5 24 163 24 (Нар. 24,0) 163
42.Норинь Уж, лв 106 84 828 84 (Нар.24,0;  Овр.60,0) 828
43.Лезниця Норинь, пр 65 10 26,4 10 (Овр. 10,0) 26,4
44.Мощаниця Норинь, пр 52 35 126 35 (Луг. 3,2; Овр.31,8) 126
45.Хайчанка Норинь, лв 51 12 31,6 12  (Овр. 12,0) 31,6
46.Б/н с.Коренівка Норинь, лв 41 10 18,5 10 (Овр. 10,0) 18,5
47.Хвасенька Норинь, пр 26 19 120 19 (Овр. 19,0) 120
48.б/н с.Мамеч Норин, лв 17 10 20 10 (Овр. 10,0) 20
49.Грезля Уж, лв 78 47 630 37 (Нар. 16,0; Овр.21,0) 510
50.Б/н с.Гладковичі Грезля, пр 34 24 96 24 (Овр. 24,0) 96
51.Лозниця (Дельня) Грезля, лв 24 14 75 14 (Овр. 14,0) 75
52.Радча Грезля, лв 15 15 102 15 (Нар. 15,0) 102
53.Роба  Радча, лв 2 10 35 8 (Нар. 8,0) 16
Разом:         1236  

Басейн річки Тетерів

Назва річки  

Куди впадає,
з якого
берега

Відстань від гирла головної річки до місця впадіння, км Довжина, км Площа басейну, км² В тому числі в межах області
Довжина, км Площа басейну, км²
1.Тетерів Дніпро, пр 952 365 15100 276
(Чуд. 59,7; Дз.12,0; Жит.70,3;  
 К-в 36,0; Рад.88,0; Мал.10,0)
 
10981
2.Кобилиха Тетерів, пр 309 14 77 14 (Чуд. 14,0) 77
3. б/н

с.Карпівці

Тетерів, лв 293 10 27,8 10 (Чуд. 10,0) 27,8
4.Тетерівка Тетерів, пр 290 30 240 30 (Чуд. 30,0) 240
5.б/н

с.Жеребки

Тетерівка, лв 18 11 60,1 11 (Чуд. 11,0) 60,1
6.Грабарка Тетерівка, пр 17 11 30,9 11
(Чуд. 11,0)
 
30,9
7.Заруда Тетерівка, пр 15 11 26,3 11
(Чуд. 11,0)
 
26,3
8.Ібр Тетерів, лв 286 17 116 17  (Люб.6,2; Чуд.7,4; Дз.3,4) 116
9.Б/н с.Вел.

Браталів

Ібр, пр 10 10 28,1 10
 (Люб.10,0)
 
28,1
10.Гібра (Хижинка) Ібр, лв 5 12 27,3 12  (Люб.2,4; Чуд. 4,0; Дз.5,6) 27,3
11.Б/н

.Бабушки

Тетерів, пр 286 11 28,3 11 (Чуд. 11,0) 28,3
12.Б/н

смт. Чуднів

Тетерів, пр 283 10 14,8 10  (Чуд.10,0) 14,8
13.

Будичина

Тетерів, лв 277 16 59,1 16  (Чуд.10,0; Дз.6,0) 59,1
14.стр.

Лісний

Тетерів, лв 262 31 266 31 (Дз.31,0)  266
15.Синява Лісний, лв 11 10 38,2 10 (Дз.10,0) 38,2
16.

Дреничка 

Лісний, пр 9 13 44,4 13  (Чуд.5,7; Дз.7,3) 44,4
17.Годинка Тетерів, лв 255 11 31,3 11 (Дз. 11,0)  31,3
18.Шийка Тетерів, лв 249 26 168 26 (Жит.10,0; Дз.16,0) 168
19.Стр. Стрибезький Шийка, лв 12 12 41,3 12 
(Дз. 12,0)
 
41,3
20.Глибочок Тетерів, пр 244 21 92,8 21 (Чуд.4,0; Жит.17,0)   92,8
21.Бобрівка Тетерів, лв 242 16 46 16 (Жит.10,0;
Черв.6,0)
 
46
22.Коща Тетерів, пр 236 16 72,9 16 (Жит.16,0) 72,9
23.

Гнилоп”ять

Тетерів, пр 233 95 1312 65  (Бер.31,0; Жит.34,0) 968
24.Терехова Гнилоп”ять,

 лв

60 13 32,6 8  (Бер.8,0) 20,9
25.Глибока Долина Гнилоп”ять,

 лв

58 14 89,3 10 (Бер.10,0) 45,1
26.Б/н с.Поличинці ГлибДолина, пр 4 17 45,4 5  (Бер. 5,0) 16,6
27.Б/н

с.Іванківці

Гнилоп”ять,

 пр

54 10 30,3 10 (Бер.10,0) 30,3
28.Б/н

с.Низгірці

Гнилоп”ять,

 пр

50 13 36,3 13  (Бер. 13,0) 36,3
29.

Гнилоп”ятка

Гнилоп”ять,

 лв

43 27 180 27  (Бер. 27,0) 180
30.

П”ятигірка

Гнилоп'яткапр 4 14 43,9 14  (Бер.14,0) 43,9
31.П”яток Гнилоп”ять,

 лв

25 21 174 21  (Чуд.16,0; Жит.5,0) 174
32.Стр.

Гнилоп”ять

П”яток, пр 13 11 64,7 11  (Чуд. 11,0) 64,7
33.Б/н с.Турчинівка П”яток, лв 11 10 29,2 10  (Чуд. 10,0) 29,2
34.Гуйва Тетерів, пр 220 105 1505 87  (Андр.50,0; Жит.37,0) 1258
35.Б/н с.Любимівка Гуйва, лв 88 8 29,7 8  (Андр.8,0) 23,7
36.Б/н с.Городківка Гуйва, пр 76 10 21,1 10 (Андр.10,0)  21,1
37.Пустоха Гуйва, лв 67 35 262 35 (Андр.18,5; Берд.16,5) 262
38.Горбатка Пустоха, пр 12 13 58,7 13 (Берд.13,0) 58,7
39.Настя

 (Руда)

Пустоха, пр 6 14 36,4 14 (Андр.14,0) 36,4
40.

Лебединець

Гуйва, пр 65 18 90 18 (Андр.18,0)  90
41.Б/н с.Лясівка Гуйва, пр 61 12 23,8 12 (Андр.12,0) 23,8
42.Б/н с.Зарубенці Гуйва, пр 58 10 26,7 10 (Андр.10,0)  26,7
43.Б/н с.Ст.

Котельня

Гуйва, пр 47 12 41 12 (Андр.12,0) 41
44.Б/н с.Павелки Гуйва, лв 44 19 113 19 (Андр.19,0) 113
45.Коднянка Гуйва, лв 10 37 352 37 (Берд.15,0; Жит.22,0) 352
46.Б/н с.Рея Коднянка, лв 24 12 43,6 12 (Берд.12,0)  43,6
47.Б/н с.

Ріжки

Коднянка, лв 18 10 38,4 10 (Жит.10,0) 38,4
48.Б/н с.Двірець Коднянка, лв 11 10 36,5 10 (Жит.10,0) 36,5
49.Б/н с.Волиця Коднянка, лв 5 11 30,1 11 (Жит.11,0) 30,1
50.Кам”янка Тетерів, лв 217 37 605 37 (Жит.16,0; Черн.18,3; Черв.2,7) 605
51.Б/н с.Клітище Кам”янка, лв 22 10 34,1 10 (Черн.10,0) 34,1
52.

Печеринка

Кам”янка,пр 21 15 70,9 15 (Черн.10,8; Черв.4,2) 70,9
53.Крошна Кам”янка, лв 9 14 57,2 14 (Жит.14,0) 57,2
54.Лісна Кам”янка, лв 4 27 198 27 (Жит.27,0) 198
55.Вива Лісна, лв 18 11 32,8 11 (Жит.11,0) 32,8
56.Гниль Лісна, лв 14 11 38,3 11 (Жит.11,0) 38,3
57.Б/н с.Калинівка Тетерів, лв 201 10 23,8 10 (Жит.10,0) 23,8
58.

Мочихвіст

Тетерів, лв 193 10 47,1 10 (Жит.10,0) 47,1
59.Ів”янка Тетерів, пр 181 34 327 34 (Андр.16,0;
  К-в18,0)
 
327
60.Б/н с.Степок Ів”янка, пр 13 10 30,5 10 (Андр.10,0) 30,5
61.Рівець Ів”янка, лв 5 14 81,4 14 (Жит.8,0; К-в 6,0) 81,4
62.

Жерем”янка

Ів”янка, пр 2 15 41,5 15 (К-в 15,0) 41,5
63.

Кричанка

Тетерів, пр 177 14 35,9 14 (К-в 14,0) 35,9
64.Б/н с.Струцівка Тетерів, пр 176 12 17,5 12 (К-в.12,0) 17,5
65.

Дубовець

Тетерів, пр 158 37 255 37 (Рад.2,0;
К-в. 35,0)
 
255
66.

Кропивня

Дубовець, лв 15 12 39,2 12 (К-в. 12,0) 39,2
67.Мика Тетерів, лв 143 42 791 42 (Чернях. 19,7;

Рад. 7,0;

К-в.15,3)

 

791
68.

Свинолужка

Мика, пр 24 37 191 37 (Чернях.

17,6;  К-в 19,4)

191
69.Бистріївка Мика, лв 4 34 370 34 (Чернях.

19,7; Рад.28,3;
К-в.6,0)
 

370
70.Стр.

Мика (Слобідка)

Бистріївка, пр 24 12 58,3 12
(К-в

12,0)
 

58,3
71.

Верхолужжя

Бистріївка, лв 17 20 98,3 20  (Чернях.

13,8;         К-в 6,2)

98,3
72.Руда Верхолужжя пр 2 11 55,8 11 (Черн.7,0; К-в 4,0) 55,8
73.Коробочка Бистріївка, лв 2 20 75,5 20 (Рад.20,0) 75,5
74.Глухівка Тетерів, лв 127 30 101 30 (Рад.30,0) 101
75.Білка (Леванда) Тетерів, пр 124 33 320 33 (Рад.33,0)  320
76.Гуска Білка, пр 8 14 39 1  (Рад.1,0) 3,5
77.

Межерічка

Тетерів, лв 121 17 36,3 17 (Рад.17,0) 36,3
78.Мироч Тетерів, лв 114 11 25,4 11 (Рад.11,0) 25,4
79.Вирва Тетерів, лв 102 35 126 35  (Мал.12,0; Рад.23,0) 126
80.Здвиж Тетерів, пр 26 144 1775 38 (Бр.30,0;
К-в.8,0)
 
535
81.Болотний Здвиж, лв 129 12 48,8 12 (Бр. 12)  48,8
82.Водотий Здвиж, пр 129 18 89,9 18 (Бр. 18,0) 89,9
83.

Брусилівка

Здвиж, пр 120 12 27,7 12 (Бр.12,0) 27,7
84.Ур.

Глубоке (Хомутець)

Здвиж, пр  114 10 28 10 (Бр. 10,0)  28
85.Ур.

Болотне (Осовці)

Здвиж, лв 112 11 50,5 11 (Бр.11,0)          50,5
86.Небелиця Здвиж, лв 110 13 106,4 13 (Бр. 13,0)  27,7
87.Фоса Небелиця, пр 6 15 46,2 15 (Бр.15,0) 46,2
88.

Очеретянка

Здвиж, пр 109 11 46,6 11 (Бр.11,0)  41,3
Разом:         1863  

Басейн річки Ірша

Назва річки Куди впадає, з якого берега
 
Відстань від гирла головної річки до місця впадіння, км Довжина, км Площа басейну, км² В тому числі в межах області
Довжина, км Площа басейну, км²
1.Ірша Тетерів, лв 88 132 3070 126 ( Черв.9,0; В-В. 50,0; Мал.67,0) 3064
2.Б/н с.Грушки Ірша, пр 125 10 33,8 10 (В-В. 10,0) 33,8
3.Б/н с.Солодирі Ірша, лв 119 11 35,9 11 (В-В. 11,0) 35,9
4.Іршиця-1 Верхня Ірша, лв 103 20 130 20 (В-В. 20,0) 130
5.Паромівка Ірша, пр 102 18