Водні ресурси Житомирської області

Площа Житомирської області - 29,9 тис.км2(4,9% території України). Вона повністю розміщена в межах басейна Дніпра. Найбільша частина області належить басейну правої притоки Дніпра - р.Прип'ять (54%); в басейні Тетерева розміщено 38% її території, в басейні Ірпеня - 3,5%, в басейні Росі - 4,5%.

Рельєф області в основному рівнинний, підземні води приймають незначну участь в формуванні стоку рік. Основу його складають атмосферні опади. Більшість рік беруть початок в області, лише Роставиця, Гуйва, Гнилоп'ять і Случ беруть початок в сусідніх областях і приносять незначні транзитні ресурси. Тому у всіх орієнтовних водогосподарських розрахунках (плани водоспоживання, оперативні баланси) область, як правило, базується на стоку, що формується в межах області.

Водність рік області досить нерівномірна по сезонах року та кліматичних зонах. Так водність рік в північних районах в 1,5-2 рази вище ніж у південних. До 70% стоку річок припадає на весняну повінь або літні паводки і лише до 30% - на решту року.

В літню межень значна частина рік південних районів в сухі роки пересихає, що робить неможливим водозабір з них без будівництва підпірних споруд, ставків та водосховищ.

Всього на території області несуть свої води 2822 річки загальною довжиною 13,7 тис.км.

Згідно з наведеною вище класифікацією в структурі гідрографічної сітки області великих річок немає, середніх річок – вісім.

Річка Случ

Річка Случ, права притока р.Горинь, бере початок з невеликого озера, що живиться підземними водами, розташованого в 1 км на захід с.Червоне Хмельницької області на кордоні з Тернопільською. Річка Случ впадає в Горинь із правого берега на 105 км від її усття в с.Лютянськ Рівненської області.

Протяжність – 451 км, в межах області - 194 км. Загальна площа водозбору – 13800 км², в межах області – 4968 км². На території Житомирської області протікає в Любарському, Романівському, Баранівському та Новоград-Волинському районах.

Міста, які розташовані вздовж річки: Старокостянтинів, Новоград-Волинський, Сарни та селища міського типу: Любар, Баранівка, Миропіль та Першотравенськ.

На річці Случ в межах Житомирської області збудовані водосховища: Пединківське, Любарське, Новоград-Волинське, Борушківське та Старочорторійське.

Миропільська ГЄС

Річка Случ

Річка Уборть

Річка Уборть бере початок на території Житомирської області біля с. Андрієвичі Ємільчинського району. Загальна довжина - 292 км, в межах області - 170,6 км. Загальна площа водозбору - 5820 км ², в межах області - 3800 км ².

Річка Уборть являється транскордонною річкою з Республікою Білорусь.

На річці в межах Житомирської області збудовані Лопатичське та Озерянське водосховища

Річка Уборть

Річка Ствига

Річка Ствига, права притока р.Прип'ять, бере початок з боліт Клесівської рівнини біля с.Добринь Рокитнівського району Рівненської області, впадає у Прип'ять на схід від с.Турова. Протікає в Рівненській та Житомирській областях.

Довжина річки - 178 км, в межах області - 1 км. Загальна площа водозбору – 5440 км ², в межах області – 428 км ². Понад 40 відсотків площі водозбору заболочено

Річка Ствига

Річка Словечна

Річка Словечна, права притока р.Прип'ять, бере початок на захід від с.Задорожка Овруцького району Житомирської області. Протікає в межах Житомирської області та Гомельської, Республіки Білорусь, впадає в р.Прип'ять на схід від села В'яжичі.

Довжина річки - 158 км, в межах області - 40 км. Загальна площа водозбору – 2670 км², в межах області - 600 км².

На річці в межах Житомирської області збудовано Словечанське водосховище.

Річка Словечна

Річка Уж

Річка Уж, права притока річки Прип'ять, бере початок на території Ємільчинського району Житомирської області. Уж впадає в річку Прип'ять на південно - східній околиці міста Чорнобиль. Протікає в межах Житомирської та Київської областей.

Загальна довжина -256 км, в межах області - 162 км, загальна площа водозбору – 8080 км², в межах області - 6016 км². На території Житомирської області протікає в межах Ємільчинського, Коростенського та Народицького районів.

На річці Уж в межах Житомирської області збудоване Бардівське водосховище, а на її притоках Повчанське, Червоненське та Шоломківське водосховища. Річка Уж - джерело питного водопостачання м. Коростень.

Річка Уж

Річка Тетерів

Річка Тетерів, права притока р.Дніпро - середня річка, бере початок на відрогах Волино-Подільської височини, приблизно за 4 км на південний захід від с.Носівка Чуднівського району Житомирської області. Загальна довжина - 365 км, в межах області – 247 км. Площа водозбору – 15100 км², в межах області-10981 км². Протікає в Житомирській та Київській областях.

Ліси займають 15 відсотків, а болота – 4,4 відсотки басейну. Перетенаючи Український кристлічний щит, р.Тетерів має добре зрізані, здебільшого скелясті береги з виходами на денну поверхню гнейсів та гранітів.

У межах області річка Тетерів приймає багато приток, з яких найголовніші: Гнилоп'ять (на її березі знаходиться м.Бердичів) та Гуйва, що протікає через м.Андрушівка. Найбільшою лівою притокою є р.Ірша.

Міста та села побудовані вздовж Тетерева: Житомир, Коростишів, Радомишль, Чуднів, Іванків та Левків.

На р.Тетерів в межах Житомирської області збудовані водосховища: Чуднівське, Денишівське, Відсічне, Житомирське, Білокриницьке, а на її притоках: Андрушівське, Ліщинське, Млинищанське, Старосільське, Бердичівське, Скрагліївське, Бистрикське, Швайківське, Слободищанське, Руднє-Городищенське, Райківське, Дворищанське, Іршанське, Малинське, Вознянське, Лумлянське, Карабачинське та Червонське водосховища.

Річка Тетерів - джерело питного водопостачання м. Житомира.

Водосховище «Відсічне» р.Тетерів

Річка Тетерів                                  Денишівське водосховище

Річка Гуйва                                  Річка Гнилоп'ять

Річка Ірша

Річка Ірша, ліва притока річки Тетерів, бере початок на південь від с. Івановичі Червоноармійського району Житомирської області та впадає у річку Тетерів неподалік села Заруддя. Загальна довжина - 132 км, в межах області- 126 км. Загальна площа водозбору – 3070 км², в межах області-3064 км². Живлення водотоку грунтове та снігово-дощове.

Протікає в Житомирській та Київській областях. У межах Житомирської області протікає в Червоноармійському, Володарсько-Волинському, Коростенському та Малинському районах.

Назву річки пов'язують з відтінком води («іржа»), яка має рудий колір через поклади ільменіту в річці, який сьогодні добувають в смт. Іршанськ.

Вздовж Ірші розташовані населені пункти Володарськ-Волинський, Іршанськ та Малин.

На річці Ірша збудовані Дворищанське, Іршанське та Малинське водосховища.

Річка Ірша – джерело питного водопостачання міста Малина, смт. Іршанська та смт.Нова Борова.

Малинське водосховище                                   

 Річка Ірша

Річка Ірпінь

Річка Ірпінь, права притока р.Дніпро, бере початок поблизу с. Яроповичі Андрушівського району Житомирської області. Протікає в Житомирській та Київській областях. В межах області протікає в Андрушівському та Попільнянському районах. Довжина річки - 153 км, в межах області - 43 км. Загальна площа водозбору – 3340 км², в межах області - 897 км².

На річці Ірпінь збудовані Корнинське, Сущанське водосховища та водосховище «Лісне», а на її притоках: Романівське, Єрчицьке, Миролюбівське, Кошляківське водосховища та водосховище Жовтневе.

Річка Ірпінь

Басейн річки Рось

Річка Рось в межах області не протікає, протікають лише її притоки: Роставиця та Кам'янка.

Загальна площа водозбору р.Рось - 12800 км², в межах області її притоки – 1298 км². Довжина річки - 346 км, в межах області притоки – 322,5 км.

Річка Роставиця, довжина — 116 км, площа водозбору — 1 465 км². Роставиця бере початок біля південної околиці міста Козятина. Протікає Придніпровською височиною, в межах Козятинського району Вінницької області, Ружинського і Попільнянському районах Житомирської області та Сквирського і Білоцерківського районів Київської області.

На річці Роставиця в межах Житомирської області збудовані Прибережне, Ружинське, Карабчиївське, Трубіївське, Паволочське, Голуб'ятинське та Строківське водосховища.

На р.Кам'янка - Василівське, Почуйківське, Ставищанське та водосховище Парипське.

р.Роставиця, смт. Ружин                                р.Рось

Загальні відомості про водні об’єкти та водні ресурси області

п/п

Показники

Одиниця

виміру

Кількість

1

Середні річки

шт.

8

               - їх загальна довжина

км

996,6

2

Малі річки

шт.

321

               - їх загальна довжина

км

5695

3

Струмки менші 10 км

шт.

2493

               - їх загальна довжина

км

7062

4

Поверхневі водні ресурси

- в середній рік

млн.м³

3320

         - маловодний Р-75%

млн.м³

2200

                        - маловодний Р-95%

млн.м³

1170

5

Водосховища (більше 1 млн.м³)

шт.

54

           - їх загальна площа

га

7705,3

       - сумарний об"єм

млн. м³

184,4

6

Ставки (до 1 млн.м³)

шт.

1826

           - їх загальна площа

га

11974,9

       - сумарний об"єм

млн. м³

151,2

7

Запаси підземних вод

         а) p; а) прогнозні

млн. м³

242,5

         б) затверджені експлуатаційні

млн. м³

86,8

Каталог річок області в розрізі басейнів

№    п/п

Назва річки

Довжина,

( км )

Кількість,

(шт.)

Середні річки ( в межах  області):

1

Ірпінь

43

 

2

Случ

181

 

3

Ствига

1

 

4

Уж

159

 

5

Тетерів

276

 

6

Уборть

170,6

 

7

Ірша

126

 

8

Словечна

40

 

         Разом:

996,6

8

Малі річки ( в межах  області):

Довжиною понад 10 км

5695

321

Довжиною менше 10 км (струмки, водотоки)

7062

2493

          Разом:

12757

2814

        Всього  по  області

13753,6

2822

Структура річкової системи області по басейнах середніх річок

Басейн річк Случ

Назва річки Куди впадає, з якого берега
 
Відстань від гирла головної річки до місця впадіння, км Довжина, км Площа басейну, км² В тому числі в межах області
Довжина, км Площа басейну, км²
1. Случ Горинь, пр 105 451 13800 181 4968
 (Люб. 34,3; Дз. 24,1; Бар. 42,0;
 Н-В.80,6)
2. Попівка Случ, пр 332 25 112 12,5 49
 ( Люб. 12,5)
3. Пединка Случ, пр 325 11 22,8 11 22,8
 (Люб. 11,0)
4. Таранька Случ, пр 319 24 139 24
(Люб.24,0)
139
5. Бліва Случ, пр 316 16 49,6 16 49, 6
 (Люб. 16,0)
6. Осира Случ, лв 316 23 72 20 55
 (Люб. 20,0)
7. Вербка  Случ, лв 311 23 90 23
(Люб.19,8;
90
  Чуд. 3,2)
8. Б/н с.Веселка Вербка, пр 9 10 24,1 10 24,1
  ( Люб.10,0)
9. Б/н с.Коростки Случ, пр 304 12 23,8 12 (Люб.12,0) 23,8
10.Деревичка Случ, лв 303 53 327 16 (Люб. 16,0) 89
11.Тюкелівка Случ, пр 289 16 66 16 (Люб. 6,7; 66
  Дз. 9,3)
12.Струм.Руда Случ, пр 283 15 44,6 15  (Дз. 15,0)  44,6
13.Сапогівка Стр.Руда, лв 2 10 15,8 10 (Дз. 10,0) 15,8
14.Фастівка Случ, пр 278 12 21,1 12  (Дз. 12,0) 21,1
15.Кам”янка Случ, пр 276 14 22,8 14  (Дз. 14,0) 22,8
16.Козарка Случ, пр 270 18 49,9 18  (Дз. 18,0) 49,9
17.Хомора Случ, лв 268 114 1460 6  ( Бар. 6,0) 14
18.Глубочок Хомора, лв 2 14 40,6 3,5 (Бар. 3,5) 4,8
19.Видолоч Случ, лв 261 13 51,3 13(Бар. 13,0) 51,3
20.Жабричка Случ, пр 259 22 116 22 116
(Бар. 4,0;;
Дз. 18,0)
21.Гнилуша Жабричка, лв 7 15 35,1 15 (Бар. 3,9;   Дз. 3,1) 35,1
22.Нивна Случ, пр 245 25 129 25 129
(Бар. 16,8; 
 Дз. 6,2)
23.Нивна Ліва Нивна, лв 12 11 33,3 11(Бар. 4,0;  33,3
  Дз. 7,0)
24.б/н с.Вирля Случ, лв 242 11 34,2 11 34,2
(Бар. 11,0)
25.Дорогань Случ, пр 240 25 97,1 25 97,1
(Бар. 25,0)
26.Немилянка Случ, пр 227 24 96,7 24 96,7
(Н-В.1,2;
Бар. 2,8)
27.Рудня (Лубянка) Случ, пр 220 12 63,9 12 63,9
(Н-В. 12,0)
28.Тня Случ, пр 206 73 1056 73 1056
(Чер. 33,0; Дз.13,9; 
Н-В.24,0; Бар.2,1)
29.Світлиця Тня, пр 43 18 103 18 103
 (Чер. 18,0)
30.Тартак Тня, пр 43 16 108 16 108
 (Чер. 16,0)
31.Корчівка Тартак, пр 1,5 13 52,3 13 52,3
  ( Чер. 13,0)
32.Білка Тня, лв 28 19 98,1 19 98,1
 (Чер. 19,0)
33.Тенька Тня, пр 23 33 279 33  (Чер.28,0  279
Н-В.5,0)
34.Чернявка Тенька, пр 17 11 42,3 11  (Чер.11,0) 42,3
35.Латовня Тенька, пр 11 17 64,8 17 64,8
(Чер. 17,0) 
36.Теснівка Тня, пр 10 19 90,6 19 90,6
(Н-В. 19,0)
37.Смолка Случ, лв 203 73 655 53 394
(Бар. 29,0; Н-В. 24,0)
38.Лизнівка Смолка, пр 53 18 98,9 1,5 4
 (Бар. 1,5) 
39.б\н с.Середня Смолка, лв 40 13 30,9 13 30,9
 ( Бар. 13,0)
40.Зеременка Смолка, пр 95 15 39,9 15 39,9
 (Бар. 15,0) 
41.Б/н с.Киянка Смолка, лв 21 10 26,4 10 26,4
 (Н-В. 10,0)
42.Вершниця Случ, пр 188 22 105 22 (Н-В.22,0) 105
43.б/н с.Радичі Случ, пр 187 13 28,5 13 28,5
(Єм. 9,0;
 Н-В. 4,0)
44.Могилівка Случ, пр 185 22 74,5 22 74,5
(Єм. 20,0; 
Н-В. 2,0)
45.Гать Случ, пр 180 24 121 24 121
(Єм. 15,0;
 Н-В. 9,0)
46. Мицківка Случ, пр 174 10 37,1 10 37,1
 (Н-В.10,0)
47.Церем Случ, лв 168 61 617 61 (Бар.14,0; 617
Н-В. 47,0)
48.б/н с.Тернівка Церем, пр 37 10 21,2 10 21,2
(Н-В. 10,0)
49.Жолоб”янка Церем, лв 33 23 162 23 162
(Н-В. 23,0)
50.Кошелівка Жолоб”янка, лв 0,3 19 68 19 68
(Н-В. 19,0)
51.Кропивня Церем, пр 16 21 58 21 58
(Н-В. 21,0)
52.Криваль Случ, пр 159 14 64,9 14  (Єм. 7,0; Н-В. 7,0) 64,9
53.Перевезня Случ, пр 151 13 159 13 159
(Н-В. 13,0)
54.Кленова Перевезня, пр 6 10 44 10 44
(Н-В. 10,0)
55.Дубничка Перевезня, лв 6 15 68 15 68
 (Н-В. 15,0)
56. Корчик Случ, лв 149 84 1470 10 290
(Н-В. 19,0)
57.Титяж Корчик, пр 28 19 127 19 127
(Н-В. 19,0)
58.Згар Титяж, лв 5 17 53,2 15 49
(Н-В. 15,0)
59.Кропивня Корчик, пр 12 14 66,5 14 66,5
 (Н-В. 14,0)
60.Бобрик Бобер, пр 40 11 26,2 2  (Н-В. 2,0) 8,1
61.Речиця Бобер, пр 34 10 25,5 4  (Н-В. 4,0) 8,4
62.Дубки
(Добки)
Бобер, пр 30 16 95,3 8  (Н-В. 8,0) 32,1
Разом:         1231,5  

Басейн річки Ствига

Назва річки Куди впадає, з якого берега
 
Відстань від гирла головної річки до місця впадіння, км Довжина, км Площа басейну, км² В тому числі в межах області
Довжина, км Площа басейну, км²
1 2 3 4 5 6 7
1.Ствига Припять, пр 339 178 5440 1     (Ол. 1,0) 428
2.Гусь (Бедля) Ствига, пр 164 15 63,7 11 30,1 11 (Жит.11,0) 30,1
50.Кам”янка Тетерів, лв 217 37 605 37 (Жит.16,0; Черн.18,3; Черв.2,7) 605
51.Б/н с.Клітище Кам”янка, лв 22 10 34,1 10 (Черн.10,0) 34,1
52.

Печеринка

Кам”янка,пр 21 15 70,9 15 (Черн.10,8; Черв.4,2) 70,9
53.Крошна Кам”янка, лв 9 14 57,2 14 (Жит.14,0) 57,2
54.Лісна Кам”янка, лв 4 27 198 27 (Жит.27,0) 198
55.Вива Лісна, лв 18 11 32,8 11 (Жит.11,0) 32,8
56.Гниль Лісна, лв 14 11 38,3 11 (Жит.11,0) 38,3
57.Б/н с.Калинівка Тетерів, лв 201 10 23,8 10 (Жит.10,0) 23,8
58.

Мочихвіст

Тетерів, лв 193 10 47,1 10 (Жит.10,0) 47,1
59.Ів”янка Тетерів, пр 181 34 327 34 (Андр.16,0;
  К-в18,0)
 
327
60.Б/н с.Степок Ів”янка, пр 13 10 30,5 10 (Андр.10,0) 30,5
61.Рівець Ів”янка, лв 5 14 81,4 14 (Жит.8,0; К-в 6,0) 81,4
62.

Жерем”янка

Ів”янка, пр 2 15 41,5 15 (К-в 15,0) 41,5
63.

Кричанка

Тетерів, пр 177 14 35,9 14 (К-в 14,0) 35,9
64.Б/н с.Струцівка Тетерів, пр 176 12 17,5 12 (К-в.12,0) 17,5
65.

Дубовець

Тетерів, пр 158 37 255 37 (Рад.2,0;
К-в. 35,0)
 
255
66.

Кропивня

Дубовець, лв 15 12 39,2 12 (К-в. 12,0) 39,2
67.Мика Тетерів, лв 143 42 791 42 (Чернях. 19,7;

Рад. 7,0;

К-в.15,3)

 

791
68.

Свинолужка

Мика, пр 24 37 191 37 (Чернях.

17,6;  К-в 19,4)

191
69.Бистріївка Мика, лв 4 34 370 34 (Чернях.

19,7; Рад.28,3;
К-в.6,0)
 

370
70.Стр.

Мика (Слобідка)

Бистріївка, пр 24 12 58,3 12
(К-в

12,0)
 

58,3
71.

Верхолужжя

Бистріївка, лв 17 20 98,3 20  (Чернях.

13,8;         К-в 6,2)

98,3
72.Руда Верхолужжя пр 2 11 55,8 11 (Черн.7,0; К-в 4,0) 55,8
73.Коробочка Бистріївка, лв 2 20 75,5 20 (Рад.20,0) 75,5
74.Глухівка Тетерів, лв 127 30 101 30 (Рад.30,0) 101
75.Білка (Леванда) Тетерів, пр 124 33 320 33 (Рад.33,0)  320
76.Гуска Білка, пр 8 14 39 1  (Рад.1,0) 3,5
77.

Межерічка

Тетерів, лв 121 17 36,3 17 (Рад.17,0) 36,3
78.Мироч Тетерів, лв 114 11 25,4 11 (Рад.11,0) 25,4
79.Вирва Тетерів, лв 102 35 126 35  (Мал.12,0; Рад.23,0) 126
80.Здвиж Тетерів, пр 26 144 1775 38 (Бр.30,0;
К-в.8,0)
 
535
81.Болотний Здвиж, лв 129 12 48,8 12 (Бр. 12)  48,8
82.Водотий Здвиж, пр 129 18 89,9 18 (Бр. 18,0) 89,9
83.

Брусилівка

Здвиж, пр 120 12 27,7 12 (Бр.12,0) 27,7
84.Ур.

Глубоке (Хомутець)

Здвиж, пр  114 10 28 10 (Бр. 10,0)  28
85.Ур.

Болотне (Осовці)

Здвиж, лв 112 11 50,5 11 (Бр.11,0)          50,5
86.Небелиця Здвиж, лв 110 13 106,4 13 (Бр. 13,0)  27,7
87.Фоса Небелиця, пр 6 15 46,2 15 (Бр.15,0) 46,2
88.

Очеретянка

Здвиж, пр 109 11 46,6 11 (Бр.11,0)  41,3
Разом:         1863  

Басейн річки Ірша

Назва річки Куди впадає, з якого берега
 
Відстань від гирла головної річки до місця впадіння, км Довжина, км Площа басейну, км² В тому числі в межах області
Довжина, км Площа басейну, км²
1.Ірша Тетерів, лв 88 132 3070 126 ( Черв.9,0; В-В. 50,0; Мал.67,0) 3064
2.Б/н с.Грушки Ірша, пр 125 10 33,8 10 (В-В. 10,0) 33,8
3.Б/н с.Солодирі Ірша, лв 119 11 35,9 11 (В-В. 11,0) 35,9
4.Іршиця-1 Верхня Ірша, лв 103 20 130 20 (В-В. 20,0) 130
5.Паромівка Ірша, пр 102 18 63,6 18 (В-В. 18,0) 63,6
6.Б/н с.Радичі Ірша, лв 95 12 32,1 12 (В-В. 12,0) 32,1
7.Іршиця-2 Нижня  Ірша, лв 87 29 157 29 (В-В. 29,0) 157
8.Капля Іршиця-2, лв 8 11 39 11 (В-В. 11,0) 39
9.Лемня Ірша, лв 80 19 115 19 (В-В.6,7; К-нь 12,3) 115
10.Б/н с.Іванівка Лемня, лв 11 10 39,7 10 (В-В. 10,0) 39,7
11.Злобич Ірша, лв 65 19 72,6 19  (К-нь 19,0) 72,6
12.Б/н с.Мелені Ірша, лв 63 10 29,3 10 (К-нь 10,0) 29,3
13.стр.Перегорш Ірша, пр 58 11 71,2 11 (К-нь 11,0)  71,2
14.Тростяниця Ірша, пр 56 65 697 65 (Черн.18,7; В-В. 28,3; Мал.18,0) 697
15.Очеретянка Тростяниця, пр 27 48 246 48(Черн. 48,0) 246
16.Б/н с.Стирти Очеретянка, пр 13 10 22,2 10 (Черн. 10,0) 22,2
17.Глубинець Очеретянка, пр 2 16 64,1 16 (Черн. 16,0) 64,1
18.Добринька Тростяниця, лв 14 17 70,6 17 (В-В. 13,0; Мал.4,0) 70,6
19.Рихта Тростяниця, лв 6 16 62,8 16 (К-нь 3,0; Мал.13,0) 62,8
20.Здривля Ірша, пр 28 21 119 21 (Мал. 21,0) 119
21.Возня Ірша, пр 22 50 404 50 (Черн. 3,0; Мал.27,0; Рад.20,0) 404
22.Шлямарка Возня, пр 18 23 189 23 (Мал.6,0; Рад.17,0) 189
23.Різня Ірша, лв 7 30 401 30 (Мал. 30,0) 400
24.Б/н с.Діброва Різня, лв 23 10 24,1 10 (Мал. 10,0) 24,1
25.Лумля Різня, пр 17 13 37,1 13 (Мал.13,0) 37,1
26.Студень Різня, пр 12 17 135 17 (Мал. 17,0)  135
27. Б/н с.Клетня Різня, пр 10 10 28,5 10 (Мал.10,0) 28,5
Разом:         652  

Басейн річки Ірпінь

Назва річки Куди впадає, з якого берега
 
Відстань від гирла головної річки до місця впадіння, км Довжина, км Площа басейну, км² В тому числі в межах області
Довжина, км Площа басейну, км²
1 2 3 4 5 6 7
1.Ірпінь Дніпро, пр 921 153 3340 43 (Поп.33,0; Бр.8,0;
 К-в.2,0)
 
897
2.Крив”янка Ірпінь, пр 126 14 58,9 14 (Поп.14,0) 58,9
3.Білка Ірпінь, пр 121 10 35,3 10 (Поп. 8,0) 35,3
4.Калинівка Ірпінь, лв 110 20 100 20 (Поп. 20,0) 100
5.Жарка Ірпінь, лв 101 15 56,3 11 (Бр. 11,0) 28
6.Свинорійка Сивка, пр 0,5 19 70,5 5   (Бр. 5,0) 20
7.Унава Ірпінь, пр 76 86 627 44 (Андр.10,0;
Поп.34,0)
 
315
8.Б/н с.Мостове Унава, пр 77 10 44,4 10 (Андр. 10,0)

 (Андр. 10,0)

 (Андр. 10,0)
 
44,4
9.Б/н с.Маркова Волиця Унава, лв 66 12 17 12 (Поп. 12,0) 17
10.Кривенька Унава, лв 65 11 27,8 11 (Поп. 11,0) 27,8
Разом:         180  

Басейн річки Рось

Назва річки Куди впадає, з якого берега
 
Відстань від гирла головної річки до місця впадіння, км Довжина, км Площа басейну, км² В тому числі в межах області
Довжина, км Площа басейну, км²
   Рось Дніпро, пр 720 346 12800 - 1298
1.Белуга Самець, лв 10 24 126 19 (Руж. 19,0) 108
2.Б/н с.Огіївка Белуга, лв 8 10 31,7 10 (Руж. 10,0)  
3.Горіхова Рось, лв 291 36 339 5 (Руж.5,0) 109
4.Ур.Ромасол (Топори)     14 79,2 12 (Руж. 12,0) 21,2
5.Березянка Рось, лв 247 48 286 10 (Руж. 10,0) 56
6.Сквирка Рось, лв 230 45 345 1   (Руж. 1,0) 5
7.Роставиця Рось, лв 202 111 1372 67 (Руж.46,0; Поп.21,0) 900
8.Ситня Роставиця, лв 98 15 50,1 5 (Руж. 5,0) 11,3
9.Шопова Роставиця, лв 95 13 42,4 6 (Руж.6,0) 14,2
10.Мурованка Роставиця, лв 84 22 159 22 (Руж. 22,0) 159
11.Яр Баришів Мурованка, пр 7 14 60,8 14 (Руж. 14,0) 60,8
12.Яр Цапиного Хутора Роставиця, лв 72 14 55,1 14 (Руж. 14,0) 55,1
13Б/н с..Ягнятин Роставиця, пр 71 10 25,7 10 (Руж. 10,0) 25,7
14.Постіл Роставиця, лв 15 32 162 32 (Руж. 32,0) 162
15. Чорнорудка Постіл, пр 30 7,5 37,6 7,5 (Руж. 7,5) 37,6
16.Паволочка Роставиця, пр 51 25 69,4 25 (Поп. 19,0; Руж.6,0) 69,4
17.Б/н с.Голуб”ятин Роставиця, лв 46 10 45 3 (Поп. 3,0) 16,1
18.Б/н с.Новоселиця Роставиця, лв 29 14 79 13 (Поп. 13,0) 69
19.Кам”янка Рось, лв 213 110 730 47 (Андр.6,0; Поп. 41,0) 255
Разом:         322,5  

На головну сторінку